Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Extraligový šampion s Kert Parkem Petr Danko (vpravo) válí v 1. Lize za mateřskou Jihlavu!
Extraligový šampion s Kert Parkem Petr Danko (vpravo) válí v 1. Lize za mateřskou Jihlavu! (autor: fcb HBC Malenovice)

ALL STARS týmu 1. Ligy za měsíc září dominuje jihlavské útočné duo!

Datum: 02. 10. 2019
Autor: Karel Geba
Sdílej přes:

Trend, jenž je zaveden v nejvyšší české hokejbalové lize se začne aplikovat i v 1. Lize. Redakce hokejbal.cz se rozhodla každý měsíc začít vyhodnocovat pět nejlepších hráčů a jednoho brankáře, kteří si zaslouží ocenění toho, že se dostali do „hvězdného týmu“ měsíce díky tomu, jak se jim herně vyvedly jednotlivé zápasy v daném měsíci. Doufáme, že se Vám nominace hráčů bude líbit. Mezi trio nejlepších útočníků se probojovala jihlavská letka Střecha – Danko, kterou doplňuje junior z Poličky Ondřej Tobiáš. A co ostatní posty? To se dozvíte v článku!

Začněme v útočných řadách. Povedený start do sezóny zažil celek Jihlavy, kterou táhnou dva borci s četnými extraligovými a reprezentačními zkušenostmi. Konkrétně Petr Danko a Jan Střecha, tito dva hokejbalisté „bez sebe nemůžou snad ani žít“, sehrané duo z Vysočiny bylo jasnou volbou. Třetí forvard, který se k nim přidá, bude teprve osmnáctiletý Ondřej Tobiáš z Poličky. Junior, jenž bojuje o mistrovství světa ve švýcarském Vispu, se na začátku nové sezóny představil skvěle, srší z něj herní pohoda a je jednou z velkých opor Komety.

Postupme dále do obrany, kam jsme museli zvolit dva beky, na které se jejich týmy mohou spolehnout při největších závarech v obranném pásmu. Prachatice se mohou pyšnit rychlonohou akvizicí jménem Jakub Laurinc, jenž stejně jako Ondřej Tobiáš bojuje o juniorské mistrovství světa. Trenér Čapek může být na svého hráče pyšný, protože tento bek si ji jistý jak v rozehrávce, tak dokáže velmi dobře podpořit horalský útok. Druhá volba byla jasná. Jedním z nejlepších obránců v měsíci září byl nestárnoucí Martin Šmíd z Přelouče, jenž se podílel na porážce Rakovníku, kde se mu bodově nesmírně zadařilo. Tato dlouhodobá stálice Jestřábů nesmí chybět ani na jeden zápas.

U gólmanů to bylo poněkud těžší, protože hodně z nich předvedlo senzační výkony, ale v ALL STARS týmu může být pouze jeden. Skvělými výsledky a statistikami se blýskl jihlavský Humlíček a poličský Šupík, ale my jsme do hvězdného týmu za září vybrali brankáře Malenovic, Martina Zálešáka, na něhož se mohou „Čamlíci“ spolehnout.

Petr Danko


Jihlavský útočník je zatím nejproduktivnějším hráčem celé ligy. Dokázal si za 3 zápasy připsat 10 kanadských bodů za 4 góly a 6 asistencí. Tento borec také nastupuje za extraligový Kert Park Praha, kde zatím nasbíral 4 body. Danko je jedním z nejlepších útočníků celé ligy, na tom se můžeme shodnout všichni a konkrétně on bude základem pro úspěch celého jihlavského tažení.

Jan Střecha


Bojovný forvard, který tvoří spolu s Petrem Dankem údernou dvojici. Střecha umí jak vstřelit gól, tak i nahrát na branku. Je platný při napadání, kde dokáže vybojovat mnoho balónků, ale také při bránění, kdy se nebojí vstoupit do trajektorie jakékoliv střely. Jeho prozatímní statistiky stojí na čísle 8 – 5 branek a 3 nahrávky.

Ondřej Tobiáš


Mladý borec, jenž vyztužuje poličské útočné formace a pomalu dozrává. Člen stříbrné osmnáctky z kanadského Saint Johns, který zachytil úvod sezóny, kdy zatím posbíral skvělých 5 asistencí, také jeden gól a velmi často se podílí na poličských gólových situacích. Velmi chytře hrající mladík zatím reprezentační trenéry přesvědčuje o tom, že by si zasloužil podívat se do Vispu.

Jakub Laurinc


Mladý Horal má před sebou slibnou hokejbalovou budoucnost, pokud bude makat nadále, tak jak maká. Zatím si zapsal do kanadských statistik 3 body, a to za 2 asistence, kterými pomohl udolat Hostivař a jeden gól, jenž vstřelil proti Poličce. Šikovný zadák se několikrát za zápas dokáže dostat až před branku soupeře, což by se mohlo zdát, že je útočníkem, ale zdání klame. Tento hráč má také velkou možnost se dostat do finální nominace reprezentační dvacítky.

Martin Šmíd


Zkušený borec, jenž se snaží držet krok s mladými hráči, má stále co nabídnout. Jestřábi se mohou spolehnout na jeho brilantní defenzivu, ale někdy k tomu přidá i nějaký ten gól, což se mu povedlo proti Rakovníku. Stejně jako Laurinc nasbíral tento hokejbalista 3 body – 1 gól a 2 asistence. Veterán, který nastupuje za českou reprezentaci v kategorii Masters, tak piluje formu na nadcházející MS veteránů v Českých Budějovicích.

Martin Zálešák


Maskovaný muž „nováčkovského“ týmu z předměstí Zlína zatím svůj tým drží nad vodou. V prvním zápase potrápil jihlavskou družinu, když málem Malenovice v Jihlavě remizovaly. I když dostal 4 góly, tak zbylých 25 střel, které na něho šly, pochytal. Ve druhém zápase, kdy čelil útoku Přelouče, byl již k nepřekonání, až na jeden gól. Zatím dostal pouze 5 branek, což určitě vyhoupne jeho úspěšnost zákroků nad 90%.

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Suchdol n./L. - Hostivař6:2
HBC Malenovice - Polička2:1
Přelouč - Svítkov Stars4:0
Plzeň-Litice - HBC Prachatice4:6

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu