Extraliga

Pavel Kubeš dál udivuje! Jak se těší na derby s Hradcem Králové?

V posledním duelu si Pardubice zastřílely na domácím hřišti proti Mostu, který přehrály jasně 9:2. Nestárnoucí Pavel Kubeš k výhře přispěl dvěma góly a dvěma asistencemi. Pardubičtí ve třech zápase zatím ztratili pouze bod a k tomu mají utkání k dobru oproti ostatním. Jak toho využijí proti Pirátům?

Podařilo se nám navázat na finále play off

Pavle, jak se Vám zatím na úvod sezóny hraje? Týmově jste posbírali 8 bodů, to je slušné.

Musím říci, že tým šlape, jak hodinky. Podařilo se nám navázat na finále play off, kde jsme byli jeden zápas od titulu. Pevně věřím, že se nám bude dařit i s těmi největšími aspiranty na titul.

Zatím se sezóna rozjíždí. Pohybujete se okolo 4. tabulkového místa. Určitě míříte výše, že?

Tým spolu hraje pospolu již několik let, proto nemůže být cíl jiný než titul. U mě se jedná o poslední sezonu, rád bych na konci sezony zvednul pohár nad hlavu.

V zápase proti Mostu se Vám velmi dařilo jak týmově, tak osobně. Kde neustále berete takový elán? 4 kanadské body jsou velkou zásluhou na výhře.

Osobně se mi dařilo spíše jen bodově. S mým výkonem nejsem 100% spokojen, spousta zkažených nahrávek a zbytečných ztrát balonků. Body, které jsem měl, jsou zásluhou spoluhráčů a celé pětky.


Derby je vždy něco speciálního

Z 26 střel jste dali 9 branek, to je celkem slušná statistika. Zaměřujete se na zakončení v tréninku nebo kde se ve Vás bere taková forma?

Pravdou je, že se trenér Jirka Mašík na střelbu hodně zaměřuje. Ze začátku sezóny nám to nepadalo, vymýšleli jsme zbytečné kombinace a bylo potřeba se na koncovce v tréninku hodně zaměřit.

Teď Vás čeká derby proti Hradci Králové. Jak se na něj těšíte? Tyto zápasy jsou vždy pikantní, že?

Je to tak, derby je vždy něco speciálního. V Hradci jsem prožil krásné sezony a jejich týmu se pohybuje stále spoustu bývalých spoluhráčů. Na hřišti se vždy jiskří a takové zápasy mám osobně moc rád. Pokud navážeme na výkony z posledních 2 zápasů věřím, že derby bude naše.

Máte duel k dobru oproti mnoha celkům. Budete chtít této výhody využít a vyhoupnout se například na druhou pozici v tabulce?

Jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Jinak to nebude ani v pondělí večer. Každý bod se počítá a na tým v popředí tabulky se dívá hezky. Stále se jedná o začátek sezony, ale je důležité ke každému zápasu zodpovědně přistoupit a mít dobrý pocit z odvedené práce. V mém věku se chci hokejbalem hlavně bavit a užívat si každý zápas.

>>SLEDUJTE ZÁPAS ŽIVĚ NA TVCOM.CZ<<


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Kladno
8 29:9 21
2.
HBC Most
6 20:15 15
3.
HBC Pardubice
7 28:17 12
4.
TJ Snack Dobřany
8 21:19 12
5.
SK Hokejbal Letohrad
7 23:24 12
6.
Elba DDM Ústí nad...
7 18:20 12
7.
HC Kert Park Praha
6 22:18 11
8.
HbK Karviná
6 14:12 8
9.
HBC Hostivař
8 22:35 8
10.
HBC Hradec...
6 16:20 6
11.
HBC Plzeň
8 17:30 5
12.
TJ KOVO Praha
7 13:24 4