Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Poslední středa v září přinese turnaj krajských výběrů žen v Ostravě

Loňského turnaje se zúčastnily tři výběry, letos se počet rozšířil.

Sváteční středa příštího týdne bude v Ostravě patřit celý den ženskému hokejbalu. Míří sem totiž Turnaj krajských výběru žen 2016, kterého se letos zúčastní čtveřice týmů, tedy o jeden tým více než minulý rok. „Výběr krajů je další možnost pro děvčata si zahrát ve formátu 5+1,“ říká Božena Janská, předsedkyně komise ženského hokejbalu.

V pražských Čimicích se uskuteční turnaj žen! Kdo ovládne Pražský pohár?

Turnaje se zúčastní také Fretky a Písek

V Praze se uskuteční turnaj ve formátu 3+1. Pražského poháru žen 2016 se zúčastní pět celků, které nehrají Východočeský přebor. Všechny týmy čekají čtyři utkání a vítěz bude znám po čtrnácté hodině. V pražských Čimicích se představí hráčky SK Rebel Praha, HBC Fretky, HC ŠD Písek, HBC CSKA Karlovy Vary a výběr RSHb Střed U16/Fretky U15.

Letohrad si vybojoval postup do elitní skupiny VČ přeboru, Zvolen obhájil vítězství

Hokejbalistky Letohradu vybojovaly postup do elitní skupiny

Východočeský přebor žen má za sebou čtvrtý turnaj. Ten se uskutečnil 27.8. v České Třebové. Vítězství z předchozího turnaje dokázaly obhájit hráčky ze slovenského Zvolenu, které ve finále porazily domácí tým. Do baráže o postup do elitní skupiny se dostal Letohrad, který jasným výsledkem 8:0 porazil Autosklo a slavil přesun do skupiny A. Poslední pátý turnaj Východočeského přeboru žen je na programu 28.10. v Přelouči.

VČ přebor žen s dvěma zahraničními celky pokračuje o víkendu v České Třebové!

Na turnaji v Polabinách si Přelouč vybojovala místo v elitní skupině

Letní prázdniny se blíží pomalu ke konci a ženský hokejbal má na programu další turnaj Východočeského přeboru žen OPEN 2016. Ten se tentokrát koná 27. 8 v České Třebové, kam se sjede devět týmů, které se spolu utkají v rámci dvou výkonnostních skupin. Červnový turnaj v Polabinách vyhrál slovenský tým ALTSOHL Zvolen, který přijede obhajovat své vítězství. Turnaj začíná v devět hodin a celkový vítěz bude znám před čtvrtou hodinou.

V Lipně se rozlosovalo MČR žen. Systém bude stejný, říká předsedkyně Janská

O losování se postarali členové KŽH

Začátek nové hokejbalové sezóny je už za dveřmi a s ním i druhý ročník MČR žen. V předchozím premiérovém celoročním formátu byly nejlepší hráčky pražské Slavie. V uplynulém ročníku se jim do cesty postaví nový tým Bárbíny Kyjov, který bude jediným nováčkem. Systém soutěže zůstává stejný. „Losování proběhlo v sobotu 13. 8. 2016 v Olympijském parku Rio – Lipno. Na starosti ho měli členové KŽH,“ uvádí v rozhovoru předsedkyně ženského hokejbalu Božena Janská.

Zářijová náborová akce se zaměří na nejmladší dívky

Ukázka omalovánek určených pro dívky

Na začátek sezony se chystá nový nábor dívek. Tentokrát se týmy zaměří na nejmenší dívky ve věku pět až sedm let. Zástupci komise ženského hokejbalu by byli rádi, kdyby se projekt „I ty se můžeš stát hokejbalistkou?!“ nyní spojil s „První školní den? První trénink hokejbalu!“ a kluby se zaměřily na nábor obou pohlaví. V případě, že budou mít kluby zájem, je potřeba se přihlásit do 19. 8. 2016.

Většina věcí z tréninku pro mě byla novinkou, říká o HCŽ Šmardová

Na kempu panovala po celou dobu dobrá atmosféra (Šmardová vlevo)

Obliba hokejbalu u ženského pohlaví stále stoupá, což dokazuje i nově vzniklý tým Eagles Brno. Ten je převážně složen z maminek mladých nadějných hokejbalistů. To, že to tyto ženy myslí s tímto sportem vážně, dokazuje i jejich účast na Hokejbalovém kempu žen. Jednou z účastnic byla také Barbora Šmardová, která nám tuto akci přiblížila.

Program byl chvilkami dost vyčerpávající, hodnotí HCŽ Moravjaková

Nikola Moravjaková při jednom cvičení v rámci kruhového tréninku

Na letní Hokejbalový kemp žen nejezdí pouze nové hráčky, které se chtějí na začátku kariéry naučit něco nového. Na seznamu se najde i několik jmen, které jsou buď v Reprezentaci žen nebo v Juniorkách U18. Do první skupiny patří také Nikola Moravjaková, která byla dokonce i v konečné nominaci na loňské mistrovství světa. To jí bohužel na poslední chvíli uteklo kvůli zranění. Nikola však na sobě chce pořádně zamakat, aby jí příští šampionát už vyšel.

Druhý ročník Hokejbalového campu žen je minulostí. Hráčky makaly na sto procent

Finální foto utahaných, ale spokojených hokejbalistek!

V termínu 22. – 24.7.2016 se na sportovištích města Litomyšl uskutečnil druhý ročník hokejbalového dívčího campu s názvem Hokejbalový camp žen. Na campu se oproti prvnímu ročníku prezentovalo mnohem více hráček, konkrétně 38. „Posunuli jsme pohybový projev o notný kus dál, za což jsem rád a doufám, že to holkám pomůže v dalším hráčském rozvoji,“ věří kondiční trenér Ondřej Almaši.

O víkendu se uskuteční druhý ročník Hokejbalového kempu žen

Kemp žen v Litomyšli 2015

V Litomyšli se již tradičně každé léto koná kemp talentované mládeže. V loňském roce se k němu přidal i kemp pro hokejbalistky. Pro ty je stejně jako na prvním ročníku i tentokrát připraven víkend plný tréninků pod vedením zkušených trenérů. Kromě přípravy na hřišti čeká dívky program i mimo něj. Tam se budou věnovat kondiční přípravě.

Partneři českého hokejbalu