Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Svítkov se už těší na novou sezonu 1. Ligy, ve které chtějí Pardubičtí konečně zase více!
Svítkov se už těší na novou sezonu 1. Ligy, ve které chtějí Pardubičtí konečně zase více! (autor: archiv)

Jak si představují další sezónu pardubické Stars? Dostanou se dále než letos?

Datum: 19. 07. 2019
Autor: Karel Geba
Sdílej přes:

Trenér pardubického Svítkova, Petr Kopečný, dovedl svůj tým v loňské sezóně do čtvrtfinále play-off, kde jeho mančaft narazil na favorita z Poličky, jenž nezaváhal a Svítkov po 4 zápasech vyřadil. Pardubice po podzimní části byly skoro až na chvostu tabulky, ale po skvělém jaru se probojovaly až na 5. pozici, což hokejbalisty Svítkova značně nabudilo. Je lodivod Pardubic s minulým ročníkem spokojen? Co chystá Petr Kopečný na příští sezónu?  Jak si povede Svítkov, dostane se v příštím play-off alespoň do semifinále? O tom se rozpovídá hlavní coach Stars v rozhovoru pro naši redakci.

Polička je našim katem posledních let 

Jak byste zhodnotil loňskou sezónu? Podzim Vám příliš nevyšel, ale na jaře jste zabrali, což ukázalo velkou psychickou sílu Vašeho týmu, jak to vnímají Vaši hráči?
Přesně tak, podzim byl naprostá katastrofa, ačkoli herně jsme nepředváděli výkony, kvůli kterým bychom měli být na posledním místě. Trápili jsme se s gólmany, zapracovávali mladé kluky do týmu. Přes zimu, kdy situace nebyla růžová, jsme přidali jeden trénink navíc a mluvili s hráči, že prakticky „o nic nejde“, že se ze soutěže nepadá, a že není důvod k panice. Nevím, zda-li i to byl důvod našeho zlepšení, ale jistě ten „polštář“ z pohledu uzavření soutěže nám pomohl.

V play-off jste narazili na poličskou Kometu, která Vás vyřadila po 4 zápasech, jaká to byla série? Věřili jste v semifinále?
Polička… Tenhle tým je naším katem za poslední tři sezóny již podruhé. Před dvěma sezónami jsme na ni absolutně neměli, letos jsme se dost poučili a kluci byli daleko lépe připraveni. Po snížení v sérii na 1:2 jsem věřil hodně, hráli jsme rychlý a pohledný hokejbal a ve čtvrtém zápase sahali po prodloužení série. Prohra o gól mrzí, ale i tak jsem na kluky hrdý, jak se se zkušenějším soupeřem popasovali.

Byl pro Vás minulý ročník tedy úspěšný? Dojde v týmu k nějakým změnám nebo k doplnění kádru? Jakým směrem se upínají kroky pardubických Stars?
Jednoznačně byl úspěšný, protože jako trenér vidíte, co vše za tím stálo a kam to tihle kluci ještě můžou dotáhnout a kolik jim vlastně je. Zapracovali jsme totiž nové kluky, kteří již přebírají otěže týmu a budou hlavní osou pro další ročník. Ke změnám dojde, a to poměrně významným. Někteří hráči tým opustí, naopak máme v hledáčku a rozjednáno zhruba 7 nových, převážně mladých hráčů a sáhneme i do vlastní líhně. Jména říkat nebudu, jelikož nejsem přesvědčen o férovosti jednání okolních klubů.

Další otázka vede k té nejotravnější části sezóny, a to k letní přípravě, kdy začnete trénovat mimo hřiště a jaký systém budou hráči podstupovat? Odrazí se účast a výkonnost na nasazování jednotlivých hráčů do sestavy?
Mě letní baví a věřím, že i hráče. (smích) Kluci mají po úvodní předsezónní schůzce, kde jsme jim řekli naše představy, změřili a zvážili jsme si je, teď následuje měsíční „individuál“ a k zahájení společného drilu se sejdeme 23.7.. Suchá bude 14 dní 3x týdně na dostihovém závodišti a poté se již přesuneme na hřiště. V plánu je Český pohár a pár přípravných utkání. Vzhledem k tomu, že aktuálně máme na širší soupisce přes 35 jmen, tak účast bude jedním z klíčových faktorů – ostatně jako vždy.

Novinky v přípravě a příchozí asistent Pavel Šprincl!

V čem vidíte Vaši největší slabost? Na čem chcete nejvíce zapracovat? Ve Svítkově hokejbalisté dostávají poměrně zabrat i během sezóny, obdrží Vaši svěřenci nějaké individuální tréninkové plány na léto?
Není tajemstvím, že často doplácíme na nezkušenou obranu. Jsem proto velmi rád, že se na jaře zpátky zapojil Roman Staněk a po nemoci se vrátí Ondra Pelikán. To jsou dvě jména, která výrazně pomohou směrem dozadu. Budeme samozřejmě pracovat i na útočné fázi a nyní již můžu prozradit, že v tomto ohledu nám bude pomáhat Pavel Šprincl, což je elitní křídlo se zkušenostmi z Extraligy, který u nás bude působit v roli mého asistenta. Individuální plány mají kluci prakticky před započetím suché přípravy. Novinkou však bude, že ze tří tréninků na hřišti ubereme na dva a ten jeden budeme věnovat kompenzaci a budování síly, výbušnosti a dalším vlastnostem, které v průběhu sezony budeme muset pilovat.

Již dlouhou dobu spolupracujete s extraligovým týmem z Hradce Králové, bude tato koordinace pokračovat dále? Dojde k nějakému dalšímu rozšíření?
Myslím, že tato oboustranně výhodná spolupráce bude pokračovat v podobném duchu i letos. Ještě bych rád zpětně poděkoval všem klukům, kteří nám v průběhu sezony pomohli.

Určitě jste si všiml, že některé týmy z 1. ligy vypadly, ale také nějaké přibyly. Jak se těšíte na nové soupeře a co si myslíte o odchodu prvoligových stálic jako byl Olymp a Opava?
Noví soupeři jsou samozřejmě zpestřením, musíte se na ně více připravovat, jelikož je neznáte. Budou určitě draví jako toho času Jungle a další nováčci. Odchod Opavy a Olympu je velká škoda, jelikož tam bylo již spousta nadějných mladých kluků.

Další sezóna klepe na dveře a naši redakci zajímá na závěr ještě, jaký bude Váš cíl. Chtěli byste dosáhnout většího postupu v play-off? Co máte namyšleno do budoucna? Kdyby Vám štěstí přálo a 1. ligu byste vyhráli, brali byste postup do Extraligy?
Chceme zapracovat naše další mladé kluky, chceme, aby nás to pořád bavilo, chceme na trénincích pořádně makat, chceme hrát ten hokejbal, na který se v play-off přišli podívat naši fanoušci. Pokud tohle všechno splníme, tak věřím, že se ten úspěch prostě musí dostavit. A otázka postupu do Extraligy pro mě není v tuto chvíli téma.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Svítkov Stars - HBC Malenovice2:6
HBK Bulldogs Brno - Plzeň-Litice8:0
HBC Prachatice - Hostivař3:4
Polička - Suchdol n./L.3:0
HBC Malenovice - Plzeň-Litice7:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu