Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Svítkov letos jako první obral Slavii o body.
Svítkov letos jako první obral Slavii o body. (autor: David Kerschbaum)

Svítkov překvapil Slavii, domácí celky ligy žen zůstaly i tak neporažené

Datum: 23. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Vedoucí týmy Slavie a České Třebové mají stále stejný počet bodů. Oba dva si dovolily v sobotu 17.11. malé zaváhání, když jedno jejich utkání musela rozhodnout až samostatná střílení, výhru si však vzít nenechaly. V dobrém světle se ukázal Kyjov, který i tentokrát slavil dvě výhry. Na první body a vítězství dosáhly hráčky ze Svítkova. Liga žen startuje po zimní přestávce znovu 9. března, kdy se všechny týmy sejdou v Praze na Palmovce.

Praha-Palmovka

Svítkov po nepovedených prvních zápasech bodoval


Svítkov během prvního hracího dne na body nedosáhl a svoji natěšenost ukázal hned v prvním zápase. V tom narazil na vedoucí Slavii, které sice branku vstřelit nedokázal, ale nenechal skórovat ani svého soupeře a po prohře na samostatné nájezdy si tak připsal bod. Slávistky se praly s asfaltovým povrchem i v dalším zápase, ve kterém porazily těsným výsledkem 1:0 Kyjov. Bárbíny si i přes prohru udržely průběžné třetí místo, protože se jim podařilo získat tři body proti Svítkovu a Prachatice udolaly až po samostatných stříleních. Vyrovnaný průběh přineslo také utkání mezi pardubickými hráčkami a Prachaticemi, ve kterém byly úspěšnější hokejbalistky Svítkova, které zvítězily 2:1 a slavily svoji první letošní výhru.

Česká Třebová

Čtyři utkání rozhodl jeden gól


Velmi vyrovnané zápasy nabídla také Česká Třebová, kam se sjely ostatní čtyři celky. Domácí hráčky dovolily zaváhání v utkání s Plzní, v němž doháněly jednobrankovou ztrátu. Vyrovnání jim zajistilo samostatná střílení, ve kterých byly nakonec úspěšnější. Plzeňské hokejbalistky se představily v dovednostní disciplíně také proti Písku a tentokrát byly šťastnější ony. Také v zápase s Berounem určila vítěze jedna branka, ale o výhře rozhodla Plzeň už v základní hrací době. Po jednom vítězství si připsaly týmy berounských Fretek a Písku, vzájemný duel těsně vyhrál Beroun 2:1.

Další termíny:


9. 3. 2019
Praha-Palmovka
6. 4. 2019 Pardubice-Svítkov a Plzeň-Litice
4. 5. 2019 Prachatice a Beroun-Hlinky

Partneři českého hokejbalu