Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.liga

Kdo se stane nejlepším a nejužitečnějším hráčem podzimu v 1. Lize? Hlasujte i Vy!

Milan Sýkora ml. vpravo jde ve šlépějích svého slavného otce a táhne Rakovník v 1. Lize.

Prakticky je půlka hokejbalové sezóny za námi, ale před námi stojí otázka, kdo by měl získat ocenění nejlepšího hráče podzimu v druhé nejvyšší soutěži. Máme tu 6 jmen, tím pádem 6 aspirantů na toto ocenění. Možná všichni by si nějakou individuální trofej zasloužili, ale tuhle může dostat pouze jeden. Bude to jasná záležitost nebo se staneme svědky velkého překvapení? O tom, kdo se stane nejužitečnějším hráčem podzimní části, ale rozhodnete Vy, a to prostřednictvím hlasování na facebookovém profilu ČMSHb @cesky.hokejbal! Nenechte nic náhodě a zvolte svého favorita, hlasovat můžete do pondělí 16.12. do 12:00!

Kometa ovládla podzimní část 1. Ligy! Malenovice se na závěr rozjely

Malenovičtí hokejbalisté o víkendu zazářili dvěma debakly svých oponentů.

Posledních pět zápasů podzimní části 1. Ligy trošku poukázalo na stávající formy jednotlivých mužstev. Někdo může být nadmíru spokojený, někdo zase velmi frustrovaný. Jeden duel se odehrál v sobotu 30.11., kdy Malenovice hostily tým ze západu Čech. Litice se v posledním hracím víkendu nepotkaly s formou, a to znamenalo jeden debakl ve Zlíně a další den gólovou nadílku od Brna. Důležitý zápas proběhl na hřišti Poličky, která si nakonec dokázala poradit s borci ze Suchdolu. Kometa tak poprvé za dlouhé účinkování v 1. Lize přezimuje na 1. pozici. Velmi tuhou bitvu zažili hokejbalisté Prachatic a Hostivaře. V neděli také k poslednímu podzimnímu zápasu naskočily svítkovské Stars, které opět padly, tentokrát proti Malenovicím, jež přezimují na 8. příčce.

Nenápadný tahoun Komety! Cílem je vyhrát ligu a reprezentovat na MS, netají se Tobiáš

Ondřej Tobiáš v pozadí uprostřed patří mezi největší talenty Poličky!

Polička zažívá asi za posledních 5 let nejlepší podzimní část v 1. Lize. Na kontě má 7 výher a 21 bodů, ale přitom nedává tolik gólů jako v minulých sezónách. Velkým motorem týmu je junior Ondřej Tobiáš, jenž už má mnoho zkušeností s reprezentačními štacemi a konečně se mu také daří trochu více prosazovat i v domácím klubu. Ondřej Tobiáš zatím nasbíral přes 10 kanadských bodů a tím se řadí mezi TOP 3 nejproduktivnějších hráčů Poličky. Tohoto hráče také zdobí dobrá hra dozadu, a také jeho bojovnost. V posledním zápase se Ondřej podílel na porážce plzeňských Litic dvěma góly! Čeho se letos snaží dosáhnout tento talentovaný mládenec?

Kometa se dotáhla na Suchdol! Přelouč svůj úkol splnila, Svítkov přehrál Rakovník

Rakovník nestačil na domácí půdě na velmi omlazený Svítkov.

Předposlední hrací víkend podzimní části 1. Ligy opět trochu zamíchal tabulkou. Poličská Kometa cestovala na západ Čech do plzeňských Litic. Domácí na svého soupeře nestačili, což znamenalo 3 body pro Poličku, která se tím dostala na hranici 21 bodů a teď má s jihočeským Suchdolem stejný počet bodů. Jestřábi z Přelouče hlásili jasný cíl z posledních dvou duelů na svém hřišti, a to jednoznačně získat 6 bodů, což se povedlo. Přelouč si totiž vyšlápla po Svítkovu také na borce z Vysočiny. Tentokrát ani produktivní dvojice Střecha – Danko nepomohla Jihlavě ukořistit body do celkového pořadí. Svítkov se topil ve velké krizi. Čtyři porážky v řadě, ale ta pátá nepřišla, čímž si mohly Hvězdy lehce oddychnout. Jak probíhaly ostatní duely? To se dozvíte v reportáži.

Suchdol suverénní, Malenovice s Přeloučí konečně získaly body! Svítkov v krizi?

Jestřábi z Přelouče vynulovali v derby Svítkov, který se propadá do krize.

Po nabitých dvou hracích víkendech se číslo zápasů o něco snížilo. V neděli byla naplánována pouze čtyři utkání, ale zato tato podívaná přinesla zajímavé zápletky v celé tabulce. Suchdol v domácím zápase dokázal přestřílet hráče z Hostivaře a Prachatice urvaly tři body v tuhé bitvě na západě Čech. Horalové se po špatném startu sezóny znovu vyhoupli na přední pozice. 1. Lize tak zatím vládnou mančafty z jižních Čech, oba týmy mají shodně 21 bodů po 9 zápasech. Poličská Kometa cestovala do Zlína, kde na ni čekal nepříjemný asfaltový povrch, čehož Čamlíci využili. Malenovice se tak lehce dotáhly na plzeňské Litice, na které ztrácí jeden bod. Přeloučští Jestřábi si lehce spravili chuť na Svítkově, jemuž nedovolili vstřelit ani branku. Svítkov tak prohrál čtyři duely v řadě a tím se dostal do menší krizové situace.

Malenovice jsou stále poslední! Zachrání Milan Skyba svůj tým od sestupu?

Milan Skyba patří mezi největší tahouny Malenovic, ale i extraligové Karviné.

HBC Malenovice loni postoupil do druhé nejvyšší hokejbalové soutěže v České republice. Letošní ročník 1. Ligy ale tomuto týmu zatím moc nevychází. Čamlíci jsou na chvostu tabulky a ze sedmi zápasů vyhráli pouze dva a jeden z toho až po nájezdech. Jeden z největších tahounů Zlíňanů je Milan Skyba, který taktéž působí v extraligové Karviné, kde je produktivnější než v Malenovicích. Probudí se tato opora Malenovic a pomůže jim alespoň s udržením se v 1. Lize? Dokáže se jihomoravský celek probrat z krize? „Můj osobní cíl před letošní sezónou byl a stále je dostat se do play off,“ upozorňuje však Milan Skyba.

Hostivař, Kometa a Jihlava nadělovaly! Malenovice, Rakovník a Přelouč znovu padly

Malenovice svedly v Prachaticích více než vyrovnanou bitvu, ale na body nedosáhly.

Nedělních zápasů se v 1. Lize odehrálo o chlup více. Neděle 10. listopadu se ukázala být nejvíce hojným dnem na góly. Rakovník cestoval ke svému dvojzápasu do Poličky, kde domácí Kometa přejela svého soupeře rozdílem třídy. Raci si tak z venkovního výjezdu neodvezli ani bod. „Čamlíci“ mířili do Prachatic, kde také neuspěli. Horalové podruhé za víkend nastříleli šest gólů, což jim zaručilo další výhru v řadě. Na druhé straně Malenovice vyšly ze dvou zápasů naprázdno jako Rakovník a Přelouč, která stejně jak v sobotu prohrála, ale tentokrát to bylo na brněnské půdě. Brno si tak zajistilo 6 bodů ze dvou duelů a může tak pomýšlet na mety nejvyšší. Jihlava se spoléhá stále na svoji dvojici Danko – Střecha, která opět zařídila výhru proti Svítkovu. I Hostivař si zastřílela. Plzeňské Litice se tak musely smířit s porážkou 8:0.

Suchdol nasekal Malenovicím 14 gólů! Rakovník v problémech, Přelouč se trápí

Malenovice zažily krutý výjezd na jih Čech. Hned v sobotu dostaly nasekáno od Suchdolu!

Nejnabitější program 1. Ligy, tak bychom nazvali minulý víkend, při kterém se odehrálo 8 zápasů. V sobotu 9.11. naskočilo ke svým duelům 6 týmů. V Suchdolu nad Lužnicí bylo velmi horko. Borci ze Suchdolu se asi dobře vyspali, protože na co sáhli, tak to vyšlo. Čamlíci si odvezli raneček 14 gólů, což už je alarmující situace pro hráče z předměstí Zlína. Druhý jihočeský celek z Prachatic si taky vedl dobře. Horalové přehráli Přelouč o dvě třídy. Prachatice tak mohou být spokojené, protože jejich forma roste, to ale nemůžou říct Jestřábi z východních Čech. Poslední sobotní zápas se uskutečnil v Brně, kde Raci pomýšleli na výhru, ale Brno nakonec celý vývoj zápasu otočilo a mohlo tak slavit další tři body.

Nedaří se nám navázat na povedené zápasy, mrzí hráče a vedoucího týmu Litic Šimana

Jakub Šiman (uprostřed) patří mezi největší tahouny plzeňských Litic na hřišti i mimo něj!

Plzeňské Litice se v 1. Lize sice zatím nachází těsně pod čarou postupové osmičky do play off, ale na nováčkovskou sezónu se jim nedaří zase tak špatně. Jakub Šiman, který je litickým hráčem, ale také zároveň vedoucím družstva nám poskytl zajímavý rozhovor. Dokonce i předseda klubu, Jakub Juroško, je hráčsky aktivní! Obě tyto persony zatím svůj tým bodově táhnou, ale je vidět, že hráči Litic jsou na tom v kanadských statistikách velice podobně. Jak tento borec zvládá hrát hokejbal a zároveň se starat o celé mužstvo jako celek? Jak vidí plzeňskou situaci jeho vedení? „V některých zápasech nám chybí hráč, který by to vzal na sebe,“ přiznává Šiman.

Tři remízy z pěti zápasů! Suchdol se posunul do čela, Kometa zvládla derby o fous lépe

Utkání mezi Malenovicemi a Hostivaří přineslo emotivní momentky.

Nedělních pět zápasů 1. Ligy přineslo mnoho zajímavých výsledků, ale hlavně se ukázalo, že letošní ročník je opravdu vyrovnaný, čemuž nasvědčují tři remízy v jednom hracím kole. Nejvíce všechny asi zaskočil jihočeský Suchdol nad Lužnicí, jenž deklasoval plzeňské Litice rozdílem třídy a díky třem bodům se vyšvihl na průběžné 1. místo tabulky. Velkou bitvu mezi sebou svedly Kometa a Přelouč. Souboj těchto východočeských stálic 1. Ligy lépe zvládla Kometa, čímž si spravila chuť z nezdaru na Svítkově, ani Jan Bílý Jestřábům nedokázal pomoci. Rakovník podruhé za víkend remizoval, tentokrát to bylo s jihočeskými Prachaticemi. V neděli už ale Raci v prodloužení nezaváhali a Horalové tak přišli o dva cenné body.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Svítkov Stars - HBC Malenovice2:6
HBK Bulldogs Brno - Plzeň-Litice8:0
HBC Prachatice - Hostivař3:4
Polička - Suchdol n./L.3:0
HBC Malenovice - Plzeň-Litice7:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu