Extraliga dorostu

Extraliga dorostu přinesla hned dva čtyřgólové střelce, Hostivař si podmanila pražské derby

Extraliga dorostu přinesla osm zápasů, které měly všechno. Poruba zvítězila až v prodloužení, u KOVA rozhodla dokonce až samostatná střílení. Hradec musel dohánět ztrátu, ale nakonec se mu podařilo získat plný počet bodů. Dařilo se také dívkám, které v soutěži nastupují, prosadilo se jich hned pět.


Divize Východ

Pardubické celky braly tři body

Jasné vítězství slavili dorostenci Pardubic, kteří nezaváhali s Eagles Brno a dovolili svému soupeři skórovat až v závěrečné části. Výhru si připsal také Svítkov, který se utkal se Sršni ze Svitav. Utkání rozhodl třemi brankami v poslední patnáctiminutovce. Čtyřmi góly se blýskl Daniel Martínek. Těsný výsledek byl k vidění v Porubě, kam zavítali Ježci. Hosté si vytvořili dvoubrankový náskok, ale Porubě stačilo pouhých šestadvacet vteřin, během kterých vyrovnala, a nakonec slavila v prodloužení. Hned o tři branky z pěti se v zápase postaraly dívky.

Také za Kyjov bodovala děvčata. Ve prospěch domácích navíc rozhodly přesilové hry, Kyjov v nich dal totiž Hodonínu dvě své branky. Poslední zásah přidala Karolína Procházková ve hře bez brankáře, kterou soupeř v závěru zkusil. Jediným hostujícím celkem, který bral vítězství, byl Hradec, který vyrazil do Karviné. I když prohrával, třemi góly se dostal do vedení, které udržel až do závěrečné sirény. Hned čtyři přesné zásahy si připsal Jakub Kašpar.

Divize Západ

Pražské derby ovládla Hostivař

V souboji dvou pražských klubů se daleko více dařilo Hostivaři, která se už ve čtvrtek představila na hřišti Kert Parku. Pouze druhá třetina byla gólově vyrovnaná, v těch ostatních měli navrch hosté, kteří vytěžili jasnou výhru 2:7. Vyrovnaný byl naopak zápas mezi KOVEM a Prachaticemi. Hosté dvakrát ztráceli, v obou případech se jim podařilo vyrovnat a vynutili si prodloužení. To branku nepřineslo, a tak rozhodl až při samostatných stříleních pražský Patrik Číž.

Na státní svátek se proti sobě postavily týmy Berouna a Plzně. Hosté si postupnými krůčky vytvořili tříbrankový náskok, na který Kelti rychle zareagovali. Jednalo se však o jediný jejich přesný zásah, který jim body přinést nemohl.

Tabulka Extraliga dorostu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Svítkov Stars...
8 65:6 24
2.
HBC Pardubice
9 36:12 23
3.
Ježci Heřmanův...
9 31:24 16
4.
HBC Hradec...
8 23:18 14
5.
Eagles Brno
8 32:23 12
6.
HBC Hodonín
8 28:24 10
7.
HBK Kyjov
8 31:39 9
8.
HbK Karviná
9 29:57 9
9.
TJ Sokol Poruba
8 14:28 7
10.
TJ Sršni Svitavy
9 17:45 2
11.
HBC Malenovice
0 5:35 0