2. liga

Když tě to baví dá se hokejbal s hokejem skloubit snadno, hlásí Tomáš Faigl

24.02.2020 Roland Baxa
Autor fotografie:RSHb Čechy Sever (Tomáš Faigl druhý zleva patří mezi nezdolné sportovce).
Není žádným tajemstvím, že spousta hokejistů si po sezoně ráda zahraje hokejbal, ale Tomáš Faigl, který obléká dres hokejového Děčína v 2. Lize, se dokáže věnovat hokejbalu i během hokejových povinností, a to hned na dvou frontách! V oblastní lize nastupuje za ústecké Dragons a v 2. Lize za Duklu.

Hráč, který vyniká hlavně svým přehledem a přesnou přihrávkou si vyzkoušel v minulosti také hokejbalovou Extraligu v dresu Elby DDM a v letošním ročníku má ty nejvyšší cíle na všech frontách. Hokejbalu se věnuje společně s hokejem již od dorosteneckých let a pro naši redakci odpovídal na pár otázek o svém sportovním životě. Děčín, Dragons, DuklaJak dlouho už se věnujete hokejbalu a hokeji zároveň? Jak jste začínal s hokejbalem?
Hokejbal hraji někdy od dorostu, tehdy jsem ho hrál, ale vždy až po hokejové sezoně. Momentálně je to nějakých 5 - 6 let, kdy hraju současně za HC Děčín i za Dragons a od loňské sezony nastupuji i za Duklu. 


Na jaký moment ze své hokejbalové kariéry vzpomínáte nejraději?
Žádný takový asi není, hrál jsem poslední tři roky finále, která jsem prohrál. V dorostu jsme prohráli na Kladně rozhodující finálový zápas, ve kterém jsme ještě na začátku třetí třetiny vedli 4:0. Takže dejme tomu, že na žádný.


Cílem je titul v Dragons i Dukle!Jak je těžké skloubit hokejové povinnosti v Děčíně a hokejbalové zápasy, když ještě ke všemu nastupujete za dva ústecké týmy?
Řeknu to asi takhle, když tě to baví a zdraví drží, skloubit se to dá. Na všech frontách je super parta, to je taky jeden z hlavních důvodů. S Děčínem hrajeme všechny zápasy v sobotu, takže jakmile je hokejbal v neděli, rád si přijdu zahrát. 

V Děčíně by Vás nemělo minout play off, s Duklou i Dragons se držíte na předních pozicích. Jaké jsou letošní cíle na těchto třech frontách?
No, do konce zbývá ještě sedm zápasů a nic není jistého, ale doufám, že to zvládneme a play off si zahrajeme. Co se týká Dragons, cíl je už několik sezon stejný - titul. Myslím, že si to ve finále opět rozdáme s Comou. Loni jsme tomu byli asi nejblíže, tak doufám, že letos to konečně klapne. S Duklou jsou cíle podobné, akorát 2. Liga je mnohem vyrovnanější. Myslím, že šanci na titul máme my, Berani a Ještěři. V sezoně jsme oba porazili, ale oba týmy ještě posílily, tudíž nás nečeká nic lehkého.


Tomás Faigl (vpravo) se z gólů v dresu druholigové Dukly raduje často.


Už mě nebaví řeči kamarádů z Coma TeamuMáte nějaký hokejový nebo hokejbalový cíl, který byste si rád splnil?
Hokejbalových cílů mám více. Chtěl bych ve finále porazit Coma Team, mám tam spoustu kamarádů a už mě nebaví poslouchat pořád dokola ty řeči. V Děčíne je to jiné, soutěž je vyrovnaná a kvalitních týmů je tam mnoho, chceme se každý rok probojovat do play off a tam se dostat co nejdéle. 

Musíte věnovat více času regeneraci při vašem sportovním vyžití? 
Čas na regeneraci moc není, chodím většinou plavat nebo do sauny. Pokud to jde, zajdu si v Děčíně na masáž.Partneři českého hokejbalu