Restart Extraligy přinesl velké množství branek! Plzeň slaví první vítězství v sezóně, Hostivař v Extralize

Dlouho očekávaného návratu se konečně dočkaly extraligové týmy, které za sebou mají první zápasy. Hráči ukázali velkou natěšenost a také to, že střílet rozhodně nezapomněli. Kert Park vstřelil dohromady s Hostivaří hned čtrnáct branek. Celky Plzně a Autoskla vybojovaly těsná vítězství.

Sobota 8.5.

HBC Plzeň vs. TJ KOVO Praha 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Hanuš (Benedikt), 9. Slanec (Lokajíček), 33. Ulč (Lokajíček, Slanec) – 8. Wurdák (Fluxa, Pekárek), 18. Šmerha (Nýdl).

Střely: 34:20, vyloučení: 2:4, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0.

Pěknou podívanou připravila hned úvodní třetina, ve které šli jako první do vedení domácí hráči, za které se prosadil v páté minutě Lukáš Hanuš. Hostujícím se podařilo brzy srovnat, ale vyrovnaný stav vydržel pouze chvilku, protože se už po šestatřiceti vteřinách prosadil domácí Michal Slanec. V prostřední části se trefilo pouze KOVO, za které se do černého trefil Tomáš Šmerha a opět vyrovnal. Plzeň vstoupila velmi dobře do závěrečné patnáctiminutovky, a branka Tomáše Ulče nakonec byla vítěznou.

SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha 2:8 (0:2, 0:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 39. Bogdány, 43. Rozlílek (Anýž, Halbrštát) – 4. Jágr (Kruček M.), 11. Zvonek (Kruček J., Wróbel), 18. Hrdlička (Lhota, Danko), 21. Kruček M. (Zvonek, Hrdlička), 27. Danko (Kovář, Lhota), 29. Danko (Lhota, Hrdlička), 37. Dejneka (Wróbel, Šperl), 39. Lhota (Danko, Hrdlička).

Střely: 24:29, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 0:3, v oslabení: 0:1.

Velkou natěšenost na zápasy ukázal Kert Park, který se představil na hřišti Letohradu. Už ve čtvrté minutě se prosadil Vojtěch Jágr, který tak odstartoval hostující show. Následně na něj navázalo sedm přesných střelců a pražský celek si šel jasně za vítězstvím. Domácí ale nechtěli odejít s nulou, v závěru se jim podařilo dvakrát prosadit, na nějaké zdramatizování utkání už však bylo pozdě.

HBC Most vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Janák (Drož, Kastner), 23. Janák (Krajíček), 40. Štěpáník – 23. Filip (Bílý), 25. Česák, 27. Förstl (Vlasák), 39. Česák (Strouhal).

Střely: 27:27, vyloučení: 5:6, využití přesilovek: 2:1, v oslabení: 0:1.

Další vyrovnaný výsledek přineslo střetnutí Mostu a Autoskla. Utkání lépe začal Most, který se dostal ve třiadvacáté minutě do dvoubrankového vedení. Tento zásah nakopl pardubické mužstvo, které začalo od této chvíle úřadovat a velmi rychle se dostalo do vedení. Na čtvrtou branku hostů dokázal Most ještě odpovědět, ale další přesný zásah na severu Čech k vidění již nebyl, a tak si tříbodové vítězství odvezli hosté.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hradec Králové 1988 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Soukup (Magasanik, Haas), 31. Stupka (Červinka), 44. Stupka (Gottfried) – 43. Svoboda (Hrabica, Bacovský).

Střely: 37:38, vyloučení: 7:7, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0.

V dalším severočeském městě už výhra zůstala, a to hlavně díky Martinu Stupkovi a Tomáši Rechtorikovi. Hradec totiž na domácího brankáře vyslal hned osmatřicet střel, se kterými si Rechtorik dokázal téměř stoprocentně poradit. Druhý jmenovaný naopak našel dvakrát recept na hostujícího maskovaného muže a postaral se o vítězný gól. Nejprve se prosadil v přesilové hře. Hradec ještě tři minuty před závěrečnou sirénou snížil a zkusil hru bez brankáře, kterou opět potrestal Stupka, který rozhodl o výhře Ústí.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Hostivař 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Malecha (Braun), 32. Kovářík (Šlehofer V.) – 4. Čejka (Vaniš J., Malina), 11. Fišer, 20. Čejka (Vaniš J.), 24. Urbanec (Davídek), 29. Potekhin (Davídek, Urbanec), 42. Konečný.

Střely: 24:32, vyloučení: 3:6, využití přesilovek: 2:1, v oslabení: 0:0.

Vysoký počet branek vstřelila také Hostivař, za kterou se již ve čtvrté minutě prosadil Jan Čejka. Za Dobřany snížil v první třetině dvoubrankovou ztrátu Matyáš Malecha, díky kterému odcházeli domácí do kabin za příznivějšího stavu. Pražský celek ale znovu udeřil, a to hned čtyřikrát a vypracoval si velmi dobré vedení. To opět v přesilové hře snížily Dobřany, ale i poslední slovo měla Hostivař, která si odvezla vítězství 2:6.

Neděle 9. 5.

HBC Most vs. HBC Kladno 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 15. Markytán (Drenčko, Chyba), 32. Štěpáník (Drož) - 24. Schnaubelt (Šrámek, Kudela), 31. Barnošák, 32. Kohout (Eitler, Paták), 37. Šrámek (Pražák, Schnaubelt), 45. Šrámek (Kudela, Schnaubelt).

Střely: 28:33, vyloučení: 5:1, využití přesilovek: 0:1, v oslabení: 0:0.

Během prvních dvou třetin se odehrávalo nesmírně vyrovnané utkání. Most se dostal do vedení těsně před koncem úvodní části, kdy si po výletu z obrany do útočné třetiny připsal první gól v dresu Mostu Jaromír Markytán. Kladno dobývalo mosteckou klec, co mu síly stačily. Nakonec se po dlouhé přesilovkové kombinaci prosadil Milan Schnaubelt a bylo vyrovnáno. O osudu utkání rozhodl povedený vstup Kladna do třetí periody, v níž se v rozmezí jedné minuty Středočeči radovali z dvoubrankového vedení. Vzápětí sice snížil mostecký forvard Štěpáník, ale Kladno se střelecky uvolnilo a nasázelo do sítě Mostu ještě dva góly.