1. liga

Do finále základní části míří také 1. Liga, udrží Brno druhou příčku?

Předposlední kolo základní části druhé nejvyšší hokejbalové soutěže se odehraje během nedělního odpoledne. Z trojice duelů těžko vybrat ten nejatraktivnější, například takové městské východočeské pardubické derby mezi Svítkovem a Autosklem bude rozhodně hodně třaskavé.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice B, neděle, 14:00

A právě východočeské derby otevře nedělní prvoligový program. Především tohle derby má a vždycky bude mít obrovské grády, tentokrát necelých deset minut pocestuje Autosklo na hřiště Svítkova. Favorit? Není, oba mančafty mají shodně za šest zápasů po dvanácti bodech a ten, kdo uzme z tohohle střetnutí více, bude vstupovat pravděpodobně i do play off z výhodnější pozice.

HBC Malenovice vs. HBK Bulldogs Brno, neděle, 15:00

Na Malenovice čeká poslední zápas základní části, tentokrát proti Brnu, které odehraje ještě dvě partie. A ty budou pro Moravany hodně důležité, budou v nich totiž hájit výbornou druhou pozici v tabulce, která bude do vyřazovacích bojů velice důležitá. I malenovičtí hokejbalisté musí zabrat, jelikož první dva zápasy po restartu soutěže prohráli a tři neúspěchy v řadě by psychice týmu rozhodně nepřidalo.

SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Plzeň B, neděle, 15:00

První versus šestý, i tak by se dal charakterizovat souboj Suchdola nad Lužnicí s béčkem Plzně. O trošku více jsou rozehraní Západočeši, kteří za sebou po restartu 1. Ligy mají po dvou zápasech s poloviční úspěšností. Favoritem ale budou jednoznačně domácí, kteří mají letošní bilanci šesti zápasů bez jediné prohry!

Tabulka Alpa 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
8 39:15 24
2.
HBK Bulldogs Brno
8 32:24 17
3.
HBC Svítkov Stars...
8 35:28 15
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
8 20:27 12
5.
HBC Malenovice
8 29:36 8
6.
HBC Plzeň B
8 18:33 5
7.
HBC Prachatice
8 24:41 3
-
SK Kometa Polička
0 21:14 0