Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Turnaj krajských výběrů žen je tady! Kdo z kvarteta družin uspěje?

V Ostravě na hřišti v Porubě se uskuteční 2. turnaj krajských výběrů žen!

Už ve středu ráno se do Ostravy – Poruby sjedou tři krajské výběry, ze kterých vzejdou čtyři týmy do druhého ročníku Turnaje krajských výběru žen. Kromě dvou týmů z východní Čech a Jihomoravanek, nebude chybět ani domácí výběr Moravskoslezského kraje. S čím na jednodenní turnaj ve sváteční den jedou jednotlivé týmy?

Ženský turnaj v pražských Čimicích ovládl nováček z Karlových Varů!

Z vítězství na turnaji se radovaly hráčky z Karlových Varů.

I když to vypadalo, že počasí turnaji, který se konal v sobotu 17. 9. v Praze, nebude přát, dorazily ženské týmy ve velmi dobré náladě. I když se jich sešlo pouze pět, bylo zastoupení velmi kvalitní. Pražský pohár žen nakonec ovládl nováček z Karlových Varů, který prohrál pouze jedno utkání a to až po samostatných nájezdech. S počtem desíti bodů se radoval z celkového vítězství. O druhém místě rozhodlo až poslední utkání celého dne, v němž byly úspěšnější Fretky. Třetí tak skončil Písek.

Poslední středa v září přinese turnaj krajských výběrů žen v Ostravě

Loňského turnaje se zúčastnily tři výběry, letos se počet rozšířil.

Sváteční středa příštího týdne bude v Ostravě patřit celý den ženskému hokejbalu. Míří sem totiž Turnaj krajských výběru žen 2016, kterého se letos zúčastní čtveřice týmů, tedy o jeden tým více než minulý rok. „Výběr krajů je další možnost pro děvčata si zahrát ve formátu 5+1,“ říká Božena Janská, předsedkyně komise ženského hokejbalu.

V pražských Čimicích se uskuteční turnaj žen! Kdo ovládne Pražský pohár?

Turnaje se zúčastní také Fretky a Písek

V Praze se uskuteční turnaj ve formátu 3+1. Pražského poháru žen 2016 se zúčastní pět celků, které nehrají Východočeský přebor. Všechny týmy čekají čtyři utkání a vítěz bude znám po čtrnácté hodině. V pražských Čimicích se představí hráčky SK Rebel Praha, HBC Fretky, HC ŠD Písek, HBC CSKA Karlovy Vary a výběr RSHb Střed U16/Fretky U15.

Letohrad si vybojoval postup do elitní skupiny VČ přeboru, Zvolen obhájil vítězství

Hokejbalistky Letohradu vybojovaly postup do elitní skupiny

Východočeský přebor žen má za sebou čtvrtý turnaj. Ten se uskutečnil 27.8. v České Třebové. Vítězství z předchozího turnaje dokázaly obhájit hráčky ze slovenského Zvolenu, které ve finále porazily domácí tým. Do baráže o postup do elitní skupiny se dostal Letohrad, který jasným výsledkem 8:0 porazil Autosklo a slavil přesun do skupiny A. Poslední pátý turnaj Východočeského přeboru žen je na programu 28.10. v Přelouči.

VČ přebor žen s dvěma zahraničními celky pokračuje o víkendu v České Třebové!

Na turnaji v Polabinách si Přelouč vybojovala místo v elitní skupině

Letní prázdniny se blíží pomalu ke konci a ženský hokejbal má na programu další turnaj Východočeského přeboru žen OPEN 2016. Ten se tentokrát koná 27. 8 v České Třebové, kam se sjede devět týmů, které se spolu utkají v rámci dvou výkonnostních skupin. Červnový turnaj v Polabinách vyhrál slovenský tým ALTSOHL Zvolen, který přijede obhajovat své vítězství. Turnaj začíná v devět hodin a celkový vítěz bude znám před čtvrtou hodinou.

V Lipně se rozlosovalo MČR žen. Systém bude stejný, říká předsedkyně Janská

O losování se postarali členové KŽH

Začátek nové hokejbalové sezóny je už za dveřmi a s ním i druhý ročník MČR žen. V předchozím premiérovém celoročním formátu byly nejlepší hráčky pražské Slavie. V uplynulém ročníku se jim do cesty postaví nový tým Bárbíny Kyjov, který bude jediným nováčkem. Systém soutěže zůstává stejný. „Losování proběhlo v sobotu 13. 8. 2016 v Olympijském parku Rio – Lipno. Na starosti ho měli členové KŽH,“ uvádí v rozhovoru předsedkyně ženského hokejbalu Božena Janská.

Zářijová náborová akce se zaměří na nejmladší dívky

Ukázka omalovánek určených pro dívky

Na začátek sezony se chystá nový nábor dívek. Tentokrát se týmy zaměří na nejmenší dívky ve věku pět až sedm let. Zástupci komise ženského hokejbalu by byli rádi, kdyby se projekt „I ty se můžeš stát hokejbalistkou?!“ nyní spojil s „První školní den? První trénink hokejbalu!“ a kluby se zaměřily na nábor obou pohlaví. V případě, že budou mít kluby zájem, je potřeba se přihlásit do 19. 8. 2016.

Většina věcí z tréninku pro mě byla novinkou, říká o HCŽ Šmardová

Na kempu panovala po celou dobu dobrá atmosféra (Šmardová vlevo)

Obliba hokejbalu u ženského pohlaví stále stoupá, což dokazuje i nově vzniklý tým Eagles Brno. Ten je převážně složen z maminek mladých nadějných hokejbalistů. To, že to tyto ženy myslí s tímto sportem vážně, dokazuje i jejich účast na Hokejbalovém kempu žen. Jednou z účastnic byla také Barbora Šmardová, která nám tuto akci přiblížila.

Program byl chvilkami dost vyčerpávající, hodnotí HCŽ Moravjaková

Nikola Moravjaková při jednom cvičení v rámci kruhového tréninku

Na letní Hokejbalový kemp žen nejezdí pouze nové hráčky, které se chtějí na začátku kariéry naučit něco nového. Na seznamu se najde i několik jmen, které jsou buď v Reprezentaci žen nebo v Juniorkách U18. Do první skupiny patří také Nikola Moravjaková, která byla dokonce i v konečné nominaci na loňské mistrovství světa. To jí bohužel na poslední chvíli uteklo kvůli zranění. Nikola však na sobě chce pořádně zamakat, aby jí příští šampionát už vyšel.

Partneři českého hokejbalu