Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.liga

Prohrát se může, ale vždy se vztyčenou hlavou! upozorňuje Staněk

Lukáš Staněk se vrací na střídačku prvoligové Jihlavy, která udělala razantní změny.

Lukáš Staněk se vrací na lavičku Jihlavy, kde se vytvořil nový tým. Kostru staronového celku budou tvořit hráči „B“ týmu, kteří dokázali vyhrát v loňské sezoně 2. Ligu na jihu Moravy. Hlavní tým Jihlavy se v minulé sezoně 1. Ligy naprosto rozpadl a každý věděl, že nefunguje moc dobře, proto se vedení celého klubu rozhodlo tyto dva týmy spojit a tím vytvořit jenom jeden. Ještě před pár měsíci bylo otázkou, kdo bude jihlavským trenérem, naše redakce si myslela, že to bude Petr Král, také hrající kapitán Jihlavy, ten ale nakonec dostane jenom roli vůdce svého týmu. Jihlavští borci nemají malé cíle, teď jenom záleží na tom, jak se k tomu postaví. Zvládne Jihlava naplnit svoje očekávání? Kam až borci z Vysočiny dokráčí v 1. Lize? Zdroj rozhovoru: http://www.skjihlava.com/article/detail/id/201 

Vítěz 1. Ligy z roku 2016 zpátky na scéně! S čím nastoupí Rakovník do nové sezony?

Martin Tvarůžek patří mezi stěžejní tváře rakovnického hokejbalu.

Rakům se v extraligových časech vůbec nevedlo, dvakrát skončili na chvostu tabulky a jednou předposlední. Jak to Rakovník zvládne v dalším sezoně v 1. Lize, kterou vyhrál před čtyřmi roky? Bude znovu chtít útočit na postup? Naše redakce vyzpovídala trenéra a hráče, Martina Tvarůžka, jenž se v Rakovníku staral o celé mužstvo. Nejproduktivnější hráč Raků v loňské, extraligové sezoně nasbíral 20 kanadských bodů a prozradí nám, jak se hokejbalisté z Rakovníku připravují na prvoligový ročník a proč se rozhodli hrát druhou nejvyšší hokejbalovou soutěž, když měli namířeno ještě níže. Jak moc věříte Rakům? Budou se rovnat těm nejlepším celkům 1. Ligy?

Chceme navázat na loňské výsledky, přeje si lodivod prvoligových Horalů Čapek

Vít Čapek patří mezi zkušené kouče, kteří toho mají hráčům dost k předání.

V Prachaticích se nezahálí. Trenér Highlanders, Vít Čapek, nám řekne, co bude po svých svěřencích požadovat v další sezoně a co by chtěl zlepšit. Prachatice působí v 1. Lize teprve třetím rokem, ale hokejbalem, kterým se prezentují se vyrovnávají špičce prvoligových týmů. V dalším ročníku je čeká nelehký úkol, a to obhajoba vítězství v základní části, což bude velmi obtížné. Jak se s tímto úkolem Horalové popasují? „Rádi bychom navázali na loňskou sezonu,“ přeje si lodivod Prachatic Vít Čapek.

Hostivařská senzace se po pauze chystá na přípravu. Upletli jsme si bič, myslí si Novák

Ondřej Novák zastává v klubu hned několik činností. Mimo jiné je úspěšným trenérem juniorů i mužů.

První sezona v 1. Lize pro Pražany dopadla skvostně, ale s hořkým koncem. Hostivař se stala vicemistrem druhé nejvyšší soutěže v České republice, když ve finále podlehla Šnekům z Dobřan. Jak hodnotí tento úspěch Ondřej Novák, trenér Hostivaře, jenž zastává i další funkce v klubu? Jak se připravují mladí a nadějní hráči z hlavního města na další sezonu v 1. Lize? A jaké cíle si pro ně připravil pražský trenér? „Postupem do finále jsme pochopitelně na sebe trochu upletli bič,“ uvědomuje si lodivod Pražanů Ondřej Novák, který prozrazuje další zajímavé podrobnosti v rozhovoru.

Smečka Buldoků znovu nabírá síly! V jaké části tabulky se chtějí Brňané pohybovat?

Buldoci se v loňské sezoně marně snažili ve čtvrtfinále vyřadit Hostivař. Sezonu ale zažili úspěšnou!

Brno zažilo vskutku skvělou sezonu v 1. Lize, ale s hořkým koncem. Základní část Buldoci zvládli na jedničku, což překvapilo i naši redakci. 2. místo v základní části je skvělým počinem od tohoto celku, jenž se vždy pohyboval okolo 8. místa. Do čtvrtfinále šli Buldoci jako jasný favorit, ale Hostivař vicemistra základní části vyřadila. To bylo velkým zklamáním i pro trenéra Brna, Jana Emmera. Čeho chce dosáhnout Brno v další sezoně a jak se na ni připravuje nám hlavní muž brněnských Buldoků prozradí v rozhovoru.

Jak si představují další sezónu pardubické Stars? Dostanou se dále než letos?

Svítkov se už těší na novou sezonu 1. Ligy, ve které chtějí Pardubičtí konečně zase více!

Trenér pardubického Svítkova, Petr Kopečný, dovedl svůj tým v loňské sezóně do čtvrtfinále play-off, kde jeho mančaft narazil na favorita z Poličky, jenž nezaváhal a Svítkov po 4 zápasech vyřadil. Pardubice po podzimní části byly skoro až na chvostu tabulky, ale po skvělém jaru se probojovaly až na 5. pozici, což hokejbalisty Svítkova značně nabudilo. Je lodivod Pardubic s minulým ročníkem spokojen? Co chystá Petr Kopečný na příští sezónu?  Jak si povede Svítkov, dostane se v příštím play-off alespoň do semifinále? O tom se rozpovídá hlavní coach Stars v rozhovoru pro naši redakci.

„Áčko střídá béčko“? Jihlavské zákulisí poodkrývá kapitán „B“ týmu Jihlavy, Petr Král

Kapitán jihlavského B týmu v obležení svých spoluhráčů po zisku titulu ve 2. Lize!

Jihlavští hráči postupovali do play off 2. Ligy na jihu Moravy v roli outsidera, tento „fakt“ byl ale zřejmě velkou zbraní. Druhý tým Jihlavy si v nižší soutěži došel pro titul a také právo na postup do 1. Ligy, kde ale již působil jihlavský „A“ tým, což je menším problémem. Jak se všechno vyřešilo nám řekne kapitán „B“ týmu Jihlavy, Petr Král, který také prozradí, jak se bude Jihlava připravovat na novou sezonu a na čem bude muset zapracovat. Jaké bude složení jihlavského týmu? Sloučí se oba týmy v jeden? A co navrátilec na lavičku, Lukáš Staněk? Pomůže tento muž Jihlavě zpět na výsluní 1. Ligy?

Příští sezonu od nuly! Měli bychom ji začít na plastu, prozrazuje manažer Přelouče

Jestřábi z Přelouče zažili hodně kolísavou sezonu. Tomu se chtějí pro další ročník 2019/20 vyhnout.

Minulý ročník 1. Ligy přeloučským Jestřábům moc nevyšel. Obsadili poslední 10. místo, což pro manažera klubu Libora Komůrku muselo být velké zklamání. Přelouč si tak po mnoha letech nezahrála play off a sezona pro ni skončila velice brzy, to ale příští rok může být úplně jinak. Co plánuje přeloučský manažer do nadcházející sezony 2019/20? Na co se budou Jestřábi zaměřovat v letní přípravě? „Chceme, aby hráli hráči, kteří hokejbalu něco hodlají obětovat,“ zdůrazňuje v rozhovoru Libor Komůrka.

Bilancování: Jak vidí celou sezonu trenér Prachatic? Horalové nakukovali do finále
!

Vít Čapek dovedl během dvou sezon v 1. Lize Prachatice k velkým úspěchům!

Vít Čapek dovedl svůj tým z Prachatic již ve druhé sezoně v 1. Lize k celkovému 3. místu, a dokonce dokázal svůj tým nasměrovat k zisku trofeje za vítězství v základní části. Horalové za celou základní část vstřelili 74 branek a byli jasným favoritem na vítěze celé ligy. Sen se ale rozplynul v semifinálových bojích proti Hostivaři, kde se už Prachatice viděly v posledním kole play off, ale poslední krůček je vždy nejtěžší, což hokejbalisté z jihu Čech poznali na vlastní kůži. V sérii proti borcům z hlavního města vedli 2:0 na zápasy. Hostivaři se ale podařilo vyrovnat a vybojovat si 5. rozhodující duel na prachatickém stadionu. Kdo by to byl čekal, že Horalové vypadnou v semifinále ještě k tomu, když mají postup na lopatě.

„Navrátilci“ do 1. Ligy: Nechceme hrát druhé housle! shodují se zástupci týmů

Malenovice finále 2. Ligy na jihu Moravy sice nevyhrály, ale postup do 1. Ligy si zasloužily!

Příští sezonu se můžeme těšit na nové celky, které okusí kvalitu druhé nejvyšší soutěže hokejbalu v České republice. V druhých regionálních soutěžích mělo mnoho týmů možnost postupu do celorepublikové 1. Ligy, ale pouze tři týmy se rozhodly o účinkování v této soutěži. Ani u jednoho týmu se nebude jednat o jejich premiéru, protože Malenovice, Suchdol na Lužnicí, a dokonce i hokejbalisté z Litic už v druhé nejvyšší soutěži před pár lety nastupovali! Ale na to otázku, jak zvládnou roli „nováčků“, si musíme počkat do podzimu. Zprvu se měl konat kvalifikační turnaj o 1. Ligu, ale kvůli nezájmu vítězů 2. Lig se od něho upustilo a další týmy v pořadníku dostaly tu možnost se rozhodnout. Jak se tyto 3 týmy poperou s novou výzvou?

Partneři českého hokejbalu