Extraliga

Dovolenou jsem si plánoval až po skončení finále, natolik věřil Jiří Mašík svým svěřencům před play off

Letošní zkrácená sezóna Coalsoft Extraligy hokejbalu je za námi a známe všechny medailisty. Na stříbrné pozici se umístili pardubičtí hokejbalisté, pro které bylo druhé místo určitě úspěchem, který jistě ocení s odstupem času ještě více.

Pardubice skončily po základní části na čtvrté pozici, ale skvělými výkony si vybojovaly účast ve finále. Finálovou sérii i přípravu na další sezónu zhodnotil lodivod Pardubic a české reprezentace mužů Jiří Mašík.

Jsem na kluky pyšný

Pane Mašíku, sezóna je u konce, s odstupem času je druhé místo úspěchem?

Z velké části je pro nás určitě zklamáním, protože když už je tým ve finále, vždy chce vyhrát. Druhé místo ale bereme jako úspěch. Máme mladý tým a někteří hráči ještě stále sbírají zkušenosti.

Ve finále Coalsoft play off Extraligy jste byli jedno vítězství od titulu, co chybělo, abyste udělali ten poslední krok?

Spíše bych to formuloval tak, že Kert Park disponuje obrovskou silou. A přeci jen v rozhodujících chvílích prokázal zkušenosti. My jsme si věřili, že je můžeme porazit. Bohužel jsme o titul přišli v prvních třech minutách rozhodujícího zápasu, které jsme nezvládli. Potom jsme až do konce bojovali o vyrovnání, ale chybělo nám i trochu štěstí, když jsme nastřelili čtyři tyčky a břevno. I přes porážku jsem na kluky pyšný.


Z kluků jsem cítil odhodlání do příští sezóny

Čekal jste vůbec, že byste mohli být stříbrní, když jste po základní části skončili na 4. místě?

Ano, čekal (smích). My si vždy dáváme nejvyšší cíle. U nás hodně dbáme na tréninkovou morálku, a když už ji podstupujeme, tak vždy s vidinou úspěchu. I já jsem si dovolenou naplánoval těsně po skončení finále.

Prodloužená sezóna určitě zkrátí i letní přípravu na další sezónu. Zasáhne to vaši přípravu hodně nebo se nejedná o velkou komplikaci?

Samozřejmě to přípravu úplně změní. Skončili jsme 17. července a kluci si potřebují odpočinout. S přípravou začneme individuálně začátkem srpna. Až 12. srpna se sejdeme poprvé na hřišti. Věřím, že i tak budeme na Extraligu připraveni. Při závěrečných hovorech jsem z kluků cítil velké odhodlání a motivaci do další sezóny.

Už máte hlášené nějaké změny v kádru pro příští sezónu?

Kádr by měl zůstat pohromadě, což je pro mě velmi potěšující. Z B týmu (juniorky) se k nám připojí dva až tři hráči do přípravy. A možná přijde jeden hotový hráč, ale zatím je to ve fázi jednání.


Vicemistři Coalsoft Extraligy hokejbalu 2020/21! Autor fotky: Josef Česák st. 

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Kladno
4 13:4 12
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 17:15 9
3.
HBC Most
4 15:15 9
4.
HBC Pardubice
3 17:6 8
5.
TJ Snack Dobřany
4 11:8 7
6.
HbK Karviná
4 11:9 6
7.
HC Kert Park Praha
4 14:12 6
8.
Elba DDM Ústí nad...
3 9:12 4
9.
HBC Hradec...
4 14:13 3
10.
HBC Hostivař
4 10:20 2
11.
TJ KOVO Praha
3 6:12 0
12.
HBC Plzeň
3 4:15 0