Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Hráčky Slavie
Hráčky Slavie (autor: Martin Mašek)

Slavia Praha suverénním způsobem opanovala republikový šampionát žen

Datum: 07. 06. 2015
Autor: Jakub Vais
Sdílej přes:

Stejně jako před rokem si nejcenější medaile z republikového šamipionátu odvážejí hráčky pražské Slavie. Na turnaji v Jičíně nepoznali hořkost porážky a připsali si navíc neuvěřitelné skóre 34:0. Stříbro putuje na krk hráček Ďáblů Praha a bronzový odlesk medaile si vychutnávají hráčky České Třebové.

Slavistky už v sobotním programu vyhrály všechny tři zápasy jasně a v této bilanci pokračovaly i v neděli, i když hned v úvodním nedělním duelu musely zdolávat obranu České Třebové, které daly jediný gól. Slavii ve druhém dnu čekal ještě souboj s hráčkami Keltů a Plzně, ale ani jeden tým obhájkyně titulu nepotrápil a oba si shodně odnesly sedmigólový výprask.

O druhém místě na turnaji rozhodoval nedělní program republikového šampionátu a hlavně vzájemný duel hráček Ďáblů a České Třebové. Tento zápas rozhodl nakonec jediný přesný zásah, který z brejku dala Jůzková. Hráčky Ďáblů v neděli svedly ještě další dvě bitvy a hlavně proti Svítkovu to bylo hodně dramatické utkání, které skončilo remízou po vyrovnání pražského celku v poslední minutě.

Bronz si na krk pověsily hráčky České Třebové. Ty měly turnaj rozjetý zajímavě, ale v neděli možná doplatily na skutečnost, že musely hrát čtyři zápasy v jednom dnu. Hráčkám Lokomotivy se povedly dva ze čtyř zápasů, když dvě porážky přišly v bitvách se Slavií a Ďábly.

Nepopulární bramborové medaile si z Jičína odvezli hráčky Svítkova. Ty podávaly na turnaji slušné výkony, ale v klíčovém utkání o medaile remizovaly s hráčkami Ďáblů, když ještě minutu před koncem utkání vedli a vypadalo to, že si dojdou pro plný bodový zisk.

Páté místo si vezou domů hráčky, které byly na turnaji jako úplně nový tým. Plzeň -Litice při své premiérové účasti na vrcholu ženské hokejbalové sezóny získaly páté místo, když v klíčových zápasech porazily Kelty a hlavně Písek

Právě Písek obsadil šesté místo na turnaji, když se musel sklonit před ostatními soupeři, ale alespoň jeden úspěch si připsal proti nakonec sedmému výběru Keltů, správně bychom měli říct Fretek.

Konečné pořadí:

  1. HC Slavia Praha ženy

  2. SK Ďáblové Praha

  3. TJ Lokomotiva Česká Třebová

  4. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

  5. HBC Plzeň-Litice

  6. HC ŠD Písek

  7. SK Kelti 2008

 

Nejužitečnější hráčka turnaje: Linda Hyksová (Č. Třebová)

Nejlepší brankářka: Tereza Štípková (Plzeň-Litice)

Nejlepší obránkyně: Kateřina Němcová (Ďáblové Praha)

Nejproduktivnější hráčka: Denisa Křížová (Slavia Praha) 12 bodů – 8+4

Nejlepší střelkyně: Denisa Křížová (Slavia Praha) – 8 gólů

 

Nejlepší hráčky jednotlivých týmů:

HC Slavia Praha ženy – Michaela Rullová

SK Ďáblové Praha – Nikola Moravjaková

TJ Lokomotiva Česká Třebová – Kateřina Držmíšková

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – Jaroslava Siantová

HBC Plzeň-Litice – Andrea Rozhoňová

HC ŠD Písek – Michaela Blažková

SK Kelti 2008 – Anna Kuželová

 

Partneři českého hokejbalu