Turnaje

Turnaj krajských výběrů U13 ovládla Praha, stříbro putuje do Ústeckého kraje a bronz vybojovali hráči Pardubického kraje

O víkendu 4. – 5. září se uskutečnil ve Svítkově turnaj krajských výběrů do 13 let. K vidění byla spousta zajímavých výsledků, nouze nebyla o vysoké přestřelky. Na bronzové medaile dosáhli hráči Pardubického kraje, stříbrnou pozici ukořistil Ústecký kraj a na zlatý pohár dosáhl pražský výběr.

Foto: Hokejbal tým. Ústecký kraj uzmul stříbrné medaile.

Sobota ve znamení středočeských nájezdů

Celý turnaj se odehrával jednoduchým, ale spravedlivým systémem, a to každý s každým. Sobotní program začal hned dvěma osmigólovými nadílkami, když v prvním utkání zvítězil v derby Pardubický kraj nad Královéhradeckým 8:1 a Středočeský kraj deklasoval 8:0 kraj Moravskoslezský. Málokdo asi tušil, že hned třetí zápas mohl nést název finále, když Praha zvítězila 4:1 nad Ústeckým krajem. Vyrovnanou bitvu předvedl Pardubický kraj se Středočeským, když musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Středočeši. Další sobotní nájezdová loterie byla viděna opět v zápase Středočeského kraje a opět vítězně, tentokrát s Královéhradeckým krajem. Nejvyšší výhru dne si připsali Ústečané, když roznesli Zlínský kraj v poměru 15:0.

Foto: Hokejbal tým. Výběr U13 z Pardubického kraje.

Praha i přes nedělní zaváhání dominovala

V neděli byl zaskočen favorit z Prahy Královéhradeckým krajem, a to v nájezdech, kde byli Východočeši úspěšnější a mohli si připsat cenný skalp. Praha si vyzkoušela nájezdy ještě v posledním utkání a potvrdila své celkové vítězství v turnaji vítězstvím 4:3 na nájezdy nad Pardubickým krajem. Stříbrní hokejbalisté z Ústeckého kraje se v neděli blýskli „desítkou“, kterou uštědřili Moravskoslezskému kraji. O bronzu Pardubického kraje rozhodla hlavně prohra se Severočechy, ale v posledním utkání turnaje jim bod stačil na konečnou třetí příčku.

Foto: Hokejbal tým. Výběr Prahy se těší na převzetí šampionského poháru.

Na turnaji jsme mohli vidět, že o budoucnost českého hokejbalu je postaráno opravdu kvalitně a budeme se těšit, až uvidíme opory svých týmů na extraligových kolbištích.

Více foto na: Fotky z pardubického turnaje týmu U13

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Kladno
4 13:4 12
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 17:15 9
3.
HBC Most
4 15:15 9
4.
HBC Pardubice
3 17:6 8
5.
TJ Snack Dobřany
4 11:8 7
6.
HbK Karviná
4 11:9 6
7.
HC Kert Park Praha
4 14:12 6
8.
Elba DDM Ústí nad...
3 9:12 4
9.
HBC Hradec...
4 14:13 3
10.
HBC Hostivař
4 10:20 2
11.
TJ KOVO Praha
3 6:12 0
12.
HBC Plzeň
3 4:15 0