Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Ženský hokejbal

Rozhodně nic nevzdávám! říká o své účasti na MS šestnáctiletá Kábrtová

Kábrtová nastupuje za HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice.

O velikonočních prázdninách proběhly další dva kempy juniorek U18, které byly opět spojeny s reprezentací chlapců v kategorii U14. Mezi nominovanými dívkami se objevila také Aneta Kábrtová, jejíž jméno stále najdete také v nominaci reprezentace žen, které pomalu vrcholí příprava na domácí šampionát. Za měsíc oslaví teprve šestnácté narozeniny, ale svojí šikovností oslovila trenéry, kteří ji i nadále dávají šanci na účast na mistrovství světa v jejích rodných Pardubicích!

Finálový turnaj MČR žen proběhne v Milevsku! Slavia obhajuje mistrovský titul

Bude se Slavia Praha radovat i v Milevsku?

V předloňském roce najela ženská hokejbalová soutěž v České republice na formát se závěrečným víkendovým turnajem, který se v roce 2016 uskutečnil v Turnově. Zástupci mužstev byly s daným formátem spokojeni, a tak se zajímavého turnaje dočkáme i letos! V termínu od 13. do 14. května uvidí boj o medaile Milevsko! Překazí někdo Slavii mistrovskou šňůru?

Juniorky U18 se představí trenérům na dalších kempem už o Velikonocích

Některé juniorské hokejbalistky také bojují o domácí mistrovství světa!

Zatímco reprezentace žen má dvouměsíční reprezentační přestávku jejich mladší kolegyně čekají hned dva kempy. O velikonočních prázdninách 13. a 14. dubna se osmadvacet hráček zúčastní kempů spojených s chlapci. Místa konání jsou tentokrát Praha a Česká Třebová a hokejbalistky jsou opět rozděleny na dvě skupiny podle místa bydliště. V nominaci se nachází několik jmen, které stále bojují o účast na MS žen a nyní mají další příležitost ukázat se trenérskému týmu! Náplň kempu přiblížil Lukáš Grebeníček.

Velký krok komise ženského hokejbalu, která nově podpoří kategorii U15!

KŽH chce k hokejbalu přivést více malých dívek.

Vedení ženského hokejbalu se v poslední době snaží více zaměřit na nižší kategorie hokejbalistek a nyní přišlo s dotačním programem na „Podporu vzniku dívčích celků kategorie U15“. Hlavní myšlenkou celého projektu je napomoct nárůstu hráčské základny za pomoci finančního příspěvku. Projekt je tedy zaměřen pouze na podporu dívčích náborových akcí. Zájemci o podporu musejí odeslat přihlášku do projektu v období od 1.3. 2017 do 30.9.2017. O příspěvek je možno žádat pouze jednou ročně.

Povinné zapojení dívek do Hokejbalu proti drogám

Samostatná dívčí kategorie se v Berouně představila už loni a dívky se hokejbalem bavily.

Ženský hokejbal je v posledních letech čím dál více na vzestupu a stále přibývají další a další šikovné hokejbalistky. Vedení však chce přilákat nové mladé tváře, a proto v letošním roce nastaly změny v oblíbeném turnaji škol "Hokejbal proti drogám". Ve dvou nejmladších kategoriích se tak musejí do všech týmů povinně zapojit i dívky. Zda tato nová změna přinese pozitivní ohlasy a hlavně, jestli přivede nové tváře, zjistí zástupci ženského hokejbalu již brzy.

Tři výhry si po dalším hracím dnu připsala Česká Třebová a pražská Slavia

Plzeň vstřelila Slavii branku jako jediná, i tak ale prohrála.

Po zimní pauze se opět roztočil kolotoč MČR žen. V Kyjově a v Plzni se sešlo v sobotu 11. března všech osm celků, které odehrály další tři utkání. Před sebou už tak mají pouze čtvrtý hrací den a následný finálový turnaj. Na čele tabulky se stále drží Slavia, která vyhrála všech devět zápasů. O tři body za ní je Česká Třebová a třetí místo patří aktuálně Plzni-Liticím.

Na třetí ročník se už teď moc těším, říká o hokejbalovém campu žen Držmíšková

Součástí HCŽ jsou i kondiční tréninky na blízkém atletickém oválu. (Držmíšková třetí zleva)

Hokejbalové soustředění žen se v létě uskuteční už potřetí. V Litomyšli se opět sejdou o víkendu 21. – 23. července dívky a ženy z celé České republiky, které na sobě chtějí během letních prázdnin zapracovat. Mezi ně patří také Kateřina Držmíšková, která se zúčastnila obou předchozích ročníků. Přihlášených hokejbalistek je už velké množství a místa velmi rychle ubývají, takže pokud stále ještě váháte nad svojí účastí, nezbývá vám už mnoho času!

Reprezentaci žen čeká dvoudenní kemp, jehož součástí bude Challange Cup

Utkání Reprezentace žen a Juniorek U18 z loňského ročníku Challange Cupu.

Opět po roce je na programu Challange Cup, turnaj, kterého se zúčastní hned čtyři reprezentační výběry. Kromě hokejbalistů se v Přelouči představí také Reprezentace žen a Juniorky U18.  Stejně jako před dvěma lety, tak i v loňském roce, braly hokejbalistky na turnaji poslední dvě místa. Díky třem remízám obsadily třetí pozici Juniorky. Reprezentace žen se musela sklonit před červeným výběrem chlapců do čtrnácti let, a tak skončila na posledním místě.

Vyplněné přihlášky na hokejbalový camp žen se rychle rozrůstají!

Hráčky čeká kromě hokejbalu také kondiční příprava.

Po úspěšných dvou ročnících se v červenci v Litomyšli uskuteční kromě klasického Campu talentované mládeže i speciální camp pro hokejbalistky. I ty mají šanci před začátkem nové sezony rozvíjet své schopnosti a dovednosti pod vedením zkušených trenérů. Předposlední den v lednu byl vyhlášen letošní ročník, a už nyní evidují pořadatelé velké množství přihlášek. HCŽ se uskuteční o víkendu 21. – 23. července.

Reprezentantky vyrážejí na hory, čekají je běžky, ale také zpěv

Hokejbalistky budou chtít letos zopakovat úspěch z posledního šampionátu.

Realizační tým ženské reprezentace pojal první letošní soustředění trochu netradičně. Hned třiatřicet hokejbalistek se sejde v sobotu 28. ledna v Orlických horách, kde je pro ně od trenérů naplánován bohatý program. Důležitostí této akce je stmelení kolektivu pro blížící se šampionát. Do jeho začátku zbývají téměř už jen čtyři měsíce. Aby si ženský tým došel pro vysněnou medaili, tak je potřeba nabrat pořádné množství sil, a ty se nejlépe čerpají na čerstvém vzduchu.

Partneři českého hokejbalu