1. liga

Kdo ví, třeba na extraligu nebude potřeba ze Smečky přestupovat, usmívá se Vlk Adam Řehoř

V 1. Lize jsme mohli vidět hned na úvod překvapující výsledky. Jedním z nich bylo určitě klopýtnutí loňského mistra. Suchdol nad Lužnicí prohrál s nováčkem soutěže Vlčí smečkou z Ústí nad Labem. Velkou zásluhu měl na vítězství 4:1 i brankář hostujících Vlků Adam Řehoř. Jaké jsou cíle Smečky?

Hlavní rozdíly? Rychlost a tvrdost

Adame, hned v prvním kole jste si vyšlápli na obhájce titulu. Jaký to byl zápas?

Zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, i když to podle výsledku nevypadá. Hodně nám pomohl rychlý gól, díky kterému z nás spadla nervozita, která byla vidět před zápasem. Suchdol tak vlastně většinu času dotahoval a my jsme se mohli soustředit na svoji hru.

Překvapila Vás něčím úroveň 1. ligy? Jaké vidíte hlavní rozdíly oproti nižším soutěžím?

Hlavní rozdíly vidím zejména v rychlosti a tvrdosti hry. Chvíli nám všem trvalo, než jsme se s tempem srovnali. Pro mě osobně byla největší změna u rozhodčích, kteří se snažili popohnat každé vhazovaní, a tak ani nebyl čas si při přerušení trochu odpočinout. Taky bylo fajn, že se přišlo podívat hodně diváků, díky tomu dostal zápas větší náboj. Doufám, že i domácí zápasy budou pro diváky atraktivnější než 2. liga a bude jich chodit co nejvíc.

Věřím, že Budějovice můžeme porazit

Za stavu 2:1 pro váš tým jste předvedl fantastický zákrok, který označil trenér Fedák za rozhodující okamžik utkání. Jak vypadala situace z vašeho pohledu?

Bylo to klasické přečíslení, míček prošel přes obránce na hráče před prázdnou bránou a mně nezbylo nic jiného než tam skočit a snažit se vyplnit co nejvíce místa. Naštěstí se soupeři povedlo napálit mi míček do hokejky. Hned chvíli na to se nám povedlo dát branku na 3:1, což zápas zlomilo na naši stranu.

FOTO: Martin Halíř. Adam Řehoř, brankář Vlčí Smečky Ústí nad Labem, při zákroku v zápase proti mistrovi 1. Ligy ze Suchdola.

O víkendu vás čeká další soupeř z jihu a to České Budějovice, jak přistoupit k utkání, abyste opět slavili vítězství?

Nesmíme si myslet, že když se nám povedlo porazit mistra, tak další zápasy půjdou snadno. Liga bude vyrovnaná a Budějovice k nám určitě jedou pro body. Pokud se nám ale povede navázat na hru, kterou jsme předváděli v poslední třetině v Suchdole a budeme hrát bez zbytečných vyloučení, tak věřím, že můžeme Budějovice porazit.

Soustředím se na letošní sezónu

Máte Vy osobně nějaké konkrétní cíle pro letošní sezónu?

Kdybychom neměli nejvyšší cíle, tak první ligu hrát ani nemusíme. Pokud tým vydrží pohromadě, tak můžeme dojít daleko. Hlavní bude zůstat nohama na zemi a ke každému zápasu přistoupit zodpovědně.

Lákala by Vás nejvyšší soutěž? Nepřišla nějaká nabídka z extraligy?

Pro mě je to první rok v 1. lize, tak bych nerad hned spekuloval o dalších nabídkách a raději se budu soustředit na to, jak dopadne letošní sezona. Máme skvělý tým a kdo ví, třeba na to hrát extraligu nebude v budoucnu ani potřeba nikam přestupovat.

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBK Bulldogs Brno
3 10:6 6
2.
HBC Pardubice B
4 16:16 6
3.
SK Kometa Polička
2 12:3 5
4.
Ježci Heřmanův...
3 11:10 5
5.
HBC Svítkov Stars...
4 16:20 5
6.
HBC Malenovice
3 16:13 3
7.
HBC Hodonín
3 3:16 3