Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jan Mühlfeit patří mezi světoznámé a uznávané kouče.
Jan Mühlfeit patří mezi světoznámé a uznávané kouče. (autor: ČOV|Barbora Žehanová )

Zástupci hokejbalu se zúčastnili semináře ČOV! Byl velmi prospěšný, těší Bílého


Datum: 16. 04. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Zástupci hokejbalu byli přizváni na seminář s věhlasným a světoznámým stratégem, koučem a mentorem v podobě Jana Mühlfeita v rámci rozvíjející se spolupráce s Českým olympijským výborem! Včetně jednoho trenéra se nesmírně zajímavého semináře zúčastnil i člen národního týmu mužů Jan Bílý, a nejen pro něho, ale pro celý hokejbal se jedná o velkou čest.Seminář byl v podstatě o pracování se silnými stránkami jednotlivců a talentu,“ prozrazuje Bílý. „Byl určitě hodně prospěšný a vážím s toho, že jsem ho mohl absolvovat,“ těší jednoho z nejlepších českých hokejbalistů.

KDO JE JAN MÜHLFEIT?


Ve středu 10.4. jste se zúčastnil semináře s panem Janem Mühlfeitem, který provázel zástupce nejsilnějších sportů v České republice psychologií sportu. O čem všem byl seminář a dozvěděl jste se na něm něco zajímavého?
Seminář byl v podstatě o pracování se silnými stránkami jednotlivců a talentu. Den byl rozdělný na dvě části, během dopoledne byla v podstatě teorie, kdy nám pan Mühlfeit přednášel z prezentace a během ní nám vyprávěl spoustu příběhů ze svého života. Po obědě už jsme pracovali společně s ostatními, kdy jsme si vyhodnocovali dotazníky, ve kterých nám bylo každému řečeno a pospáno našich pět nejsilnějších stránek. Seminář byl určitě hodně prospěšný a vážím s toho, že jsem ho mohl absolvovat.

Byl jste poctěn pozvánkou na tak zajímavý seminář, který pořádal Český olympijský výbor?
Poctěn asi ne, bylo nám to nabídnuto v rámci reprezentace hokejbalu, takže nic konkrétního, co se týká mě. Spíše z osobního hlediska jsem poctěn, že jsem tento seminář mohl absolvovat a trošku si rozšířit znalosti o ostatní sportovce, sporty, o tom, jak to probíhá v seminářích ČOV, a hlavně osobně poznat pana Mühlfeita.

Hokejbal se dostal do povědomí ostatních sportovců a činovníků ČOV


Zástupci hokejbalu byli na seminář přizváni v rámci rozvíjející se spolupráce s ČOV. Vy jste zastupoval tým národního výběru můžu, který se v polovině června představí na mistrovství světa v Košicích. Bude hodně důležité být psychicky odolný, protože v bouřlivé atmosféře na Slovensku to bude asi hodně náročné, že?
Souhlasím. To jádro týmu, které v reprezentaci je, už má pár MS za sebou, takže si nemyslím, že atmosféra šampionátu by kluky v tomto měla nějak rozhodit. Spíše jde o takové ty v uvozovkách maličkosti, jako třeba být odolný v nejdůležitějších momentech zápasu, kdy se utkání lámou (nájezdy, přesilovky, bule…).

Potkal jste na semináři nějakou výraznou osobnost z jiného sportu? Prohodili jste nějaká slova a byl seminář pro hokejbal prospěšný?
Spíše se jednalo o vycházející olympioniky z různých sportů (bobisté, šerm, skateboarding, plavání…). Jediný člověk, kterého jsem znal, byl trenér florbalu z Bohemians. Těžko říci, jestli přímo pro hokejbal, to by mohl zhodnotit spíše Martin Komárek, který byl o den dřív na semináři s trenéry. Jediné, co mě napadá, že se hokejbal dostal do povědomí ostatních sportovců a činovníků ČOV.

Každý hokejbalista, by si ze semináře něco vzal


Jak na vás působil stratég, kouč a mentor v podobě Jana Mühlfeita? Vzali by si od něj i další hokejbalisté v České republice hodně?
Jak to pospat, myslím si, že stačí napsat do googlu jméno Jan Mühlfeit, projet si jeho životopis a už v tu chvíli člověk pozná, s kým má tu čest mluvit a poslouchat. Líbilo se mi, že nedbal na nějaké formality a hned na začátku se se všemi seznámil a potykal. Každý hokejbalista, by si ze semináře něco vzal, ale určitě nejen hokejbalista.

Český národní tým začal teprve v tomto cyklu spolupracovat s mentálním koučem Viktorem Kusteinem. Je jeho spolupráce pro národní tým prospěšná?
Je to novinka, která nejen mě, ale dle ohlasů i ostatní kluky určitě pozitivně překvapila. Řekl bych, že základ, který nám Viktor chce předat je správně komunikovat, což si myslím, že se od každého srazu čím dál tím více zlepšuje. Samozřejmě se soustředí i na jiné věci, ale to už se týká jednotlivců a to už ví jen on sám. Pokud ale tyto věci, které jsou z mého pohledu velice prospěšné dopomohou k dobrému výsledky z Košic, bude to jedině plus a cesta, která by mohla začít i u jiných kategorií u hokejbalové reprezentace.

Partneři českého hokejbalu