Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Ženských celků je sedmnáct, nejvíce jich nalezneme na východě Čech

Výběr krajů ovládly hráčky Moravskoslezského kraje, kde však není ani jeden ženský tým

S oblibou ženského hokejbalu stoupá také počet celků v České republice. Aktuálně jich najdeme na celé mapě sedmnáct. Největší počet z nich nalezneme na východě, v Pardubickém a Královehradeckém kraji. V obou krajích jich je dohromady sedm. Naopak nejmenší počet hokejbalistek je na severu Čech, kde je pouze jediný tým. Nejčerstvějším nováčkem je HBC CSKA Karlovy Vary.

Slavia Praha ovládla podzimní část MČR žen! Na paty jí šlape Česká Třebová

Derby mezi pardubickými týmy musela rozhodnout až samostatná střílení

Podzimní část  ve všech kategoriích pomalu finišuje. První soutěž, která má tuto část za sebou je MČR žen. Hokejbalistky měly na programu dva hrací dny, ve kterých všechny týmy odehrály šest utkání. Jediným bezchybným týmem zatím zůstává pražská Slavia, která inkasovala jedinou branku. O tři body za ní je Česká Třebová a na třetím místě přezimují dívky z HBC Plzeň-Litice. Na posledním místě se nachází nováček z Kyjova, který stejně jako Fretky, čeká na první branku letošní sezony.

Hokejbalistky se derou na výsluní. Neztrácí se ani mezi chlapci!

Baráková (spodní řada, druhá zprava) nastupuje pravidelně za starší žáky Autoskla

Přesto, že je ženský hokejbal stále na vzestupu, jedná se i nadále převážně o klučičí sport. V loňském roce vzniklo celoroční Mistrovství České republiky žen, ale i tak nemají hokejbalistky k dispozici tolik zápasů během roku. A tak se velká část z nich zapojuje také do klučičích mládežnických soutěží. Dívky můžeme najít ve všech věkových kategoriích, včetně staršího dorostu. Kromě hráček v poli se představuje také velký počet brankářek a rozhodně ani ty nejsou pouze pro okrasu týmu.

Nechtělo se mi hokejbal ve Varech pohřbít, přibližuje vznik holčičího týmu Fričová

Nově vzniklý holčičí tým z Karlových Varů vyhrál v září turnaj

V září se poprvé na turnaji představil nový tým holek z Karlových Varů. Přesto, že trénují teprve od srpna, dokázaly hned první účast proměnit ve vítězství. Cesta je však před nimi ještě dlouhá, což potvrzuje i zkušená reprezentantka Jana Fričová, která tento tým dala dohromady. „Minule jsme si zahrály na celé hřiště a vysvětlovaly jsme si ofsajdy. Musím přiznat, že mě to dost pobavilo, takže holky tady opravdu teprve začínají,“ přibližuje Fričová.

Vítězem nejen pátého turnaje, ale také celého VČ přeboru žen je slovenský Zvolen!

Celkovými vítězkami VČ přeboru 2016 se staly hráčky Zvolenu

Další ročník Východočeského přeboru žen OPEN je minulostí. Poslední pátý turnaj se odehrál, na státní svátek, v pátek 28. října. V Přelouči se sešlo devět týmů, které nebojovaly pouze v rámci tohoto turnaje, ale v rámci celého VČ přeboru žen 2016. Ten se poprvé odehrál v rámci dvou výkonnostních skupin. Vítězem elitní skupiny se stal slovenský tým ze Zvolenu, který se radoval i z celkového prvenství. Skupinu B vyhrály Bárbíny Kyjov.

Hokejbal žen se chce zaměřit na kategorii U12, které se už nyní věnují v Berouně

Malé Fretky se zúčastnily dvou turnajů přípravek

Základem všech sportů je mládežnická základna, která je velmi důležitá pro budoucí fungování. Jinak tomu není ani v případě ženského hokejbalu. Tam jsou v mládeži vydefinovány tři věkové kategorie, z nichž nejmladší je U12, na kterou by se komise ženského hokejbalu ráda zaměřila a začala pro ni pořádat akce, aby k hokejbalu přilákala i nejmladší dívky. První kroky udělali zástupci berounského hokejbalu, kde trénují malé hokejbalistky samostatně. Fungování tohoto týmu přiblížila Iva Sevaldová.

Reprezentace žen odstartuje svoji přípravu na domácí šampionát v prosinci

Reprezentace žen brala na posledním MS stříbrné medaile

Domácí mistrovství světa už pomalu klepe na dveře. Po tom v Plzni v roce 2009 to bude druhý domácí šampionát pro ženskou reprezentaci. Minule braly ženy bronzové medaile, ale příští rok by raději navázaly na ty stříbrné ze švýcarského Zugu. V prosinci odstartují přípravu v Mostě. Před červnovým mistrovstvím mají na programu celkem šest akcí. K přípravě reprezentace žen se vyjádřil hlavní trenér Karel Manhart. Blížící se přípravu také Juniorek přiblížil Lukáš Grebeníček.

Druhý ročník MČR žen klepe na dveře! Obhájí titul nadupaný celek Slavie?

Slavia první ročník celoročního MČR žen vyhrála, Písek byl třetí

Komise ženského hokejbalu přišla v loňském roce s novým systémem MČR žen. Kromě jednoho turnaje odehrají všechny přihlášené týmy čtrnáct zápasů systémem každý s každým dvakrát. Nový systém přinesl pozitivní ohlasy, a tak se letos uskuteční druhý ročník ve stejném formátu. Stejně jako v loňském roce je i letos přihlášených osm týmů. Nováčkem soutěže bude HBK Kyjov. První hrací den je na programu již v sobotu 15. 10.

Turnaj ženských výběrů ovládly domácí hráčky, ze tří zápasů nedostaly branku!

Během jednoho dne byla k vidění hned šestice zajímavých duelů.

Středeční sváteční den patřil v Ostravě – Porubě druhému ročníku Turnaje výběrů krajů 2016. Toho předcházejícího se zúčastnily tři týmy, a tentokrát to už bylo o jeden více. Mezi nováčky byly i hráčky Výběru Moravskoslezského kraje, které také v „domácím“ prostředí dokázaly přehrát všechny ostatní, a i díky nule vzadu nakonec dosáhly na nejvyšší příčku.

Turnaj krajských výběrů žen je tady! Kdo z kvarteta družin uspěje?

V Ostravě na hřišti v Porubě se uskuteční 2. turnaj krajských výběrů žen!

Už ve středu ráno se do Ostravy – Poruby sjedou tři krajské výběry, ze kterých vzejdou čtyři týmy do druhého ročníku Turnaje krajských výběru žen. Kromě dvou týmů z východní Čech a Jihomoravanek, nebude chybět ani domácí výběr Moravskoslezského kraje. S čím na jednodenní turnaj ve sváteční den jedou jednotlivé týmy?

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - 2.-3.12 2016 » SVK (Gajary)

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U14
- 4. 12. 2016 » Kemp (bude upřesněno)

ČR ženy  3.-4.12.2016 » Kemp (Most)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu