Ženy

O jakém konci mluvíte? Jsem ještě mladá holka, upozorňuje s úsměvem na tváři Topičová

Patří mezi zkušené opory ženského týmu Svítkov Stars, ale je také vedoucí reprezentačního celku žen. V posledním roce však Martině Topičové, jakožto mamince dvou chlapců, přibyla ještě spousta nových rolí. Není tak divu, že se už moc těší na vše, co nám poslední rok vzal.

Těším se, až se vrátíme k běžnému životu

Jako máma dvou synů to teď asi úplně jednoduché nemáte, jak celá omezení zvládáte?

Myslím, že pro všechny z nás je tahle doba už příšerně dlouhá, bez ohledu na to, kolik dětí doma máš. Nějak jsme se s tím vším naučili žít, ač je jasné, že nám všem chybí zajít si na trénink, pivko, mezi kamarády. Doma to zvládáme celkem dobře, ač se to bez zvýšení hlasu občas neobejde. A nejvíc dostává zabrat wifi, kluci online škola, manžel home office. Jo, a já už dávno nevím, co pořád vařit. (úsměv)

Věříte v lepší zítřky, nebo jste se už v tomto stavu naučila pracovat a nevadí Vám to?

No, bylo dost času se naučit s těmi všemi omezeními žít. Takže ano, naučila. Ale... Těším se, až se vrátíme k běžnému životu. I když úplně nevím, jestli to někdy v dohledné době bude jako před pandemií. Ale věřím v to.

Už dlouhou dobu je zakázán také sport, jako sportovkyně asi kluky válet nenecháte, co společně podnikáte?

Sport zakázaný sice je. Kluky ale honím neustále od TV a PC ven, když je počasí, vytáhneme kola, brusle (mladší syn se v době pandemie naučil až neuvěřitelně hezky bruslit). V zimě jsme stihli týden hory, zkusili běžky (pro kluky nová věc), snowboard, udělali túry po místech, které jsme za osm let, co jezdíme na Benecko, neviděli (to byly jen sjezdovky, chata, boby).

Našla jste si na tom celém nějaká pozitiva?

Díky všem těm omezením jsme objevili nová místa, sporty (viz výše), na zahradě udělali víc práce než za posledních deset let, víc času trávíme spolu doma. Přesto už se těšíme, až nás pustí „z klece ven“. (úsměv)

Na co se nejvíce těšíte po uvolnění všech opatření?

Na trénink, partu, turnaj, zápas, točený pivko, dovolenou, Masters. Na všechno, co nám poslední rok vzal.


Martin Topičová stále aktivně hraje Ligu žen za Svítkov, s nímž stihla v letošní stále pozastavené sezóně odehrát jen 3 duely, v nichž si připsala 2 kanadské body za gól a nahrávku. Autor fotky: Jana Nekolová.

Jsem ještě mladá holka

Takovým způsobem asi nikdo končit nechce, plánujete tak ještě návrat na hřiště?

O jakém konci mluvíte? Jsem ještě mladá holka. (úsměv) Na hřiště se těším, jak v roli trenérky, tak v roli hráčky. Džegr ještě taky hraje, ne? (úsměv)

Jak se sama udržujete v kondici, a jak náročné to pro Vás je se do něčeho přemluvit?

Mám to trochu na houpačce. Mám období, kdy se jdu obden proběhnout, a pak to vystřídá týden lenošení. Poslední dobou podnikám delší a rychlejší pochody, počasí přeje kolu, ale jak už jsem zmínila, těším se na hřiště (i led) a nějaký ten pevný tréninkový režim v kolektivu.

Jak to vidíte s MS 2022, které by se mělo uskutečnit v Kanadě?

Doufám, že bude. A budu moc ráda, když tým povede současný realizační tým a do Kanady se podívám. (úsměv)

Jak náročné podle Vás bude tým připravit a bojíte se, že spousta opor se již šampionátu nezúčastní?

Připravit se na MS nikdy není snadné. Teď to bude ještě o poznání těžší a náročnější. Je to až za rok, pevně věřím, že se situace zlepší a bude prostor a čas se pořádně připravit. A k těm oporám. Upřímně, nemám úplně přehled o tom, jak která hráčka bude nebo nebude pokračovat, to je spíš otázka na trenéry. (úsměv) Já jim věřím, že poskládají nejlepší možný tým, který se o úspěch na MS popere.


Vedoucí týmu reprezentace žen si čas od času na kempech ještě obleče výstroj a ukazuje svým svěřenkyním, že se nestala mistryní světa v roce 2017 náhodou. Autor fotky: Jana Nekolová.

Tabulka Liga žen

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Prachatice
3 8:3 9
2.
HBK Kyjov
3 6:1 9
3.
TJ Lokomotiva...
3 14:2 6
4.
HBC Svítkov Stars...
3 4:3 5
5.
HC ŠD Písek
3 2:4 3
6.
HBC Plzeň-Litice
3 3:8 3
7.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
3 0:4 1
8.
SK Kelti 2008
3 1:13 0