Základní hrací doba nerozhodla hned tři zápasy v Extralize mužů

V Pardubicích, Letohradu a Karviné základních pětačtyřicet minut k určení vítěze nestačilo. Kert Park bral vítězství v prodloužení, Autosklo s Letohradem dokonce až po samostatných stříleních. Jasnou výhru slavily Dobřany. Plzeň musela o plný počet bodů bojovat až do poslední vteřiny.

HBC Most vs. HBC Hradec Králové 1988 3:1 (0:0,1:1,2:0)

Branky a nahrávky: 27. Štěpáník (Z. Král, Chyba), 35. Novák (Plachý, Drenčko), 36. Štěpáník (Krajíček, Král) – 20. Malý (Škoda)

Střely: 20:30, vyloučení: 9:6, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, bez diváků.

Hradec byl prvním celkem, který se radoval ze vstřelené branky. Ještě ve druhé části však domácí zvládli vyrovnat, když Radim Štěpáník využil přesilovou hru. Závěrečná patnáctiminutovka už patřila Mostu. Po Ondřeji Novákovi se podruhé trefil Radim Štěpáník, který tak rozhodl o výhře svého týmu. Hradečtí sice vyslali na domácího brankáře o deset střel více, ale Dominik Svoboda za svá záda pustil pouze jednu z nich.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:1 ss (1:1,0:0,0:0)

Branky a nahrávky: 15. Filip (Kubeš, Bílý), rozh. náj. Filip – 6. Haas

Vyrovnaný zápas proběhl mezi týmy z vrchních pater tabulky Autosklem a Ústím. Elba DDM se ujala díky Davidu Haasovi v šesté minutě vedení, o které však ještě do první sirény přišla. Petr Filip srovnal skóre utkání a jeho branka byla poslední ze základní hrací doby. Další gól už k vidění nebyl, a tak se muselo jít do prodloužení, ani to však o vítězi nerozhodlo. Utkání tak rozsekl při samostatných stříleních svým druhým zásahem Petr Filip, který rozhodl o druhém bodu pro svůj tým.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Kladno 4:3 ss (1:0,1:0,1:3)

Branky a nahrávky: 8. Faltus (Levý), 25. Štefka (Levý, Faltus), 44. Štefka (Halbrštát, Rozlílek), rozh. náj. Bogdány – 34. Procházka (Barnošák, Schnaubelt), 38. Pliml (Barnošák, Procházka), 43. Šrámek (Schnaubelt)

Další vyrovnaný duel se odehrál v Letohradu, kam zavítalo Kladno, a i tam muselo dojít až na samostatná střílení. Domácí si postupně vypracovali dvoubrankové vedení, se kterým vešli do třetí třetiny. V té ale Kladno zabralo a otočilo skóre ve svůj prospěch. Najednou to byl Letohrad, kdo ztrácel. Filip Štefka využil přesilovou hru a vytěžil pro svůj celek alespoň bod. K tomu nakonec přidali hráči Letohradu ještě jeden díky šikovnosti při samostatných stříleních.

HbK Karviná vs. HC Kert Park Praha 3:4 pp (0:1, 2:0,1:2)

Branky a nahrávky: 18. Pala (Tóth, L. Rosůlek), 22. Kalus (Pala), 45. L. Rosůlek (Tóth, Pořízek) – 10. Rozenberg (Kruček, Zvonek), 34. Jágr (Kruček), 40. Wróbel (Kruček, Fejfar), 49. Wróbel (Laurinc, Kruček)

Ani v zápase Karviné s Kert Parkem základní hrací doba nestačila. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nejprve se vedení ujali hosté, ve druhé třetině se ale o krok před svého soupeře dostala Karviná. V závěrečné patnáctiminutovce se do vedení dostal opět Kert Park, ale i tentokrát se podařilo soupeři vyrovnat, a tak se šlo do prodloužení. V tom přidal svoji druhou branku Tomáš Wróbel a na domácí zbyl pouze bod.

TJ Snack Dobřany vs. TJ KOVO Praha 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 2. Šlehofer (Kovářík), 22. Braun (Šlehofer), 26. Braun (Kovářík, Voves), 34. Kovářík (Braun, Šlehofer), 39. Voves (Malecha), 45. Šlehofer (Malecha, Truchlý) – 38. Kern (Šmerha), 40. Šmerha

Dobřany si postupnými kroky vytvořily čtyřbrankové vedení. Ve třetí třetině došlo k divoké tříminutovce, během které padly hned tři góly. Svoji první branku dalo díky Janu Kernovi KOVO, následoval přesný zásah Jakuba Vovesa, po kterém se však rychle trefil opět hráč hostů. Vedení domácích ale bylo dost vysoké a poslední slovo měly opět Dobřany, za které deset vteřin před koncem využil přesilovou hru Václav Šlehofer.

HBC Hostivař vs. HBC Plzeň 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 19. Čejka (Kucharčík), 42. Čejka (Potekhin, Konečný), 45. Davídek (Fišer, Kucharčík) – 3. Slanec (Pauer), 16. Vobruba (Švarc, Kejř), 33. Švarc (Pauer, Kunzmann), 36. Kunzmann

Pouze jednobrankovým rozdílem skončil zápas také mezi Hostivaří a Plzní, v tomto případě však stačilo základních pětačtyřicet minut. Hostivař musela hned od začátku dohánět ztrátu. Už ve druhé minutě se totiž prosadil Michal Slanec. Hostům vyšel také začátek druhé části, tentokrát se do černého trefil po pouhých sedmačtyřiceti sekundách Jakub Vobruba. Domácí brzy snížili, ale Plzeň si díky dalším dvěma gólům opět navýšila vedení. Hostivař dala v závěru dva góly, na ten vyrovnávací už jí ale zbylo málo času a připsala si těsnou porážku.