2. liga

S Ještěry chceme prolomit stříbrné prokletí a konečně slavit titul! přeje si Radomír Vaněk

14.03.2020 Roland Baxa
Autor fotografie:RSHb Čechy Sever (Radomír Vaněk v bílém dresu)
Radomír Vaněk, ústecký útočník, který obléká ve 2. Lize na severu Čech dres Ještěrů, zažívá vydařené sportovní období. Daří se mu bodově a v zápase s Jirkovem se blýskl čtyřmi góly a jednou asistencí a táhne Ještěry za vysněným titulem.

Jeho výkony v předešlých sezonách neunikly ani trenérům extraligových týmů, a proto se šikovný útočník objevuje i v Extralize v dresu ústecké Elby, kde se velmi dobře buduje mladý, ale ambiciózní tým. 


Extraligové nabídky byly hned dvěV letošní, prozatím bohužel přerušené sezoně, se Vám daří týmově i individuálně. Čím si to vysvětlujete?
Je to dáno v první řadě kvalitou spoluhráčů, se kterými nastupuji a časem na hřišti, který dostávám.


Nově jste letos i členem extraligového mužstva ústecké Elby. Jak se tato spolupráce upekla?
Skončil jsem s ledním hokejem, kde to nemělo větší perspektivu a oslovil mě Honza Fedák (hlavní trenér Elby), že se buduje nový tým Elby, hokejbal jsem hrál vždycky rád a těšil jsem se, že budu hrát na nejvyšší úrovni. Měl jsem ještě jednu extraligovou nabídku, ale už jsem byl domluvený s Elbou, takže jsem ji s díky odmítl.
Play off 2. Ligy se dá srovnat s ExtraligouJaký je rozdíl mezi extraligovým hokejbalem a tím ve 2. Lize na severu Čech?
Hra samozřejmě probíhá ve větší rychlosti, ale co se týká 2. Ligy, tak naše ústecká má díky bývalým i současným extraligovým hráčům a klukům, co hrají hokej, vysokou kvalitu. V play off se v pohodě vyrovná Extralize.


Jak byste zatím hodnotil své působení v Extralize?
Jak už jsem říkal, dostávám hodně prostoru na hřišti s kvalitními spoluhráči. Týmu se daří, parta je skvělá. O osudu sezony rozhodne play off, zatím panuje spokojenost, ale rozhodně ne uspokojení, chceme dojít co nejdále.
V Elbě máme mladý tým, náš čas přijdeJaké jsou vaše cíle v Ještěrech, ale i Elbě?
Dvakrát jsme s Ještěry skončili těsně pod vrcholem, chtěli bychom to už prolomit a vyhrát. Na druhou stranu konkurence je vysoká. Jak Berani, tak Dukla jsou velice kvalitní a nesmíme zapomínat ani na ostatní týmy. Co se týká Elby, chceme do play off a tam je možné všechno. Máme mladý tým a věřím, že náš čas přijde.Pokud nastane nepříjemná situace, že se budou krýt zápasy Elby a Ještěrů, který tým bude mít přednost?
To záleží na domluvě trenérů. Spolupráce mezi týmy probíhá u více hráčů, věřím, že se vždy domluví k vzájemné spokojenosti.

Partneři českého hokejbalu