Všechny
Extraliga

Chtěl bych si zahrát hokejbal na světové úrovni, přeje si bojovník Michal Smolík

18.03.2020 Roland Baxa
Autor fotografie:Ivana Laiblová
Michal Smolík je hokejbalista, který už několik let úspěšně patří mezi opory jak extraligové Elby, tak druholigových Litoměřic. Sportovec tělem i duší umí tvrdit muziku na hřišti, ale také v pracovním životě jako zaměstnanec Vězeňské služby.

K tvrdé hře, ale dokáže Michal Smolík také přidávat důležité branky a asistence. Důkazem je jeho první místo v bodování týmu litoměřických Killers. Litoměřice zažívají v prozatím pozastavené 2. Lize úplně odlišnou sezonu, než byla ta minulá nepovedená. 

Konečně nám to tam začalo padat


Minulý rok jste se nepodívali ani do play off, ale letos je to jiná káva. Čím si to vysvětlujete?

Upřímně sám nevím. Asi je to tím, že jsme se začali konečně scházet na zápasy a začalo nám to tam padat (smích).


Jaké jsou cíle pro letošní, bohužel zatím pozastavenou sezonu? 
Za Killers je to určitě play off a tam udělat co nejlepší výsledek. Po minulé sezoně si myslím, že umístění do 4. místa by pro nás byl úspěch. Za Elbu je to podobné, nejdřív se dostat do play off a tam se uvidí.
Práce, trénink, zápas, zápas


Už několik let nastupujete jak za Killers, tak ústeckou Elbu. Je těžké skloubit práci, tréninky a zápasy?

Úplně jednoduché to není, ale dá se to zvládnout. Ve dnech kdy máme tréninky se musím v práci domluvit, abych končil v nějakou rozumnou hodinu a vše stíhal. Naštěstí mi většinou vyjdou vstříc, ale občas to prostě nejde. Trénuji jen v Ústí, protože v Litoměřicích máme tréninky stejné dny. Pokud se nám kryjí zápasy, tak mám přednostní Ústí, ale to se moc nestává. Dojíždění Praha, Litoměřice, Ústí nad Labem musí být náročné. Máte vůbec čas na odpočinek?
Je pravda, že je to velmi náročné. Na odpočinek moc času nemám, ale za ty tři roky, co pracuji v Praze, jsem si už zvykl (smích).

Titul v Litoměřicích i v Ústí


Jak byste popsal hlavní rozdíly mezi Extraligou a 2. Ligou?

Hlavním rozdílem je určitě tempo hry. I když musím uznat, že naše 2. Liga je hodně kvalitní. Skoro v každém týmu je někdo, kdo má extraligové zkušenosti. 

Máte osobní i sportovní cíle, na které byste chtěl v životě dosáhnout?
Osobní cíle určitě mám a zrovna na tom největším pracuji, takže bych to nerad zakřikl. Co se týče sportovních, tak určitě udělat jak titul v Litoměřicích, tak v Ústí nad Labem. Pak mám ještě takový individuální sportovní cíl a sen. Chtěl bych se dostat do reprezentace a zahrát si hokejbal na světové úrovni. Partneři českého hokejbalu