Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na Světovém poháru hráčů do 16 let se představí i nejmladší výběr v podobě českých hráčů do 15 let.
Na Světovém poháru hráčů do 16 let se představí i nejmladší výběr v podobě českých hráčů do 15 let. (autor: Reprezentace U15)

Výběr hráčů do 15 let se začal připravovat na Světový pohár! 


Datum: 20. 05. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Na zimním stadionu v Hořovicích se 8. května uskutečnil první přípravný kemp hráčů do 15 let. Realizační tým výběru U15 má před sebou opravdu nelehký úkol, poměrně v krátkém čase vybrat a připravit 23 hráčů na Světový pohár do 16 let, který startuje 27. června v České Třebové a Litomyšli. Na první soustředění bylo pozváno přes 30 talentovaných hokejbalistů včetně gólmanů. Kdo vše bojuje o dres se lvíčkem na hrudi? A jaké pocity má po prvním setkání hlavní kouč Michal Edl se dozvíte v článku.

Věřím, že můžeme na Světovém poháru překvapit, říká Edl


Pro 29 hráčů a 6 gólmanů byly připravené v rámci svátečního soustředění tři tréninkové jednotky. V trénincích se realizační tým zaměřoval zejména na hru 3 na 3, 5 na 5 a několik druhů zakončení. Trenéři především ocenili u hráčů samotný přístup a herní dovednosti. Velké poděkování patří i rodičům, kteří vážili někdy náročnou cestu z druhého konce republiky. Nyní trenéři musí složit zúžený výběr, s nímž absolvují další přípravu samotným šampionátem na východě Čech. „Ačkoliv se tým skládá na poslední chvíli věřím, že s ním můžeme leckoho překvapit,“ věří lodivod reprezentační patnáctky Michal Edl.

Partneři českého hokejbalu