Extraliga dorostu

Extraliga dorostu přinesla velké množství branek, nejvíce jich vstřelil Suchdol

První hrací víkend Extraligy dorostu přinesl všechno. Jasné výsledky i vyrovnané bitvy. Ta nejvyrovnanější byla mezi Rebely a Prachaticemi, kde rozhodovala až samostatná střílení. Mezi Sokolem a Karvinou taky základní hrací doba nerozhodla. Hned patnáct gólů se podařilo vstřelit Suchdolu.

Divize Východ

Svítkov nedovolil svému soupeři skórovat

Velmi vyrovnaný zápas se odehrál mezi Porubou a Karvinou, kde muselo rozhodovat až prodloužení, ve kterém se lépe dařilo domácím, kteří si tak připsali o bod více. Východočeské derby začaly lépe Pardubice, které se postupně dostaly do tříbrankového vedení. Na to ještě Hradec dokázal zareagovat, ale další branka byla opět z holí domácích, kteří tak vyhráli jasně 4:1. Jasné vítězství si připsal také druhý pardubický celek Svítkov, který hostil Heřmanův Městec. Svého soupeře přestřílel, nedovolil mu skórovat a zvítězil 5:0.

Pět branek se podařilo vstřelit také Kyjovu, který se postavil proti Svitavám. Hosté se snažili dohnat svoji ztrátu, ale to se jim nepodařilo. Vyrovnané bylo utkání Malenovic s Eagles Brno, které skončilo jednobrankovým rozdílem. Po prvním brance Malenovic se začalo dařit hostům, kteří se postupně dostali do dvoubrankového vedení. To domácí ještě snížili, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.


Divize Západ

Suchdol svého soupeře nešetřil

Suchdol se vydal na hřiště KOVO s dobře seřízenými zbraněmi. Svého soupeře téměř k ničemu nepustil a vstřelil mu hned třináct branek. Ze čtyř gólů se radoval Lukáš Macků, hattrickem se blýskly hned dvě dívky Michaela Krásová a Martina Landová. Dařilo se také Plzni v duelu s Kert Parkem, který se jí podařilo porazit 2:8. „Zápas byl velice solidní s velkým vykřičníkem z první třetiny. Kluci musí být připraveni již od rozcvičky. Věci z tréninků se postupně začaly objevovat. Budeme dál pracovat,“ upozornil trenér Plzně Michal Edl.

Velké množství branek přinesl zápas Kladna a Berouna, kde bylo k vidění dvanáct gólů. Přestřelku nakonec vybojovalo Kladno. Pražské derby dopadlo lépe ve prospěch Hostivaře, která si poradila s KOVEM. Nejvyrovnanější byl potom zápas mezi Rebely a Prachaticemi, který skončil až po samostatných stříleních. Třikrát šli do vedení Rebelové, ale nakonec to byli oni, kdo svému soupeři podlehl.


Tabulka Extraliga dorostu

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Svítkov Stars...
5 31:4 15
2.
HBC Pardubice
5 24:8 14
3.
Eagles Brno
6 21:13 12
4.
HBK Kyjov
5 20:20 9
5.
HBC Hradec...
6 13:16 8
6.
Ježci Heřmanův...
6 15:20 8
7.
HBC Hodonín
5 20:13 7
8.
HbK Karviná
6 21:27 7
9.
TJ Sokol Poruba
5 11:15 6
10.
TJ Sršni Svitavy
5 12:22 1
11.
HBC Malenovice
4 5:35 0