1. liga

Jediné, kde bych uplatnil něco z mé profese, tak kdyby se schýlilo k nějaké rvačce, culí se Kubal

V přerušené sezóně našel Svítkov svého dalšího lídra, a tím byl Pavel Kubal. Tento forvard nasbíral ve 4 zápasech slušných 7 bodů za 1 gól a 6 asistencí. Tím na sebe lehce z 1. Ligy poukazuje, šel by si zkusit zahrát Extraligu? Jak hodně mu v současné době chybí hokejbal a kam až se Svítkovem míří?

Cesta do Svítkova? Bendy na vesnici, nábor v obchodním domě

Pavle, vzal bych to úplně od začátku. Jak jste se k hokejbalu vůbec dostal a kde jste tento sport začínal hrát?

Já od malička hrál hokej, ale je pravda, že zhruba v mých 15 letech jsme začali hrát hokejbal s chlapama u nás na vesnici pro zábavu a dá se říct, že tam jsem si poprvé zkusil, o čem hokejbal je. Poté, co jsem skončil s hokejem, tak jsem šel po obchodním domě a viděl jsem velký plakát s náborem hráčů do Svítkova. Zavolal jsem na číslo, které tam bylo napsané a po vstřícné domluvě s trenérem Petrem Kopečným jsem začal s klukama trénovat.

V přerušené soutěži se Vám osobně i Svítkovu dařilo, jak moc těžké bude na tuto formu navázat?

Dařilo se nám dobře a důležité bude, až trošku rozvolní opatření, tak hned vlítnout na hřiště a pomalu zase začít pracovat na fyzické kondici a po dlouhé době opět vzít hokejku do ruky. Nicméně si myslím, že všichni kluci, co tam hrají, tak jsou tak zkušení hráči, že hokejbal určitě hrát nezapomněli. My si moc dobře pamatujeme, jakou formu jsme měli, když se soutěž uzavřela a navážeme na ni ještě větší formou.


Pavel Kubal si ve 4 duelech podzimní části připsal 7 kanadských bodů za gól a 6 asistencí. Autor fotky: Jana Nekolová.

Sport člověk dělá, aby se zlepšoval a posouval výš a výš

V pozastavené podzimní části jste se blýsknul 7 body a tím si možná říkáte i o pozvánku do Extraligy, neměl jste nějaké nabídky? Chtěl byste nejvyšší soutěž zkusit?

Žádné nabídky jsem neměl a samozřejmě, že jednou bych si chtěl zkusit zahrát nejvyšší soutěž v hokejbale. Myslím, že proto ten sport člověk dělá, aby se zlepšoval a posouval výš a výš. Každopádně nabídky neřeším a soustředím se na hru ve Svítkově. Když něco přijde, přijde.

Jaké jsou Vaše hokejbalové cíle a sny? Budete se snažit dostat Svítkov do Extraligy nebo je 1. Liga strop?

Se Svítkovem máme nejvyšší ambice a určitě zabojujeme o postup do Extraligy.

Velkou zajímavostí je, že pracujete jako profesionální voják, je to tak? Které výhody Vám práce dodává směrem k hokejbalu?

Ano, je to pravda. Nemyslím si, že bych měl nějaké výhody oproti ostatním skrz to, že jsem voják. Možná jediné, kde bych uplatnil něco z mé profese, tak kdyby se schýlilo k nějaké rvačce. (smích)


S Pavlem Kubalem byste se nechtěli poprat... :D Autor fotky: Jana Nekolová.

Rozvolnění? Osobně se těším jako malé dítě

Jak moc pro Vás je těžké skloubit hokejbal a práci vojáka? Každopádně dáváte asi více času práci, že?

Skloubit práci s hokejbalem není úplně tak náročné, jelikož se trénuje 2x týdně a o víkendu jeden zápas, což je taky v pohodě. Samozřejmě, že na každý trénink a zápas se nedostanu, ale snažím se stíhat, co nejvíce to jde.

Jak to vidíte s rozběhnutím soutěží? Restartuje se 1. Liga? Kdyby se rozběhla s povinným testováním, šel byste si zahrát?

V téhle věci už jsem trošku optimista a myslím, že se to pomalu začne rozvolňovat a my budeme moci začít hrát. Já osobně se těším jako malé dítě, asi jako každý sportovec v téhle době.


Dohraje se aktuální ročník druhé nejvyšší soutěže? To je bohužel stále ve hvězdách... 

Tabulka 1. Liga

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
SK Suchdol nad...
5 21:9 15
2.
HBK Bulldogs Brno
6 24:19 12
3.
SK Kometa Polička
5 21:14 11
4.
HBC AUTOSKLO H.A.K....
5 14:12 9
5.
HBC Svítkov Stars...
5 22:19 6
6.
HBC Malenovice
6 19:24 6
7.
HBC Prachatice
6 17:30 4
8.
HBC Plzeň B
4 5:16 0