Titul Mistryň České republiky obhájila Slavia Praha.
Titul Mistryň České republiky obhájila Slavia Praha. (autor: Vladimír Zedník)

Slavia Praha stále suverénní, obhájila titul bez jediné porážky!

Datum: 11. 06. 2018
Autor: Anna Kuželová

Je konec! O víkendu vyvrcholil v Hodoníně další ročník Ligy žen, která poznala staronového vítěze. Již podeváté obhájila titul pražská Slavia, která si pro něj tentokrát došla suverénně, během devatenácti zápasů nepoznala hořkost porážky a inkasovala pouhé čtyři branky. Druhé místo opět brala Česká Třebová, která přišla v sobotním utkání o brankářku, a zbytek zápasů tak musela odchytat hráčka z pole. Také bronzové medaile opět po roce putují na stejné místo, a to do Plzně.

Sobotní den přinesl celkem dvanáct zápasů v rámci dvou skupin. Ani v jedné však už nedošlo k zamíchání pořadím, které tak zůstalo stejné jako po základní části. Poprvé v rámci změněného herního systému se tak v semifinále proti sobě postavila Slavia Praha se Svítkovem a Česká Třebová s Plzní. Obě dvě utkání přinesla stejný výsledek a o vítězi druhého zápasu rozhodly branky ze druhé minuty, jež Plzeň zaskočily a už na ně nedokázala zareagovat.

Západočešky si však náladu spravily v zápase o třetí místo, když kapitánka Rozhoňová jako jediná proměnila samostatné střílení a rozhodla o tom, že bronzové medaile poputují do Plzně. Svítkovským hráčkám zbyly pouze oči pro pláč, neboť stejně jako v loňském roce i tentokrát skončily těsně pod stupni vítězů.

V boji o 5. – 8. místo se nejlépe zadařilo Fretkám, které si obhájily svoji pátou pozici po sobotním dni. V posledním utkání porazily Písek, jenž tak svoji pozici také nezměnil. V souboji o 7. místo nastoupil "domácí" Kyjov proti pardubickému Autosklu, a zakončil tak turnaj vítězně. Poslední příčka zbyla na pardubický celek, který však podlehl Bárbínám těsně 1:2.