BEKO Pohár juniorů

Magasanik začal Beko Pohár juniorů hattrickem, Prachatice a Malenovice bez obdržené branky

Ke slovu se po dlouhé době dostali také junioři, kteří o víkendu rozehráli svůj Pohár. Nejlépe se dařilo Prachaticím, které vstřelily čtyři branky, a navíc přidaly čisté konto. Podobně se dařilo také Malenovicím. Vyrovnaný zápas se odehrál mezi Kladnem a Ústím, kde rozhodly využité přesilové hry.

HBC Prachatice vs. HBC Plzeň 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Fiala (Zimandl), 20. Šilhán (Uhlíř, Keresteš), 39. Zelenka (Štěpánek, Mašek), 44. Štěpánek (Zelenka, Šilhán).

Střely: 23:15, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, bez diváků.

Čisté konto se podařilo po restartu udržet Prachaticím, které si vyšláply na Plzeň. Domácí celek svého soupeře přestřílel, a i jeho střely lépe našly svůj cíl. Filip Stankay si naopak poradil se všemi patnácti ranami soupeře a ani jednu z nich nepustil za svá záda. Spojení těchto dvou věcí přineslo Prachaticím kýžený zisk všech tří bodů.

HBC Kladno vs. Elba DDM Ústí nad Labem 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Doubrava, 39. Stříbrný - 7. Kučera (Kapusta), 17. Magasanik (Tomšík), 33. Magasanik (Tomšík, Česnohlídek), 43. Polata (Magasanik, Bečvář), 45. Magasanik (Bečvář, Škurla).

Jediným zápasem, který přinesl branky na obou stranách, byl duel Kladna a Ústí. Ve prospěch hostů rozhodly dvě využité početní výhody. Jako první ale šli do vedení domácí, kterým však náskok vydržel pouze chvíli. Elba DDM rychle vyrovnala a zkraje druhé části se dostala o krok před svého soupeře. Svojí druhou brankou v zápasu navýšil vedení hostů ve třetí třetině David Magasanik. Na tento gól Kladno ještě zareagovalo, následně však Ústí využilo dvě přesilové hry a Magasanik vteřinu před koncem zkompletoval svůj hattrick.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Malenovice 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 36. Kužílek (Kalivoda), 38. Hradil (Mikl), 44. Cunda (Kužílek).

Utkání mezi Svítkovem a Malenovicemi přineslo velmi vyrovnaný průběh. Branky začaly padat až v samotném závěru zápasu, kdy se hned třikrát trefili do černého hosté. Na střely byl zápas vyrovnaný, poznamenalo ho velké množství vyloučených, kterých bylo hned třináct. Početní výhodu ani jeden z celků nevyužil, ale Malenovice třiašedesát sekund před koncem vstřelily gól v oslabení, když potrestaly soupeřovu hru bez brankáře.

Svítkovští nedokázali najít na starší tým Malenovic recept! Autor fotky: Jana Nekolová.

Ohlasy trenérů:

Martin Hlavsa (hlavní trenér Svítkova): „Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme v obranné třetině byli nedůslední. V přechodu do útočného pásma jsme ztráceli hodně balónků a útočníkům se nedařilo držet míček v útoku. Od druhé třetiny se náš výkon zvedal a srovnali jsme se soupeřem krok. Oba brankáři však na obou stranách chytali v dobré formě. Ve druhé třetině měl velkou šanci T. Bláha – bohužel přestřelil. Klíčovým momentem byla neproměněná přesilovka 5:3 ve třetí třetině, kdy jsme si nedokázali vytvořit gólovou šanci. Následně soupeř využil velkého důrazu okolo brankoviště a proměnil ve 35. a 37. minutě své šance. Poslední gól jsme dostali do prázdné branky. Řekl bych, že Malenovice byly o něco lepší a zaslouženě vyhrály. Přesto bych chtěl kluky pochválit a věřím, že se do dalšího zápasu zlepšíme a postup na finálový turnaj vybojujeme.“

Adam Kovařík (hlavní trenér Malenovic): „Na restart sezóny jsme se všichni už velice těšili. Zápas jsme očekávali náročný, a tak se také dělo. Měli jsme dobrý pohyb a velkou snahu, ale Svítkov perfektně bránil, dostávat se do šancí bylo obtížné. Velice nebezpečné byly pardubické brejky, takže jsme rádi, že Pepek v bráně podržel, a to měl spoustu těžkých zákroků. Když to vezmu kolem a kolem, tak jsme měli jedinou špatnou pasáž na začátku druhé části, kdy nás soupeř zatlačil a my to tak tak ustáli. Povedlo se nám zvládnout dlouhou přesilovku pět na tři a hned po ní jsme konečně udeřili a chvíli na to přidali druhý zásah. Po zbytek zápasu jsme již pečlivě bránili a zápas celkem v klidu už dohráli, když jsme velice rychle přes celé hřiště ukončili soupeřovu hru bez brankáře. Tým zaslouží pochvalu za převedený výkon a soupeři děkujeme za kvalitní a krásné utkání.“