Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Povinné zapojení dívek do Hokejbalu proti drogám

Samostatná dívčí kategorie se v Berouně představila už loni a dívky se hokejbalem bavily.

Ženský hokejbal je v posledních letech čím dál více na vzestupu a stále přibývají další a další šikovné hokejbalistky. Vedení však chce přilákat nové mladé tváře, a proto v letošním roce nastaly změny v oblíbeném turnaji škol "Hokejbal proti drogám". Ve dvou nejmladších kategoriích se tak musejí do všech týmů povinně zapojit i dívky. Zda tato nová změna přinese pozitivní ohlasy a hlavně, jestli přivede nové tváře, zjistí zástupci ženského hokejbalu již brzy.

Tři výhry si po dalším hracím dnu připsala Česká Třebová a pražská Slavia

Plzeň vstřelila Slavii branku jako jediná, i tak ale prohrála.

Po zimní pauze se opět roztočil kolotoč MČR žen. V Kyjově a v Plzni se sešlo v sobotu 11. března všech osm celků, které odehrály další tři utkání. Před sebou už tak mají pouze čtvrtý hrací den a následný finálový turnaj. Na čele tabulky se stále drží Slavia, která vyhrála všech devět zápasů. O tři body za ní je Česká Třebová a třetí místo patří aktuálně Plzni-Liticím.

Na třetí ročník se už teď moc těším, říká o hokejbalovém campu žen Držmíšková

Součástí HCŽ jsou i kondiční tréninky na blízkém atletickém oválu. (Držmíšková třetí zleva)

Hokejbalové soustředění žen se v létě uskuteční už potřetí. V Litomyšli se opět sejdou o víkendu 21. – 23. července dívky a ženy z celé České republiky, které na sobě chtějí během letních prázdnin zapracovat. Mezi ně patří také Kateřina Držmíšková, která se zúčastnila obou předchozích ročníků. Přihlášených hokejbalistek je už velké množství a místa velmi rychle ubývají, takže pokud stále ještě váháte nad svojí účastí, nezbývá vám už mnoho času!

Reprezentaci žen čeká dvoudenní kemp, jehož součástí bude Challange Cup

Utkání Reprezentace žen a Juniorek U18 z loňského ročníku Challange Cupu.

Opět po roce je na programu Challange Cup, turnaj, kterého se zúčastní hned čtyři reprezentační výběry. Kromě hokejbalistů se v Přelouči představí také Reprezentace žen a Juniorky U18.  Stejně jako před dvěma lety, tak i v loňském roce, braly hokejbalistky na turnaji poslední dvě místa. Díky třem remízám obsadily třetí pozici Juniorky. Reprezentace žen se musela sklonit před červeným výběrem chlapců do čtrnácti let, a tak skončila na posledním místě.

Vyplněné přihlášky na hokejbalový camp žen se rychle rozrůstají!

Hráčky čeká kromě hokejbalu také kondiční příprava.

Po úspěšných dvou ročnících se v červenci v Litomyšli uskuteční kromě klasického Campu talentované mládeže i speciální camp pro hokejbalistky. I ty mají šanci před začátkem nové sezony rozvíjet své schopnosti a dovednosti pod vedením zkušených trenérů. Předposlední den v lednu byl vyhlášen letošní ročník, a už nyní evidují pořadatelé velké množství přihlášek. HCŽ se uskuteční o víkendu 21. – 23. července.

Reprezentantky vyrážejí na hory, čekají je běžky, ale také zpěv

Hokejbalistky budou chtít letos zopakovat úspěch z posledního šampionátu.

Realizační tým ženské reprezentace pojal první letošní soustředění trochu netradičně. Hned třiatřicet hokejbalistek se sejde v sobotu 28. ledna v Orlických horách, kde je pro ně od trenérů naplánován bohatý program. Důležitostí této akce je stmelení kolektivu pro blížící se šampionát. Do jeho začátku zbývají téměř už jen čtyři měsíce. Aby si ženský tým došel pro vysněnou medaili, tak je potřeba nabrat pořádné množství sil, a ty se nejlépe čerpají na čerstvém vzduchu.

Juniorská reprezentace žen míří do Plzně. Dívky bude sledovat i kouč ženského A týmu!

Velké zastoupení na kempu bude mít také Moravskoslezský kraj.

Všichni moc dobře vědí, že rok 2017 bude ve znamení domácího šampionátu, který se uskuteční 1. – 10. června v Pardubicích. Na tom se představí kromě mužské reprezentace i ta ženská, ale trenéři nezapomínají ani na juniorskou reprezentaci dívek do osmnácti let, které se také věnují v plné míře. Jedná se totiž o hokejbalistky, které pomalu dorůstají do seniorského věku, a navíc několik z nich už nyní bojuje o účast na mistrovství světa v Pardubicích.

Udělám všechno, abych se do konečného výběru dostala, hlásí Teplá

Talentovaná gólmanka se po likvidaci střel oponentek jistě občas usměje.

V širším výběru reprezentace žen figuruje také jméno šestnáctileté brankářky Kateřiny Teplé, která kromě hokejbalu hraje hlavně hokej. I přesto však nestaví hokejbal na druhou kolej a bere ho jako rovnocenný sport. Ve svém mladém věku se tak kromě juniorské reprezentace připojila také do přípravy na blížící se šampionát seniorské kategorie. Pro účast na domácím šampionátu v Pardubicích se snaží dělat vše, co je v jejích silách a věří, že má šanci se do konečného výběru probojovat.

Mistrovství světa je náš sen, shodují se dvě mladé hráčky ze Suchdola

Obě hráčky spolu nastupují za starší žáky Suchdolu nad Lužnicí

V prosinci začala svoji přípravu na blížící se šampionát reprezentace žen. Do Mostu dostaly pozvánku také dvě hokejbalistky, které oblékají dres Suchdolu nad Lužnicí. Na tom není nic zajímavého, jde o to, v jaké kategorii dívky nastupují. Patnáctiletá Aneta Jiráčková hraje za starší žáky, za ty nastupuje i její čtrnáctiletá kolegyně Martina Landová, která navíc bojuje i za mladší žáky. Mezi těmi se dokonce nachází na celkově druhém místě v kanadském bodování skupiny Čechy-Jih. Obě tak dostaly velmi brzy příležitost nahlédnout do přípravy reprezentace žen, která je pro obě cílem do budoucna.

Po Fretkách se mohou dívčím družstvem pyšnit také Prachatice

Tým prachatických dívek se zúčastnil Kralupského poháru

Na Kralupském poháru, který se uskutečnil 10. prosince, se poprvé v historii odehrál turnaj dívek. Toho se zúčastnilo také družstvo Prachatic, kterému se podařilo bez jediné porážky turnaj vyhrát. Po týmu Fretek se tak jedná o druhý klub, který se věnuje výchově malých hokejbalistek. Těch mají momentálně v Prachaticích hned pětadvacet. I přes tento vysoký počet plánují Prachatice udělat během zimy nábory na základních a středních školách, aby získaly dostatek dívek do budoucna. V rozhodujícím rozhovoru nám tým přiblížil Jaromír Kotlík, který také zhodnotil účast na turnaji.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu