Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Závěrečný turnaj prvního MČR žen bude hostit Turnov

Zimní stadion Ludvíka Koška

První ročník celoročního MČR žen se pomalu blíží ke konci. O víkendu 11. a 12. června se v Turnově uskuteční jeho závěrečná část. V sobotu se odehrají zbývající utkání základní části a v neděli pak zápasy o konečné umístění. Hokejbalistky se spolu utkají o titul mistryň České republiky na novém zimním stadionu. Ten byl dokončen teprve v říjnu 2015. Na akci se už nyní těší i místostarostka města magistra Jana Svobodová.

Reprezentace žen se zúčastní chlapeckého Turnaje výběrů krajů

Turnaj v Přelouči

Stejně jako juniorky, tak i ženy čeká v červnu poslední reprezentační akce. Mladší kolegyně se střetnou se stejně starými Slovenkami, ženy poměří síly s chlapci. Čeká je totiž účast na Turnaji o pohár hejtmana. Jedná se o turnaj výběrů krajů a kromě týmů do patnácti let se ho zúčastní i Reprezentace žen, pro kterou to bude jedna z prvních prověrek před blížícím se Mistrovství světa.

České juniorky čeká kemp v Přerově a dva zápasy na Slovensku

Juniorky na turnaji v Přelouči

Obě reprezentační kategorie mají za sebou několik kempů. Juniorky U18 a Reprezentace žen absolvovaly velkou část společně. Některé akce měly juniorky také dohromady s mladšími dívkami, tedy s kategorií U15. Nyní už znají náplň té poslední, která je ještě čeká a která bude jen pro ně. Tuto sezónu zakončí v polovině června, kdy je na programu dvojzápas na Slovensku.

Holčičí omalovánky by mohly přitáhnout více děvčat, věří Iva Sevaldová

Dívčí varianta omalovánek

Komise ženského hokejbalu už delší dobu upozorňuje na to, že se chce zaměřit na základnu. Nyní udělala další krok k tomu, aby se pokusila menší dívky zaujmout. Přetvořila klučičí předměty na holčičí. Například omalovánky sklidily u chlapců velký úspěch a Iva Sevaldová věří, že stejně tomu tak bude i u dívčí varianty.

Předčilo to mé očekávání, chválí Hokejbalový kemp žen loňská účastnice Horáková

Hráčky HBC Svítkov Stars Pardubice (Horáková první zleva)

Kapacita Hokejbalového kempu žen se velmi rychle naplňuje. Dá se očekávat, že organizátoři brzy nahlásí plný stav. Zatím jsou obsazeny dvě třetiny a další přihlášky přicházejí. Podle velkého zájmu je vidět, že uspořádat před rokem první ročník, bylo dobré rozhodnutí. Hokejbalistky se tak opět po roce sejdou o letních prázdninách v Litomyšli, kde začnou s přípravou na novou sezónu. Pro ty, které s přihlášením stále váhají, přinášíme ohlas od loňské účastnice Marie Horákové.

Díky dívčí kategorii Hokejbalu proti drogám očekává Novák vzrůstající zájem o náš sport

Dívčí kategorii má na starosti Roman Novák (druhý zprava)

Když se řekne „hápédéčko“, všichni, kteří se pohybují v hokejbalovém prostředí, vědí, o čem je řeč. Hokejbal proti drogám je tradiční turnaj škol vyhlašovaný v pěti věkových kategoriích. Novinkou pro rok 2016 je přidání samostatné kategorie dívek. Ta se uspořádá v Berouně, kde ji má na starosti Roman Novák, který v rozhovoru přiblížil důvod vzniku.

Před hokejbalem jsem dělala mažoretky, přiznala Aneta Klimová

Aneta Klimová v dresu mateřského týmu HBC Tygři Mladá Boleslav

Nejprve na prosincovém turnaji a nyní i na Velikonočním poháru v Berouně se představil Výběr RSHb Střed. Jedná se o tým, který je složen z hráček, kterým je maximálně 16 let. Dívky spíše sbírají proti starším protihráčkám zkušenosti a přičichávají k hokejbalu. Jednou z nejstarších v tomto družstvu je šestnáctiletá Aneta Klimová, která je však spíše pomocníkem pro své mladší kolegyně, hraje totiž za starší žáky a nastupuje i v celoročním MČR za tým SK Kelti 2008.

Plzeňské hokejbalistky obhájily na Velikonočním poháru první místo

Finalistky Velikonočního poháru 2016

O Bílé sobotě se většina žen a dívek začínala chystat na Velikonoční pondělí. Hokejbalistky si však tento den zpestřily jinak než barvením vajíček. Celkem sedm týmů se sešlo v Berouně, kde se zúčastnily Velikonočního poháru v minihokejbalu žen. Celkovým vítězem se stalo družstvo HBC Plzeň – Litice, které tak obhájilo zlato z loňského roku.

Náborový program bude atraktivnější, upozorňuje Sevaldová

Na Kralupském poháru se představil Výběr regionu Střed – U15

V letošním roce se chtějí zástupci ženského hokejbalu zaměřit spíše na dívky, tedy na nejmladší kategorii. V té totiž spatřují budoucnost tohoto stále více oblíbenějšího sportu u něžného pohlaví. Tomu také odpovídají nové předměty, které budou zapojené týmy dostávat navíc ke klasickým letákům. Do projektu I ty se můžeš stát hokejbalistkou?! se v minulém roce zapojilo sedm týmů a místopředsedkyně Iva Sevaldová věří, že zájem bude tentokrát ještě vyšší.

Východočeský přebor žen je otevřený pro všechny týmy, upozorňuje Komárek

Loňské vítězky z HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

Uzávěrka přihlášen do Východočeského přeboru žen 2016 finišuje. Pokud některý z celků stále váhá s přihlášením, má čas už pouze do 18. 3. 2016. Největší novinkou letošního ročníku je to, že přebor je otevřený pro všechny týmy. I přes celoroční MČR, které se hraje ve formátu 5+1, chce organizátor VČ přeboru RSHB Čechy Východ Martin Komárek pořádat turnaje ve formátu 3+1. Podle jeho slov je to vhodné prostředí pro zapojování nových hráček do hokejbalu.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži » 17. - 18. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Světlá nad Sázavou)
U20 » 28. 5. 2016 » Jednodenní kemp (Úst nad Labem)
U18 » 18. 6. – 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
U16 » 4. - 5. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Česká Třebová)
U14 » 20. 5. 2016 » Jednodenní kemp (Horní Měcholupy)


ŽENY » 24. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)
DÍVKY U18 » 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (Přerov, Martin (SVK))

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu