Turnaje

O víkendu vypukne jeden z největších turnajů v republice! Ovládne Vrťas Cup potřetí v řadě domácí Jihlava?

13.02.2020 Petr Král a Filip Červinka
Autor fotografie:fcb SK Jihlava - hokejbal
Již tento víkend 15. - 16. února se v jihlavském hokejbalovém svatostánku rozhoří kvalitně obsazený turnaj Vrťas Cup. Jedná se o jeden z největších jednorázových turnajů v České republice. Na Vysočinu dorazí o titul zápolit celkem devět týmů. Mezi největší favority patří tradičně domácí Jihlava.

Čeká nás parádní hokejbalová podívaná


Hokejbaloví příznivci, kteří o víkendu dorazí na atraktivní hokejbalovou podívanou v Jihlavě, se mohou těšit na tyto účastníky: HBC Draci Kladno, HBK Bulldogs Brno „B“, HBC Autosklo Pardubice „C“, HBK Vsetín, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Hostivař, Lužinští srdcaři (Kert Park „B“ + Medvědi) a Výběr Vysočiny. „Je škoda, že se nám nepodařilo domluvit ještě desátého účastníka. Vyjednávali jsme například s Opavou, Českými Budějovicemi, Plzní nebo Heřmanovým Městcem,“ vypočítává organizátor turnaje a kapitán prvoligové Jihlavy Petr Král. 


Dokonce se opět po roce schylovalo k mezinárodnímu podtextu turnaje. „Ve hře byly také tři celky ze Slovenska, nebo mládežnický reprezentační tým. Bohužel, stejně jako loni budeme hostit pouze devět mančaftů a letos také bez mezinárodní účasti. Přesto věříme, že si diváci přijdou na své a čeká nás parádní hokejbalová podívaná,“ pevně věří jeden z hlavních organizátorů turnaje Petr Král.


Týmy byly nalosovány do dvou skupin, které nesou název dle hlavních partnerů celé akce - pivovarů Ježek a Bernard. Dále dvoudenní turnaj podpořil Sportovní klub a Město Jihlava. „Všem sponzorům moc děkujeme, bez jejich podpory bychom mohli těžko tak velkou akci pořádat,“ má jasno předseda klubu Libor Doležal.
Favorité? Hostivař a Kladno s reprezentanty


Systém turnaje je jasný. Vítězové skupin si zajistí na druhý hrací den přímý postup do semifinále. Ostatní týmy na 2. a 3. místě svedou boje o postup do medailových zápasů ve čtvrtfinále, zbylé pak čekají zápasy o umístění. Hokejbalový maraton startuje tuto sobotu 15. února, finále je v plánu o den později od 15:00! Kdo si dojde pro titul? „Mezi hlavní favority bude patřit určitě Hostivař a Kladno. My jako domácí tým chceme vydržet v turnaji co nejdéle a probojovat se minimálně do finále,“ doufá kapitán Jihlavy Petr Král. „Věřím, že se turnaj bude opět opírat o velkou diváckou kulisu. Hlavně aby nám vyšlo počasí a všichni účastníci si akci užili, přece jen jde především o zábavu a přípravu na jaro,“ přeje si jeden z organizátorů Vrťas Cupu Král.


Fanoušci na turnaji uvidí v akci také několik mládežnických reprezentantů, kteří do hry zasáhnou v dresech Hostivaře a Výběru Vysočiny. Představit by se měl také vítěz Extraligy z Kert Parku a vycházející hvězda hokejbalové scény Jan Čejka. Organizátoři věří, že se i v dresu Kladna objeví hráči z Extraligy. Zálusk na celkové prvenství má také Brno se Vsetínem, ale možná se dočkáme i nějakého překvapení, jako tomu bylo loni v podobě „B“ týmu SK Jihlava.


Pořadatelé finišují s přípravami, aby poskytli účastníkům dobré zázemí a celá akce proběhla dle nastaveného harmonogramu. „Loni jsme měli na místě vyhřívaný stan, který letos stavět nebudeme. Věříme v předpověď, že nás čeká teplý únor. V areálu bude mít každý účastník samostatnou kabinu, připravíme kvalitní občerstvení a zápasy budu řídit zkušení rozhodčí. Už se nemůžeme dočkat začátku turnaje, vyhrát bude chtít každý, a i když jsou nějaké ty papírové předpoklady, vždy se na turnaji najde černý kůň,“ těší se předseda SK Jihlaba Doležal.Skupina JEŽEK: SK Jihlava, HBC Hostivař, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Draci Kladno, Lužinští srdcaři.Skupina BERNARD: HBC Autosklo Pardubice „C“, HBK Bulldogs Brno „B“, HBK Vsetín, Výběr Vysočiny.Partneři českého hokejbalu