Mládež

Den šestý: CTM se pomalu blíží do finále

Předposlední den Campu talentované mládeže přinesl opět bohatý program. Hned po snídani obuli hráči inline brusle a vyrazili na hřiště. Následovali čtyři tréninkové jednotky, regenerace ve vířivce a oblíbené losování tomboly.

Hokejbalové tréninky se už naplno věnovaly střelbě pod tlakem, osobním soubojům a hře na malém prostoru. Tréninky jsou obohacené rivalitou díky zapojení dívek, které jsou v České Třebové na svém campu a připojili se ke klukům. Gólmanů a gólmanek již máme čtyřiadvacet, a i v tomto počtu pro ně byl připravený specializovaný trénink.

Kondiční trénink byl i tentokrát zaměřený na rozvoj síly. Chlapci si prohodili dvě skupiny z předchozího dne a opět se zaměřili na přeskoky přes švihadlo a cvičení s medicinbalem. Na síle se pracovalo i v odpoledním bloku, ale únava už je znát, a tak už výkony nejsou na úplně nejvyšší úrovni. I tentokrát se vydali zájemci do vířivky, po které následovalo druhé losování tomboly. I v pátek v ní byly zajímavé ceny.


Kondiční příprava mě bavila

„Na campu jsem poprvé, rozhodl jsem se jet, protože jsem se doma nudil. Bavil jsem se o tom s kluky z Rebelů, kteří sem jezdí a doporučili mi to. Na campu se mi líbí, baví mě si tady povídat s kamarády, které jsem tady poznal,“ řekl Matyáš Klofát.

Pro chlapce je na campu připraveno spousta tréninků, které se snaží přinést hokejbalistům něco nového. „Naučil jsem se pár nových kliček, rozvíjel jsem nové dovednosti. Kondiční příprava mě bavila, byla jednoduchá, bylo to odpočinkové, jsem na ni zvyklý z klubu, kde ji máme pravidelně,“ prozradil třináctiletý hráč.

Vzhledem k dlouhé pauze bez hokejbalu svaly u spousty hráčů trpěly. „Po prvních dvou dnech mě dost bolela stehna, ale středa byla odpočinková a dodala mi další síly. Věkově na tento camp už příští rok jet nemůžu, ale rád pojedu na starší kategorii,“ řekl závěrem hráč Rebel Praha.

Všechno fotografie naleznete ZDE!

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Kladno
4 13:4 12
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 17:15 9
3.
HBC Most
4 15:15 9
4.
HBC Pardubice
3 17:6 8
5.
TJ Snack Dobřany
4 11:8 7
6.
HbK Karviná
4 11:9 6
7.
HC Kert Park Praha
4 14:12 6
8.
Elba DDM Ústí nad...
3 9:12 4
9.
HBC Hradec...
4 14:13 3
10.
HBC Hostivař
4 10:20 2
11.
TJ KOVO Praha
3 6:12 0
12.
HBC Plzeň
3 4:15 0