Buldoci před play-off ztratili! Suchdol si rozstřílel na plzeňských Mečounech! Pardubicím vládne Svítkov!

Předposlední hrací víkend dohrávky základní části 1. Ligy poodkryl, s jakou formou půjdou prvoligové celky do play-off. Buldokům nejspíše asfalt nesvědčí, protože ve Zlíně ztratili. Suchdol si na druhé straně zase zastřílel a ukázal svou formu. Derby o Pardubice vyhrály svítkovské Hvězdy.

Čamlíci zázračně obrali Brno o dva body!

HBC Malenovice - HBK Bulldogs Brno 3:2ss (0:1,0:1,2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Foltýn (Novák, Huťka), 45. Foltýn (bez asistence), rozhodující nájezd neuvedeno - 12. Hudec (Broulík, Hovorka), 21. Jelínek (Hudec, Broulík)

Hra na asfaltu začala velmi zlehka. Malenovice navíc v úvodu šly na trestnou lavici, čímž se Buldoci dostali do provozní teploty a následně začalo přibývat jejich nebezpečných kontrů. Jeden z nich Brno přetavilo v otevření skóre, když Ondřej Hudec vlétl po křídle do pásma, natlačil se před Polišenského a s odrazem o tyč i úspěšně zakončil. Povrch hostům žádné extra problémy nedělal a až na pár občasných výpadů je Malenovice do přestávky výrazněji neohrožovaly. Brňané byli nadále aktivnějším celkem, a dokonce jim domácí hráči svojí nedisciplinovaností nabídli během druhého dějství hned čtyři početní převahy. Z toho hosté zužitkovali pouze jedinou, kdy po skvělé souhře předložil Hudec míček Jelínkovi před zcela odkrytou bránu. Zápas dlouho opepřoval také jeden podnapilý domácí fanoušek, jenž nešetřil vulgaritami a pořadatelé jej museli z areálu vyvést. Zlínští hokejbalisté se stále trápili a vypadalo to, že hosty již nic nezastaví, ale opak byl nakonec pravdou. Několik vyložených šancí Brna skončilo cinkotem brankové konstrukce, čehož tento tým později litoval. Do závěrečné části se vrhli Čamlíci s velkým elánem a začali i oni svého soka nutit k nedovoleným zákrokům. Dlouho však branka nepřišla, až na začátku 41. minuty po vyloučení brněnského kapitána Baláče. Přesnou ranou dostal Malenovice na dostřel vyrovnání Foltýn. Za pár momentů fauloval domácí Vingárek, který tvrdě narazil Fišara do hlavy a vyfasoval trest do konce utkání. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže o dlouhou přesilovku se Brno vzápětí samo připravilo, neboť za necelou minutu šel pykat za držení Hynek. Poté si malenovický trenér ihned vzal oddechový čas a gólmana rovnou vyměnil za pátého hráče do pole. A tento risk vyšel jeho svěřencům na výbornou. Hosté měli velký problém vyhodit míček z obranného pásma a čtvrt minuty před třetí sirénou odšpuntoval velkou euforii v Lopik aréně znovu Foltýn, jehož pokus z mezikruží si Sterenčák nešťastným dvojdotekem srazil do vlastní klece. Ovšem i přes minimum zbývajícího času to stále nemuselo být vše, finální tečku měl na své holi brněnský Hudec, který při stoprocentní šanci před prázdnou svatyní domácích pouze orazítkoval obě tyčky. V prodloužení se mohlo stát cokoli, ale gól to nepřineslo. Ke slovu tak přišly nájezdy, v nichž se Čamlíkům podařilo urvat i ten druhý bodík a vůbec poprvé tak udolali Bulldogs Brno v 1. Lize. Rozhodující nájezd vykouzlil Medřický.

Zdroj: buldoci.cz

Komentář k zápasu:

Trenér HBC Malenovice (Adam Kovařík):

„Zápas byl velice bojovný. Fyzicky dobře připravený soupeř z Brna nám první dvě třetiny nedovolil vůbec nic a dal nám dvě branky. Naši hru srážela častá a zbytečná vyloučení. Písnička pořád dokola, uděláme dětinský faul za bránou soupeře, hráč se vrátí z trestné a za půl minuty jde další náš hráč ven za krosček na buly, takhle to nejde. Skoro se divím, že jsme dostali pouze jednu branku v oslabení. Na druhou stranu oslabení jsme odehráli velice dobře. Na poslední třetinu jsme stáhli sestavu, nahecovali se a začali bojovat s nepřízní osudu. Povedlo se snížit, ale pak zase už podruhé po restartu jsme dostali pětku krátce před koncem a museli jsme bránit dlouhé oslabení. Naštěstí soupeři faulovali taky a měli jsme možnost odvolat brankáře a v následném power-play 14 vteřin před koncem jsme srovnali. Soupeři ještě do konce základního času trefili tyč, tu trefili také v pokračující přesilovce v prodloužení. Zase na druhou stranu za ty dva extrémně smolné závěry v Pardubicích jsme si už štěstí zasloužili. Nájezdy se nám povedly a brali jsme nakonec bod navíc. Do play-off musíme rozhodně zlepšit pohyb v útočném pásmu, vyvarovat se faulů. Za hru v oslabení, nasazení a bojovnost musím mužstvo pochválit.“

Trenér HBK Bulldogs Brno (Jan Emmer):

„Prohráli jsme si zápas sami, zbytečnými vyloučeními v posledních 5 minutách utkání. Nicméně bych chtěl podotknout, že hokejbal je amatérský sport, hráči si v mnoha klubech platí příspěvky proto, aby se ve svém volném čase, mnohdy i na úkor svých rodin, odreagovali, zahráli si a „vyprděli". Ano, v 1. Lize již na určité sportovní úrovni. Nepochopím proto vybičovanou přemotivovanost některých hráčů Malenovic, kdy některé zákroky byly unfair a do sportu vůbec nepatřily. Jako by nestačilo, že hokejbal s sebou přináší dost zranění svalů a kloubů! My nejsme nepřátelé (na život a na smrt)! My jsme sportovní soupeř a přijeli jsme si zahrát hokejbal!“

HBC Malenovice vs. HBC Bulldogs Brno, Zdroj: HBC Malenovice

Plzeňští Mečouni narazili na tvrdší oříšek, než si mysleli!

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň B 9:3 (5:1.2:2,2:0)

Branky a nahrávky: 1. Hadrava (Kalát), 6. Kalát (Hadrava, Sup), 8. Mátl (Laurinc, Dlugoš), 9. Fical (Škarda), 10. Laurinc (Dlugoš), 21. Sup (Kalát), 28. Dlugoš (Laurinc, Mátl), 38. Blafka (Bednář, Bárta), 39. Mátl (Dlugoš) – 3. Svoboda L., 35. Svoboda J. (Miksan, Hrdlička), 28. Chramosta

Po zdárném zdařilém zápase Plzně v Prachaticích si Západočeši brousili zuby i na lídra soutěže ze Suchdola, avšak tento papírově silnější celek Plzni ukázal, že se na play-off musí připravit mnohem pečlivěji. Úvod zápasu byl velmi divoký. Hned v první minutě poslal Suchdol do vedení Hadrava po přihrávce Kaláta. Plzeň na sebe nenechala čekat a ve 3. minutě ihned vyrovnával Ladislav Svoboda. Poté si však otěže převzali domácí a začali Mečouny pěkně zasypávat svojí hrou. Do plzeňské branky spadly ještě v 1. třetině 4 balónky, a to v šesté, osmé, deváté a desáté minutě. Popořadě se trefili Kalát, Mátl, Fical a Laurinc. Stav 5:1 po prvních 15 minutách mluvil za vše a všichni si mysleli, že je po zápase. Do prostřední části vstoupili znovu lépe domácí a ihned navyšovali svůj náskok na 5 branek. V tu chvíli ale zaspali a přišel čas Plzně. Ta v rozmezí 3 minut snížila na 6:3. Ve 25. minutě se prosadil Jaroslav Svoboda a ve 28. minutě přidal svůj gól Chramosta. Opařený Suchdol byl zaskočen, přičemž stále vedl o 3 góly, avšak suchdolský Dlugoš neponechal nic náhodě a ještě ve 28. minutě znovu navýšil skóre domácích. Třetí část duelu se nesla v duchu čestného dohrání, kdy si domácí zkoušeli různé taktiky na play-off a Plzeň na druhé straně bojovala, co nejvíce to šlo. V půlce posledního dějství ještě skórovali suchdolští Blafka s Mátlem a bylo dokonáno. Mečouni můžou být rádi, že si neodvezli „desítku“.

Úvodní vhazování SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Plzeň B, Zdroj: SK Suchdol nad Lužnicí

Pardubicím v 1. Lize vládne Svítkov! Hvězdy si poradily s houževnatým Autosklem!

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B 3:0 (1:0,0:0,2:0)

Branky a nahrávky: 1. Král (Kubal), 40. Paukrt (Bláha), 45. Běloušek

Od pardubického derby všichni čekali hodně. Oba týmy se na tento duel skvěle připravily, což bylo vidět po celý zápas. Autosklo nezačalo příliš dobře, protože ihned v 1. minutě zápasu šel domácí Svítkov do vedení, když se po rychlém vhazování trefil Jakub Král. Tempo zápasu se poté přelévalo ze strany na stranu, i když více šancí si tvořili domácí. První dějství však další branku nepřineslo. Stejně tomu tak bylo i v  prostřední části duelu, kdy oba celky měly možnosti přesilových her, ale této výhody se jim nepodařilo využít, a tak byli hosté z Polabin stále na dostřel. Do 3. třetiny šly Hvězdy s jasným cílem, a to neinkasovat. To se jim podařilo a navíc ještě k tomu ve 40. minutě svému soupeři odskočily na rozdíl dvou branek, když se prosadil tvrdou střelou Paukrt. Domácí výsledek dovedli do zdárného konce a toto vítězství pojistil Běloušek. Autosklo předvedlo sympatický výkon, ale do play-off bude muset zapracovat na střelbě. Statistiky ukazují, že na sokovu branku hosté vypálili pouze 12 projektilů.