Turnaje

Pohár pro vítěze 15. ročníku Stoupa Cupu putuje do jižních Čech! Benefice přinesla rekordní částku

Poslední červencovou sobotu se na hokejbalovém hřišti ve Vsetíně odehrál patnáctý ročník turnaje Stoupa Cup, který se hraje jako vzpomínka na tragicky zesnulého kamaráda Ondřeje „Stoupu“ Vaculíka. Poté, co loňský ročník zabrzdila pandemie koronaviru, se letos opět rozduněly mantinely.

Celkem 8 týmů se utkalo nejprve ve dvou skupinách po čtyřech, ze kterých následně vždy dva nejlepší týmy postoupily do semifinále. První z nich musely po bezbrankové remíze rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byl nakonec úspěšnější tým Jižní Čechy, který tak odsoudil favorizovaný Top Team k boji o třetí místo. Druhé semifinále nabídlo kanonádu týmu Thunder, který rozstřílel Borax v poměru 7:1.

O majiteli poháru za třetí místo tradičně rozhodují samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější tým Borax. Finálové utkání přerušil hned v úvodu déšť. Po pauze se na mokrém povrchu pokračovalo a vítězem se nakonec stal tým nováčka turnaje Jižní Čechy, který porazil Thunder 3:0.


Více informací o benefici a Stoupa Cupu na facebookovém profilu Stoupa Cupu ZDE

Turnaj podpořily slavné osobnosti

Celý turnaj nabídl divákům možnost sledovat v akci hokejbalové i hokejové hvězdy. Hokejbal zastupovali reprezentanti Tomáš Wróbel, Dalimil Zvonek, Michal Dědič či Dominik Barnošák. Z hokejových osobností jsou to David Gába, Luboš Rob nebo Petr Vampola. V hledišti mohli prohodit pár slov s třineckým Erikem Hrňou či patrony turnaje Ondřejem Němcem nebo Dmitrijem Jaškinem.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Vít Čapek – Jižní Čechy. Nejlepším střelcem se stal David Gába ze stejného týmu. Brankář hokejového VHK Robe Vsetín tak ukázal, že si výborně rozumí i s hráčskou hokejkou. Cenu Libora Topolánka pro nejproduktivnějšího hráče získal Dalimil Zvonek z Thunderu, který se zároveň stal i nejužitečnějším hráčem turnaje.


Za TOP team nastupoval profesionální hokejista a mistr světa z roku 2010 Petr Vampola. Autor fotky: Radovan Kocúr.

Rekordní částka na pomoc malému Kubíkovi

Pomyslnou tečku za celým dnem udělalo vyhlášení benefice „Každý krok se počítá“. Pomoc letos směřovala pětiletému Kubovi Mikšovskému, ten při komplikovaném porodu prodělal dětskou mozkovou obrnu, jejímž následkem bylo zasažení pohybového aparátu, a proto je Kubík odkázán na neustálou pomoc rodičů. Součástí benefice je aukce sportovních artefaktů. Výtěžek z ní byl připočten k celkové částce benefice. Do letošního ročníku aukce přispěly hvězdy jako Cristiano Ronaldo, Petr Čajánek, Karolína Muchová, Jan Laštůvka, Milan Škoda a další.

Organizátoři předali spolu se starostou města Vsetína rodině šek s rekordní částkou 850 984 Kč.

>>REPORTÁŽ NA TV NOVA OD PETRY STAŇOVÉ<<


Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Kladno
4 13:4 12
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 17:15 9
3.
HBC Most
4 15:15 9
4.
HBC Pardubice
3 17:6 8
5.
TJ Snack Dobřany
4 11:8 7
6.
HbK Karviná
4 11:9 6
7.
HC Kert Park Praha
4 14:12 6
8.
Elba DDM Ústí nad...
3 9:12 4
9.
HBC Hradec...
4 14:13 3
10.
HBC Hostivař
4 10:20 2
11.
TJ KOVO Praha
3 6:12 0
12.
HBC Plzeň
3 4:15 0