Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Vyplněné přihlášky na hokejbalový camp žen se rychle rozrůstají!

Hráčky čeká kromě hokejbalu také kondiční příprava.

Po úspěšných dvou ročnících se v červenci v Litomyšli uskuteční kromě klasického Campu talentované mládeže i speciální camp pro hokejbalistky. I ty mají šanci před začátkem nové sezony rozvíjet své schopnosti a dovednosti pod vedením zkušených trenérů. Předposlední den v lednu byl vyhlášen letošní ročník, a už nyní evidují pořadatelé velké množství přihlášek. HCŽ se uskuteční o víkendu 21. – 23. července.

Reprezentantky vyrážejí na hory, čekají je běžky, ale také zpěv

Hokejbalistky budou chtít letos zopakovat úspěch z posledního šampionátu.

Realizační tým ženské reprezentace pojal první letošní soustředění trochu netradičně. Hned třiatřicet hokejbalistek se sejde v sobotu 28. ledna v Orlických horách, kde je pro ně od trenérů naplánován bohatý program. Důležitostí této akce je stmelení kolektivu pro blížící se šampionát. Do jeho začátku zbývají téměř už jen čtyři měsíce. Aby si ženský tým došel pro vysněnou medaili, tak je potřeba nabrat pořádné množství sil, a ty se nejlépe čerpají na čerstvém vzduchu.

Juniorská reprezentace žen míří do Plzně. Dívky bude sledovat i kouč ženského A týmu!

Velké zastoupení na kempu bude mít také Moravskoslezský kraj.

Všichni moc dobře vědí, že rok 2017 bude ve znamení domácího šampionátu, který se uskuteční 1. – 10. června v Pardubicích. Na tom se představí kromě mužské reprezentace i ta ženská, ale trenéři nezapomínají ani na juniorskou reprezentaci dívek do osmnácti let, které se také věnují v plné míře. Jedná se totiž o hokejbalistky, které pomalu dorůstají do seniorského věku, a navíc několik z nich už nyní bojuje o účast na mistrovství světa v Pardubicích.

Udělám všechno, abych se do konečného výběru dostala, hlásí Teplá

Talentovaná gólmanka se po likvidaci střel oponentek jistě občas usměje.

V širším výběru reprezentace žen figuruje také jméno šestnáctileté brankářky Kateřiny Teplé, která kromě hokejbalu hraje hlavně hokej. I přesto však nestaví hokejbal na druhou kolej a bere ho jako rovnocenný sport. Ve svém mladém věku se tak kromě juniorské reprezentace připojila také do přípravy na blížící se šampionát seniorské kategorie. Pro účast na domácím šampionátu v Pardubicích se snaží dělat vše, co je v jejích silách a věří, že má šanci se do konečného výběru probojovat.

Mistrovství světa je náš sen, shodují se dvě mladé hráčky ze Suchdola

Obě hráčky spolu nastupují za starší žáky Suchdolu nad Lužnicí

V prosinci začala svoji přípravu na blížící se šampionát reprezentace žen. Do Mostu dostaly pozvánku také dvě hokejbalistky, které oblékají dres Suchdolu nad Lužnicí. Na tom není nic zajímavého, jde o to, v jaké kategorii dívky nastupují. Patnáctiletá Aneta Jiráčková hraje za starší žáky, za ty nastupuje i její čtrnáctiletá kolegyně Martina Landová, která navíc bojuje i za mladší žáky. Mezi těmi se dokonce nachází na celkově druhém místě v kanadském bodování skupiny Čechy-Jih. Obě tak dostaly velmi brzy příležitost nahlédnout do přípravy reprezentace žen, která je pro obě cílem do budoucna.

Po Fretkách se mohou dívčím družstvem pyšnit také Prachatice

Tým prachatických dívek se zúčastnil Kralupského poháru

Na Kralupském poháru, který se uskutečnil 10. prosince, se poprvé v historii odehrál turnaj dívek. Toho se zúčastnilo také družstvo Prachatic, kterému se podařilo bez jediné porážky turnaj vyhrát. Po týmu Fretek se tak jedná o druhý klub, který se věnuje výchově malých hokejbalistek. Těch mají momentálně v Prachaticích hned pětadvacet. I přes tento vysoký počet plánují Prachatice udělat během zimy nábory na základních a středních školách, aby získaly dostatek dívek do budoucna. V rozhodujícím rozhovoru nám tým přiblížil Jaromír Kotlík, který také zhodnotil účast na turnaji.

Kralupský pohár ovládl Písek! Dívčí kategorie si užila turnajovou premiéru

Kralupského poháru se v kategorii žen představilo pět týmů

Jak už je tradicí, tak se opět před vánočními svátky uskutečnil Kralupský pohár žen ve formátu 3+1, na kterém se v sobotu 10. prosince sešlo celkem osm celků. Hrálo se však ve dvou kategoriích. Kromě tradiční kategorie žen měly svůj turnaj také dívky, což byla pro tuto kategorii česká premiéra. Mezi ženami se nejvíce dařilo Písku, který nepoznal hořkost porážky. Přítomní diváci však mohli shlédnout vyrovnané výkony ve všech zápasech. Mezi dívkami zvítězily taktéž neporažené Prachatice.

Ženských celků je sedmnáct, nejvíce jich nalezneme na východě Čech

Výběr krajů ovládly hráčky Moravskoslezského kraje, kde však není ani jeden ženský tým

S oblibou ženského hokejbalu stoupá také počet celků v České republice. Aktuálně jich najdeme na celé mapě sedmnáct. Největší počet z nich nalezneme na východě, v Pardubickém a Královehradeckém kraji. V obou krajích jich je dohromady sedm. Naopak nejmenší počet hokejbalistek je na severu Čech, kde je pouze jediný tým. Nejčerstvějším nováčkem je HBC CSKA Karlovy Vary.

Slavia Praha ovládla podzimní část MČR žen! Na paty jí šlape Česká Třebová

Derby mezi pardubickými týmy musela rozhodnout až samostatná střílení

Podzimní část  ve všech kategoriích pomalu finišuje. První soutěž, která má tuto část za sebou je MČR žen. Hokejbalistky měly na programu dva hrací dny, ve kterých všechny týmy odehrály šest utkání. Jediným bezchybným týmem zatím zůstává pražská Slavia, která inkasovala jedinou branku. O tři body za ní je Česká Třebová a na třetím místě přezimují dívky z HBC Plzeň-Litice. Na posledním místě se nachází nováček z Kyjova, který stejně jako Fretky, čeká na první branku letošní sezony.

Hokejbalistky se derou na výsluní. Neztrácí se ani mezi chlapci!

Baráková (spodní řada, druhá zprava) nastupuje pravidelně za starší žáky Autoskla

Přesto, že je ženský hokejbal stále na vzestupu, jedná se i nadále převážně o klučičí sport. V loňském roce vzniklo celoroční Mistrovství České republiky žen, ale i tak nemají hokejbalistky k dispozici tolik zápasů během roku. A tak se velká část z nich zapojuje také do klučičích mládežnických soutěží. Dívky můžeme najít ve všech věkových kategoriích, včetně staršího dorostu. Kromě hráček v poli se představuje také velký počet brankářek a rozhodně ani ty nejsou pouze pro okrasu týmu.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu