Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Druhý ročník Hokejbalového campu žen je minulostí. Hráčky makaly na sto procent

Finální foto utahaných, ale spokojených hokejbalistek!

V termínu 22. – 24.7.2016 se na sportovištích města Litomyšl uskutečnil druhý ročník hokejbalového dívčího campu s názvem Hokejbalový camp žen. Na campu se oproti prvnímu ročníku prezentovalo mnohem více hráček, konkrétně 38. „Posunuli jsme pohybový projev o notný kus dál, za což jsem rád a doufám, že to holkám pomůže v dalším hráčském rozvoji,“ věří kondiční trenér Ondřej Almaši.

O víkendu se uskuteční druhý ročník Hokejbalového kempu žen

Kemp žen v Litomyšli 2015

V Litomyšli se již tradičně každé léto koná kemp talentované mládeže. V loňském roce se k němu přidal i kemp pro hokejbalistky. Pro ty je stejně jako na prvním ročníku i tentokrát připraven víkend plný tréninků pod vedením zkušených trenérů. Kromě přípravy na hřišti čeká dívky program i mimo něj. Tam se budou věnovat kondiční přípravě.

Reprezentace žen změřila síly s chlapci, na turnaji skončila osmá

Reprezentace žen obsadila na Turnaji krajských výběrů osmé místo

Reprezentace žen se v rámci přípravy na MS 2017 zúčastnila Turnaje krajských výběrů hráčů do 15 let. Touto účastí tak ukončila letošní reprezentační sezónu. Na turnaji ženy trápila hlavně koncovka, ve čtyřech utkáních vstřelily pouze dvě branky. Díky tomu si však připsaly do tabulky tři body a postoupily do čtvrtfinále, kde nestačily na výběr Prahy. Celkově tak obsadily osmou pozici.

Juniorky porazily v Martinu Slovenky 3:1, druhé utkání prohrály

Týmová fotografie Juniorek

Juniorky U18 mají za sebou poslední letošní reprezentační kemp. 17. června se sešly v Přerově a druhý den se přesunuly do Martina, kde je čekala dvě utkání proti stejně starým Slovenkám. Juniorkám se nejprve podařilo slovenský výběr porazit 3:0, ve druhém utkání však dominovaly Slovensky, které vyhrály 7:1.

S celoroční formou MČR žen panuje v týmech spokojenost

Písek vybojoval bronzové medaile

První celoroční MČR žen je minulostí. O víkendu byly v Turnově rozdány medaile, které putovaly do Prahy, České Třebové a Písku. V minulých letech se bojovalo o titul pouze o jednom víkendu. Nyní se nově uskutečnily čtyři hrací dny a finálový víkend. V týmech panuje s tímto systémem spokojenost, vidí zlepšení u svých hráček a pro hokejbalistky je hra na celé hřiště novou zkušeností. Kromě nového systému hodnotí zástupci všech týmů také spokojenost se svými výkony.

Mistryněmi České republiky jsou opět po roce hokejbalistky pražské Slavie

Hokejbalistky pražské Slavie se zlatými medailemi

Je dobojováno! V neděli skončilo první celoroční MČR žen. V rámci základní části sehrály týmy dva zápasy každý s každým a poslední den se ve dvou skupinách popraly o celková umístění. Dívky ze Slavie nepoznaly během celého finálového víkendu hořkost porážky a opět po roce zvedly nad hlavu pohár pro vítěze. Stříbrné medaile si na krk pověsily hokejbalistky z České Třebové. Bronz zaslouženě braly Písecké.

O zlato se na MČR žen popere Česká Třebová se Slavií

Česká Třebová si zahraje o titul

V sobotu se na finálovém turnaji MČR žen dohrávala základní část. Nejnapínavější utkání přinesl souboj Keltů s Liticemi, který skončil až po samostatných stříleních. Všechna tři svá utkání vyhrály favoritky celé soutěže z České Třebové a Slavie. Ty mají dostatečný náskok na třetí místo, takže pokud vyhrají obě nedělní utkání, rozhodne o celkovém vítězi až poslední zápas celého dne. O bronzovou medaili se utká Písek se Svítkov Stars Pardubice.

O víkendu finišuje MČR žen. Favoritkami jsou hráčky Slavie, České Třebové a Svítkova

Logo závěrečného turnaje

Letošní MČR žen mělo poprvé celoroční formu. V rámci čtyř hracích dnů odehrály všechny týmy deset zápasů. O víkendu 11. – 12. června se v Turnově uskuteční finálový turnaj. V sobotu se odehrají zbývající zápasy základní části a v neděli se bude bojovat o medaile. K těm má momentálně nejblíže Slavie, Česká Třebová a Svítkov. Očekávají se však napínavé souboje až do posledního zápasu.

Představení týmů před finálovým turnajem MČR žen: Slavia a Česká Třebová

Logo závěrečného turnaje

Posledními týmy, které ještě nebyly představeny, jsou HC Slavia Praha a TJ Lokomotiva Česká Třebová. Jedná se o dva největší adepty na titul. Nacházejí se na prvních dvou místech tabulky a od sebe je dělí pouze skóre, které hovoří ve prospěch pražských holek. Pokud vývoj soutěže bude pořád stejný, rozhodne o vítězi až poslední nedělní utkání.

Představení týmů před finálovým turnajem MČR žen: Písek, Svítkov Stars Pardubice

Logo závěrečného turnaje

Boj o bronzové medaile v Turnově bude ještě hodně napínavý. Rozdíl mezi třetím Svítkovem a čtvrtým Pískem je pouze bod. Oběma týmům zbývá v základní části odehrát ještě dva zápasy, ale Pardubické čeká Třebová a Písek Slavie. Dá se proto očekávat, že o bronzu rozhodne až předposlední utkání celého víkendu, ve kterém je čeká vzájemný duel.

Oficiální partner ČMSHb - AUTOIN.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži »12. - 14. 8. 2016 » třídenní kemp (Kladno)
       »19. - 21. 8. 2016 » třídenní kemp (Nové Strašecí)

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu