Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Trenéři byli s přístupem hráček na letním campu maximálně spokojení

Cílem je, aby se každá hráčka na campu zdokonalila.

Pátý ročník Hokejbalového campu žen je u konce a spokojeni s ním nejsou pouze hráčky, ale také trenéři, kteří se po tři dny věnovali hokejbalistkám naplno. Hráček dorazil v letošním roce rekordní počet, i přes který panuje i nadále individuální přístup. Trenéři se zaměřili postupně na jednotlivé herní činnosti jednotlivce, které pilovali. V rámci kondiční přípravy se naopak hráčky učily správné provedení jednotlivých cviků a trenéři je rozhodně nešetřili ani tady.

Další ročník hokejbalového campu žen je minulostí. Dorazil rekordní počet hráček!

Hokejbalového campu žen se zúčastnil rekordní počet hráček.

Tradiční letní camp v Litomyšli započaly opět po roce ženy, pro které se však jednalo o náročné tři dny. Kromě hokejbalových tréninků si pro ně již tradičně připravili trenéři také kondiční tréninkové jednotky. Hráčky všech věkových kategorií odjely domu sice značně znavené, ale přesto s výbornou náladou. Dobrou atmosféru přináší na tento kemp hlavně kolektiv, kdy se z protihráček stávají kamarádky. V neděli už hokejbalistky vystřídali chlapci z nižší věkové kategorie U15.

Pocit z vítězství nikdy neomrzí, říká po desátém titulu se Slavií Petra Herzigová

Petra Herzigová (spodní řada, třetí zleva) oslavila se Slavií už desátý titul.

Po finálovém turnaji Ligy žen přibyl na putovním poháru už desátý štítek pražské Slavie. Obhajoba titulu však byla pro svěřenkyně Karla Manharta zase o něco těžší. Nejvíce kousal tým z Kyjova, který v semifinále jen těsně podlehl České Třebové, jež si tak nakonec opět po roce došla pro stříbrné medaile. Ty bronzové nakonec zůstaly Kyjovu, který si mohl na krk pověsit premiérový úspěch. Těsně pod stupni vítězů skončily plzeňské Litice, jež podlehly svému soupeři až po samostatných stříleních a bronzový úspěch z loňského ročníku tak nezopakovaly. Finálový turnaj Ligy žen byl realizován s přispěním města Příbram a my mu za výtečnou podporu moc děkujeme!

Ženy budou o víkendu v Příbrami bojovat o medaile! Poprvé se o ně popere i Kyjov

Zvedne letos nad hlavu pohár pro vítěze opět Slavia Praha?

Všechny soutěže se už pomalu chýlí ke svému konci a výjimkou není ani Liga žen. Tu čeká finálový turnaj o víkendu 25. – 26. května, kdy se osmička týmů sejde na zimním stadionu v Příbrami. Favoritem na obhajobu titulu je opět Slavia Praha, proti níž budou stát hned tři týmy, které bez medaile rozhodně odjet nechtějí. Na vítěze si musíme počkat do nedělní třetí hodiny, kdy odstartuje souboj o dva nejcennější kovy. Finálový turnaj ligy žen je realizován s přispěním města Příbram!

4. kolo Ligy žen přineslo další nadvládu Slavie, Svítkov se tlačí do první čtyřky

Svítkov díky dvěma výhrám neztratil šanci na postup mezi čtyři nejlepší.

Sobota 6. dubna patřila opět ženským celkům, které se sešly ke svému dalšímu hracímu dni. Tradičně se zápasy odehrály na dvou místech, hostitelskými hracími plochami byly ty v Plzni v Liticích a Pardubicích ve Svítkově. O svoji neporazitelnost nepřišla ani nadále Slavia Praha, za kterou o tři body zaostává Česká Třebová. Na třetí místo se před Kyjov vyhoupla Plzeň. Svítkov si stále drží šanci dostat se mezi první čtveřici. Své výkony ohodnotily domácí hráčky.

Udrží Slavia v Lize žen první místo a posune se Svítkov tabulkou opět nahoru?

Svítkov se pokusí zabojovat o další body na domácí půdě.

Předposlední hrací den Ligy žen hostí Plzeň s Pardubicemi. Ve hře je stále velké množství bodů a o konečném pořadí tak vůbec není jasno. Aktuálně se na čele nachází Slavia Praha, která si díky výhře nad Českou Třebovou vybojovala tříbodový náskok. První čtveřici doplňuje ještě Kyjov s Plzní. A hned tři celky z první čtyřky se utkají na plzeňské půdě. Na východě Čech se dají očekávat zlepšené výkony domácích hráček, které se postupně zvedají.

Chodíme si už jeden k druhému spíš pro rady, říká o trénování otcem Manhartová

Lucie Manhartová je stálicí ženské reprezentace.

Lucii Manhartovou můžeme vidět na hokejbalových hřištích hned v několika dresech. Nastupuje totiž v Extralize juniorů za Kert Park, v Lize žen hájí barvy pražské Slavie a je stálou členkou ženské reprezentace. Ve všech třech týmech nastupuje pod vedením svého otce Karla Manharta, po kterém možná jednou převezme trenérskou štafetu. „Určitě by mě to bavilo, ale nevím, jestli by zvládnul, že bych byla lepší a úspěšnější než on, a to bych určitě byla,“ říká sama se smíchem.

Slavia stále neporažená! Družina z Prahy se osamostatnila na čele tabulky Ligy žen

Kyjov vyšel z duelu s Prachaticemi úspěšněji.

Družstva Ligy žen mají za sebou společný hrací den, který se uskutečnil v Praze na Palmovce. Očekávaný duel mezi Slavií a Českou Třebovou nabídl hezký boj, který vyzněl lépe pro Slavii. Ta tak zůstává i nadále neporažená. Nejvyrovnanější zápas se odehrál mezi Prachaticemi a Pískem, jenž skončil až po samostatných stříleních. Celý den se nesl ve znamení čistých kont, ty týmy dokázaly udržet hned osmkrát!

O víkendu startuje jarní část Ligy žen! Všechny týmy se sejdou v Praze

Kdo z koho? Jeden z týmů bude poražen. Dokáže Česká Třebová utnout slávistickou neporaženost?

Liga žen má na programu třetí hrací den, který se uskuteční v Praze na Palmovce. Tam se sjede všech osm týmů a každý z nich čekají celkem tři zápasy. O neporazitelnost přijde jeden tým z dvojice Slavia - Česká Třebová, protože je poprvé v letošním ročníku čeká vzájemný duel. Aktuálně třetí příčku si bude chtít udržet Kyjov, který dobře rozehrál podzimní část a na výkony se pokusí navázat také po zimní přestávce.

Příbram útočištěm pro finálový turnaj žen! Suverénní Slavia útočí na další titul


Zimní stadion v Příbrami disponuje velkou a malou halou.

Na konci června 25. – 26. května vyvrcholí sezona Ligy žen. První čtyři týmy se na zimním stadionu v Příbrami utkají o mistrovský titul, na který si brousí zuby největší favorit v podobě pražské Slavie. Družstva, jež se umístí na 5. – 8. místě se do Příbrami také mohou těšit, čekají je ale „pouze“ duely o konečné umístění. Na zlaté medaile si nejvíce může brousit zuby Slavia, která po podzimní části opět vévodí tabulce, navíc ještě neobdržela ani jednu branku. Největším překvapením letošního ročníku je prozatím Kyjov, jenž se dlouhodobě zlepšuje a aktuálně se před jarním pokračováním soutěže nachází na 3. místě.

Partneři českého hokejbalu