Mládež

Den pátý: Odstartoval HCŽ, kluci po odpočinkovém dni jedou opět naplno

Do České Třebové ve čtvrtek dorazily dívky, pro které začal jejich čtyřdenní camp. Program se tedy mírně upravil, aby vyšel prostor na hřišti pro všechny. Chlapci po mírně odpočinkovém dni opět najeli do starých kolejí čtyř tréninků denně.

V hokejbalových trénincích se postupně nabalují další dovednosti a kluci navazují na herní činnosti jednotlivce. Zaměřují se tak na osobní souboje jeden na jednoho a střelbu pod tlakem, aby se učili zakončovat v rychlosti a uměli se správně rozhodnout.

Na kondiční přípravě se trenéři tentokrát zaměřili na rozvoj síly. Ve svých trénincích využili švihadla a medicinbaly. Na švihadlech některé děti překvapili, další však ukázali, že na trénink se švihadly nejsou zvyklé a dalo jim to zabrat. Vzhledem k příjezdu dívek na HCŽ byl odpolední program upraven a na kondiční trénink vyrazila celá pětasedmdesátka dohromady. V rámci soutěží se využily oblíbené karty, které určují cviky a jejich počet.


Naučil jsem se spoustu cvičení, co můžu dělat doma

Nováčkem mezi hráči je Dominik Mašek. „Rozhodl jsem se na camp jet, protože jsem se chtěl ukázat trenérům reprezentace U14 a naučit se nové věci. Svého rozhodnutí nelituji a příští rok bych rád jel znovu, rozmyslím si to podle kamarádů, kteří pojedou,“ upozornil dvanáctiletý hokejbalista.

Jako brankář polyká tréninkové dávky pod vedením trenérů gólmanů. „Naučil jsem se spoustu cvičení, co můžu dělat doma, poznal jsem nové lidi a vím, na čem pracovat. S Ondřejem Almašim je příprava výborná, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce,“ upozornil.

Brankáři se spíše zaměřili na specializované tréninky a nezapojili se do kondiční přípravy tolik jako v minulých letech. „Výhodou campu je, že se tady člověk naučí spoustu věcí, zlepší se, pozná nové kamarády a užije si spoustu zábavy. Musím uznat, že kondiční příprava pro mě byla velmi dobrá. Rozhodně mě hodně bavila, takže bych klidně bral tréninků více, vůbec by mi to nevadilo,“ řekl hráč Berouna.

Letošní novinkou je v rámci regenerace vířivka, která čekala na hráče poprvé. „Vířivka je rozhodně lepší než návštěva bazénu, protože si člověk více odpočine. Sedne si a má více energie. Zájem do dalších let bude určitě větší, takže by bylo lepší pořídit dvě,“ dodal se smíchem Mašek.

Všechno fotografie naleznete ZDE!

Tabulka extraligy

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Kladno
4 13:4 12
2.
SK Hokejbal Letohrad
4 17:15 9
3.
HBC Most
4 15:15 9
4.
HBC Pardubice
3 17:6 8
5.
TJ Snack Dobřany
4 11:8 7
6.
HbK Karviná
4 11:9 6
7.
HC Kert Park Praha
4 14:12 6
8.
Elba DDM Ústí nad...
3 9:12 4
9.
HBC Hradec...
4 14:13 3
10.
HBC Hostivař
4 10:20 2
11.
TJ KOVO Praha
3 6:12 0
12.
HBC Plzeň
3 4:15 0