Pilsen Challenge

Plzeň o víkendu hostí mezinárodní turnaj Pilsen Challenge! Věřím, že obstojíme, hlásí Jaroslav Pauer

11.02.2020 Tomás Majer a Filip Červinka
Autor fotografie:fcb SHC Grenchen-Limpachtal
Turnaj Pilsen Challenge 2020 se každým dnem blíží. 14. února šestice týmů odstartuje do silně obsazeného turnaje. Jedním z nich bude i tým SHC Grenchen-Limpachtal, jehož dres obléká také Jaroslav Pauer. Plzeňský odchovanec, který ještě na začátku loňské sezóny nastupoval v týmu Mečounů.

Přestup do Grenchenu? Neváhal jsem ani minutuNa začátku letošní sezóny jste zamířil do Grenchenu. Jak se Vaše angažmá zrodilo? Kdy proběhly první kontakty?


Moje působení ve Švýcarsku se zrodilo díky Michalu Slancovi (obránce Plzně a dnes už bývalý hráč Grenchenu pozn. red.). Michal mi zavolal před sezónou, jestli bych měl zájem jít hrát do Grenchenu. Neváhal jsem ani minutu a souhlasil jsem. Je to šance, která se neodmítá.


Když do Grenchenu odcházel Michal Slanec před sezónou 2016/17, klub mu našel práci i bydlení. Bylo tomu tak i ve Vašem případě?

Ano, bylo tomu tak i u mě. Grenchen mi hodně pomáhá ve všem a jsem za to velice vděčný.


Jak proběhla adaptace v novém týmu? Přijala Vás kabina, nebyl problém v jazykové bariéře?

Kluci mě mezi sebe vzali, takže jsem spokojený. Co se týče jazykové bariéry, ta trochu problém je. Ale učím se, takže časem to bude lepší.Styl hry je ve Švýcarsku rozhodně jiný. Vše je tvrdšíNyní máte za sebou podzimní část nejvyšší švýcarské soutěže. V deseti zápasech jste nasbíral devět bodů (4+5). Zvládl jste přechod na švýcarský styl, který je dle dostupných informací tvrdší, než český? A co spokojenost s Vašimi výkony?

Styl hry je rozhodně jiný. Vše je tvrdší, většina hřišť je navíc menší. Na vše je tak méně času a prostoru. Spokojený úplně nejsem, bodově by to mohlo být lepší. Šancí mám hodně, ale mám dřevěné ruce (smích).


Jak lze hodnotit podzim po týmové stránce? Grenchen je v osmičlenné tabulce čtvrtý. Třetí a sedmé místo ale dělí pouhé tři body. Svědčí to o vyrovnanosti celé soutěže?

V podzimní části jsme měli nevyrovnané výkony. Bylo to nahoru – dolů. Dokázali jsme zahrát dobrý zápas a pak jsme neuhráli nic. Jinak se dá říci, že soutěž je vyrovnaná.


Probíhají tréninky ve Švýcarsku výrazně jinak, než v mateřské Plzni? Viděl byste nějaké velké rozdíly v jejich zaměření?

Výrazný rozdíl v trénincích není, snad jen, že trénujeme jen dvakrát týdně.

Povrch mi nijak nechybí. Vše je o zvyku, na betonu jsem začínalNyní se v Plzni představíte poprvé v dresu soupeře. Budete mít větší motivaci se předvést před plzeňským publikem? Těšíte se zároveň, že si opět zahrajete na plastovém povrchu, který ve Švýcarsku chybí?

Motivace před publikem je určitě obrovská. Těším se, až si zahraji proti bývalým spoluhráčům a do Plzně celkově. Povrch mi nijak nechybí. Vše je o zvyku, na betonu jsem začínal.


S jakými cíli na turnaj pojedete? Věříte, že obstojíte v silné mezinárodní konkurenci?

Cíle jsou vždy ty největší. Uvidíme, jak turnaj dopadne. Soupeři jsou silní a kvalitní, ale věřím, že na Pilsen Challenge obstojíme.Partneři českého hokejbalu