Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Juniorky porazily v Martinu Slovenky 3:1, druhé utkání prohrály

Týmová fotografie Juniorek

Juniorky U18 mají za sebou poslední letošní reprezentační kemp. 17. června se sešly v Přerově a druhý den se přesunuly do Martina, kde je čekala dvě utkání proti stejně starým Slovenkám. Juniorkám se nejprve podařilo slovenský výběr porazit 3:0, ve druhém utkání však dominovaly Slovensky, které vyhrály 7:1.

S celoroční formou MČR žen panuje v týmech spokojenost

Písek vybojoval bronzové medaile

První celoroční MČR žen je minulostí. O víkendu byly v Turnově rozdány medaile, které putovaly do Prahy, České Třebové a Písku. V minulých letech se bojovalo o titul pouze o jednom víkendu. Nyní se nově uskutečnily čtyři hrací dny a finálový víkend. V týmech panuje s tímto systémem spokojenost, vidí zlepšení u svých hráček a pro hokejbalistky je hra na celé hřiště novou zkušeností. Kromě nového systému hodnotí zástupci všech týmů také spokojenost se svými výkony.

Mistryněmi České republiky jsou opět po roce hokejbalistky pražské Slavie

Hokejbalistky pražské Slavie se zlatými medailemi

Je dobojováno! V neděli skončilo první celoroční MČR žen. V rámci základní části sehrály týmy dva zápasy každý s každým a poslední den se ve dvou skupinách popraly o celková umístění. Dívky ze Slavie nepoznaly během celého finálového víkendu hořkost porážky a opět po roce zvedly nad hlavu pohár pro vítěze. Stříbrné medaile si na krk pověsily hokejbalistky z České Třebové. Bronz zaslouženě braly Písecké.

O zlato se na MČR žen popere Česká Třebová se Slavií

Česká Třebová si zahraje o titul

V sobotu se na finálovém turnaji MČR žen dohrávala základní část. Nejnapínavější utkání přinesl souboj Keltů s Liticemi, který skončil až po samostatných stříleních. Všechna tři svá utkání vyhrály favoritky celé soutěže z České Třebové a Slavie. Ty mají dostatečný náskok na třetí místo, takže pokud vyhrají obě nedělní utkání, rozhodne o celkovém vítězi až poslední zápas celého dne. O bronzovou medaili se utká Písek se Svítkov Stars Pardubice.

O víkendu finišuje MČR žen. Favoritkami jsou hráčky Slavie, České Třebové a Svítkova

Logo závěrečného turnaje

Letošní MČR žen mělo poprvé celoroční formu. V rámci čtyř hracích dnů odehrály všechny týmy deset zápasů. O víkendu 11. – 12. června se v Turnově uskuteční finálový turnaj. V sobotu se odehrají zbývající zápasy základní části a v neděli se bude bojovat o medaile. K těm má momentálně nejblíže Slavie, Česká Třebová a Svítkov. Očekávají se však napínavé souboje až do posledního zápasu.

Představení týmů před finálovým turnajem MČR žen: Slavia a Česká Třebová

Logo závěrečného turnaje

Posledními týmy, které ještě nebyly představeny, jsou HC Slavia Praha a TJ Lokomotiva Česká Třebová. Jedná se o dva největší adepty na titul. Nacházejí se na prvních dvou místech tabulky a od sebe je dělí pouze skóre, které hovoří ve prospěch pražských holek. Pokud vývoj soutěže bude pořád stejný, rozhodne o vítězi až poslední nedělní utkání.

Představení týmů před finálovým turnajem MČR žen: Písek, Svítkov Stars Pardubice

Logo závěrečného turnaje

Boj o bronzové medaile v Turnově bude ještě hodně napínavý. Rozdíl mezi třetím Svítkovem a čtvrtým Pískem je pouze bod. Oběma týmům zbývá v základní části odehrát ještě dva zápasy, ale Pardubické čeká Třebová a Písek Slavie. Dá se proto očekávat, že o bronzu rozhodne až předposlední utkání celého víkendu, ve kterém je čeká vzájemný duel.

Představení týmů před finálovým turnajem MČR žen: Litice, Pardubice, Kelti

Logo závěrečného turnaje

Do prvního ročníku celoročního MČR žen se přihlásilo celkem osm týmů. Tým SK Ďáblové Praha však vypadl po druhém hracím dni, a tak zbylo sedm celků. Před posledním hracím dnem je už nyní jasné, že o 5. – 7. místo se spolu utkají HBC Plzeň  - Litice,  HBC Autosklo – H. A. K. Pardubice a SK Kelti 2008. Celkem ve třech článcích bude shrnuto, jak se jednotlivým týmům daří a ohlasy přidají kapitánky všech družstev.

Domácí Bodliny zabojovaly ve VČ přeboru o postup do elitní skupiny

Bodliny vyhrály skupinu B

V Heřmanově Městci se uskutečnil druhý turnaj Východočeského přeboru žen. Turnaje se v neděli 22. května zúčastnilo hned jedenáct týmů. Dvojí zastoupení mělo dokonce Slovensko, které reprezentovala družstva ze Zvolenu a Skalice. Elitní skupinu A vyhrály HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice. V té druhé zvítězily Bodliny z Heřmanova Městce, které se utkaly s Hradcem o postup do lepší skupiny. Prohrály však těsně 1:2 po prodloužení.

Závěrečný turnaj prvního MČR žen bude hostit Turnov

Zimní stadion Ludvíka Koška

První ročník celoročního MČR žen se pomalu blíží ke konci. O víkendu 11. a 12. června se v Turnově uskuteční jeho závěrečná část. V sobotu se odehrají zbývající utkání základní části a v neděli pak zápasy o konečné umístění. Hokejbalistky se spolu utkají o titul mistryň České republiky na novém zimním stadionu. Ten byl dokončen teprve v říjnu 2015. Na akci se už nyní těší i místostarostka města magistra Jana Svobodová.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži » 17. - 18. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Světlá nad Sázavou)
U20 » 12. 6. 2016 » jednodenní kemp (Praha)
 » 18. 6. 2016 » jednodenní kemp (Světlá nad Sázavou)
 » 1. 7. - 4. 7. 2016 » čtyřdenní kemp (Děčín)
U18 » 18. 6. – 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
» 24. 6. – 26. 6. 2016 » Třídenní kemp (Kladno)
» 2. 7. – 4. 7. 2016 » Třídenní kemp (Kladno)
U16 » 18. - 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
» 1. - 4. 7. 2016 » Čtyřdenní kemp (Plzeň)
U14 » 11. - 12. 6. 2016 » Pilsen cup  (Plzeň)
» 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (SVK)
» 25. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)


ŽENY » 24. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)
DÍVKY U18 » 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (Přerov, Martin (SVK))

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu