Kladno si v přímém boji zajistilo prvenství v základní části! Hostivař do play off těsně neproklouzla

Poslední kolo Extraligy nabídlo hned tři derby. Pražské jasně ovládla Hostivař, v severočeském a západočeském byla utkání velmi vyrovnaná. Celky Ústí a Dobřan braly velmi těsná vítězství. Kladno se díky výhře nad Kert Parkem vyhouplo na první příčku. Letohrad zakončil sezónu cenným skalpem Karviné.

SK Hokejbal Letohrad vs. HbK Karviná 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Faltus (Vychytil, Hubálek), 19. Bogdány (Rozlílek), 24. Rozlílek (Vychytil, Bogdány), 37. Hubálek (Bogdány, Rozlílek) – 31. Diviš (Rosůlek, Fárský).

Střely: 49:31, vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 0:1, v oslabení: 0:0, diváků: 40.

Letohrad odehrál svůj zápas už v pátek, kdy hostil Karvinou. Domácí vstoupili do utkání lépe a z první branky se radovali vteřinu před první sirénou. V prostřední části přidali další dvě a šli si jasně pro vítězství. Karviná se pokusila hned zkraje třetí části zdramatizovat zápas, ale další přesný zásah už nepřidala a Letohrad si tak došel pro jasné vítězství. Jeleni sice vyhráli poslední dva zápasy základní části, ale zapnuli pozdě a do play off se nepodívají.

HBC Kladno vs. HC Kert Park Praha 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Kohout (Pražák), 32. Dědič (Pliml), 47. Dědič (Procházka) – 13. Danko (Lhota, Jágr), 43. Zvonek (Wróbel, Šperl).

Střely: 33:36, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:1, bez diváků.

Souboj o první místo v tabulce přinesl velmi napínavý souboj, který skončil až v prodloužení. Jako první se vedení ujali už po čtyřiceti sekundách domácí, hosté však v první třetině ještě srovnali. Další gól přišel až ve třetí třetině, kdy šli do vedení opět domácí. I tentokrát srovnal Kert Park se soupeřem krok. Do základní hrací doby už další branka nepadla a v prodloužení rozhodl svojí druhou trefou v zápase Michal Dědič.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice 3:4 ss (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Škoda (Novák, Jiřík), 35. Hrubý (Král, Jiřík), 35. Novák (Malý, Hrabica) – 3. Vlasák (Filip, Bílý), 8. Vlasák (Bílý, Filip), 30. Filip (Kubeš, Česák), rozh. náj. Bílý.

Hradec musel o svůj postup do play off zabojovat, a to se mu nakonec povedlo. V utkání s Autosklem sice rychle ztrácel, ale postupně srovnal se soupeřem krok. Stáhnul tříbrankovou ztrátu i díky dvěma brankám během čtrnácti vteřin. Zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl svojí šikovností Jan Bílý. Hosté těžili hlavně z přesilových her, ve kterých dali tři své góly, a i díky tomu slavili výhru.

HBC Hostivař vs. TJ KOVO Praha 11:3 (1:1, 7:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Davídek (Čejka, Kucharčík), 19. Davídek (Urbanec, Kucharčík), 20. Urbanec (Hroch), 21. Brož (Píša), 21. Čejka (Davídek, Dušák), 24. Macek (Urbanec), 25. Lhota (Malina), 26. Kucharčík (Dušák), 32. Potekhin (Čejka, Kubeš), 45. Davídek (Urbanec, Kucharčík), 45. Kucharčík (Dušák, Urbanec) – 1. Adam (Kočka), 27. Pátek (Petr), 37. Fluxa (Bureš).

Pro jasný výsledek si v pražském derby došla Hostivař, která hostila KOVO. První třetina byla sice ještě vyrovnaná, ale pak si slovo vzali domácí a soupeře už k němu moc nepustili. KOVO se prosadilo až při ztrátě sedmi branek. Hostivař ve své show pokračovala i nadále a nakonec si došla pro vysokou výhru 11:3, která jí však ani tak postup do play off nepřinesla z důvodu horšího vzájemného zápasu s osmým Hradcem Králové.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Most 2:1 (1:1,1:0,0:0)

Branky a nahrávky: 12. Červinka (Magasanik, Poláček), 29. Magasanik (Kučera) – 12. Krajíček.

Třetí místo v tabulce udrželo Ústí, které vytěžilo z posledního zápasu základní části těsnou výhru. Po brance Vojtěcha Červinky se po pětadvaceti vteřinách měnilo skóre znovu, a tentokrát ve prospěch hostů. Ve druhé třetině využil přesilovou hru David Magasanik a jeho branka byla nakonec tou vítěznou, která severočeské derby rozhodla.

HBC Plzeň vs. TJ Snack Dobřany 2:3 (1:1,1:1,0:1)

Branky a nahrávky: 6. Hanuš (Lokajíček, Kejř), 18. Kunzmann (Štípek, Pavlečka) – 2. Braun (J. Kovářík, Malecha), 21. Bárta (J. Kovářík, V. Šlehofer), 39. J. Kovářík (Braun, V. Šlehofer).

Také západočeský souboj nabídl napínavý průběh. Po Davidu Braunovi se prosadil domácí Lukáš Hanuš a těsně po přestávce poslal Plzeň do vedení Martin Kunzmann. Ve druhé patnáctiminutovce zvládly Dobřany ještě srovnat se soupeřem krok a do závěrečné části se šlo za stavu 2:2. Rozhodující gól dal v přesilové hře Jan Kovářík, který dovedl svůj tým k vítězství.