Kladno se dotáhlo na první Kert Park, Ústí si utvrdilo třetí pozici

První červnovou sobotu byly na programu Extraligy mužů pouze dva zápasy. Lépe se dařilo Ústí, které díky dobré třetí třetině jasně porazilo Letohrad. Druhé utkání bylo o dost vyrovnanější, Kladno na svého soupeře ztrácelo, vyrovnalo až v poslední minutě, a nakonec v prodloužení zvítězilo.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Hokejbal Letohrad 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Stupka (Tomáš, Haas), 25. Kučera (Červinka), 32. Vaněk (Tomáš, Stupka), 35. P. Zdvořáček (Smolík, Bačák), 44. M. Zdvořáček (Magasanik, Poláček) – 43. Hubálek (Anýž)

Střely: 41:21, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:1, bez diváků.

Ústečtí hráči si jasně poradili se svým sobotním soupeřem a přidali do tabulky další tři body, které je přiblížily k čelu tabulky. Už to vypadalo, že první třetina bude bezbranková, ale pětadvacet sekund před sirénou se do černého trefil Martin Stupka. Ve druhé části na něj navázal Ivan Kučera a ústečtí se ujali dvoubrankového vedení. Závěrečná patnáctiminutovka byla na góly nejbohatší. Po dvou přesných zásazích domácích se poprvé prosadili také hosté, kteří skórovali v početní nevýhodě. Na zdramatizování zápasu to však nestačilo, protože o minutu později stanovil konečné skóre na 5:1 Martin Zdvořáček.

HBC Kladno vs. HbK Karviná 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Procházka (Dědič, Schnaubelt), 45. Kudela (Hrabar, Schnaubelt), 49. Schnaubelt (Pražák) – 5. Pilch (Stromko, J. Rosůlek), 14. Stromko (Fárský, Diviš)

Velmi vyrovnaný souboj se odehrál mezi Kladnem a Karvinou. Jako první se dostali do vedení hosté, za které se v páté minutě prosadil Adam Pilch. Domácí sice na gól hostů zareagovali, ale Karviná si vedení vzala rychle zpátky. I přesto, že Kladenští svého soupeře jasně přestříleli, dlouho na něj ztráceli. Recept na to, jak překonat hostujícího Lukáše Heczka, našel až v poslední minutě Tomáš Kudela, který využil přesilovou hru. Tu nabídla Karviná svému soupeři i v prodloužení, a i tuto početní výhodu domácí využili a připsali si prémiový bod.

HbK Karviná vs. HBC Most 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Stromko (Tóth), 19. Pořízek (L. Rosůlek), 40. Pořízek (Tóth, L. Rosůlek), 45. Pořízek (Diviš) – 42. Krajíček (Drož, Štěpáník)

Ve druhém utkání víkendu už se Karviné podařilo získat všechny tři body. K vítězství přispěl hlavně Radek Pořízek, který zaznamenal hattrick. První gól však vstřelil v desáté minutě Jan Stromko, který poslal svůj tým do vedení. Domácím se podařilo dostat na rozdíl tří branek, druhý gól dokonce vstřelili v oslabení. Ve dvaačtyřicáté minutě využil hostující Pavel Krajíček přesilovou hru a vykřesal pro Most naději. Hosté v závěru zkusili hru bez brankáře, ta jim ale nevyšla a Pořízek gólem do prázdný zkompletoval hattrick.