1. liga

Matyáš Licek našel střeleckou formu! Udrží si ji nadále?

V posledním kole si hráči z pardubických Polabin poradili s Čamlíky ze Zlína, které těsně přestříleli 7:6. Čtyřmi brankami se zviditelnil Matyáš Licek! Jak se tento borec dostal do takové střelecké pohody? Jak vidí letošní sezónu a co by chtěl se svými spoluhráči dokázat v 1. Lize?

Matyáši, zatím jste po dvou zápasech získali 3 body. Jste s průběhem spokojen?

S průběhem sezóny jsem spokojený, i když v prvním zápase s Hodonínem jsme měli šanci vyhrát, ale pokazili jsme si to vlastními chybami. Musíme se z nich poučit do příštích zápasů.

V Hodoníně jste prohráli těsně 2:3. Dělal vám problém hodonínský asfalt nebo kde se stala chyba?

Na asfalt bych se neobracel, samozřejmě, že to pro nás je něco jiného než plast, ale zápas jsme si prohráli kvůli zbytečným vyloučením, které vždy oslabí tým.

Za střelce týmu se nepovažuji!

V posledním duelu proti Malenovicím jste však ukázali svoji šikovnost a hlavně produktivitu. Jak moc vypjatý zápas to byl?

Byl to vypjatý zápas až do konce 3. třetiny, kdy jsme po vlastních chybách inkasovali zbytečné góly, které pomohly Malenovicím se na nás dotáhnout. Nakonec jsme ale udrželi jednobrankový náskok a získali 3 body.

Foto: Martin Halíř. Matyáše Licek během zápasu v Suchdole nad Lužnicí.

Vstřelil jste v tom utkání 4 góly! Jak jste se k nim vůbec dostal? Máte v týmu pozici střelce?

Za střelce týmu se nepovažuji, v každém zápase může být střelcem někdo jiný. Ke čtyřem gólům jsem se dostal díky své lajně, která předvedla výborný výkon, ale poděkování také patří celému týmu.

Cíl je stejný jako minulý rok. Vyhrát 1. Ligu, hlásí Licek

Po loňském play-off si určitě věříte mnohem více než minulou sezónu. Kam byste to chtěli s Pardubicemi dotáhnout?

Na celém týmu je vidět zlepšení díky nasbíraným zkušenostem z minulé sezóny. Určitě si věříme oproti minulé sezóně víc, a to je to hlavní. Tenhle rok je cíl stejný jako minulý rok a tím je vyhrát 1. Ligu.

Věříte, že si svými výkony řeknete o místo v hlavním týmu Jiřího Mašíka? Jaké by to bylo pro Vás hrát Extraligu?

Určitě do budoucna bych si chtěl vybojovat místo v A-týmu, ale bohužel nynější situace mi to úplně nedovoluje, protože odcházím do Brna na vysokou školu a budu rád, když stihnu jeden trénink s B-týmem. Hrát Extraligu by byl pro mě takový vrchol a hlavně nová a asi nejlepší zkušenost.


Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBK Bulldogs Brno
3 10:6 6
2.
HBC Pardubice B
4 16:16 6
3.
SK Kometa Polička
2 12:3 5
4.
Ježci Heřmanův...
3 11:10 5
5.
HBC Svítkov Stars...
4 16:20 5
6.
HBC Malenovice
3 16:13 3
7.
HBC Hodonín
3 3:16 3