Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nakonec to cinklo! Česká U16 slaví zisk bronzových medailí na Světovém poháru!
Nakonec to cinklo! Česká U16 slaví zisk bronzových medailí na Světovém poháru! (autor: Alena Zapletalová )

Uf! Výběr U16 zapomněl na dvě těžké prohry a slaví alespoň bronzové placky!

Datum: 30. 06. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Na Světovém poháru v České Třebové se našemu výběru U16 dva poslední zápasy ve skupině příliš nepovedly. Po jedenáctibrankovém přídělu od Kanady přišel ještě den předtím rozhodující zápas o nepostupu svěřenců trenéra Christa do finále. Psychickou deku však kluci a jejich realizační tým dokázal ještě za pět minut dvanáct zahodit daleko pryč od hrací plochy. Byli to totiž čeští hráči, kteří před zaplněnou tribunou vrátili slovenským hráčům porážku ze skupiny a zaslouženě si na krk pověsili bronzové kovy!

Zápas bavil a končil českou radostí!

Češi začali skvěle, protože se dostali díky brance Lhoty do brzkého vedení. Jenomže Slováci to nechtěli a nemohli vzdát, takže o pouhou minutu později bylo opět vyrovnáno. Český tahoun Lhota se však společně se svými spoluhráči také nevzdával a deset vteřin před první sirénou se tak vedení vrátilo díky jeho další trefě zpět na stranu domácích hráčů. Když ze začátku druhého pokračování zvyšoval na rozdíl dvou branek Dostál, bylo jasné, že čeští kluci tenhle zápas už nepustí! A to se také potvrdilo, naši slovenští sousedé sice ještě dokázali v polovině třetí části snížit na rozdíl jedné branky, v závěru ale emocím povolil uzdu střelou do prázdné klece Bečka a Česko tak slavilo třetí místo!

Ohlas trenéra

Jiří Christ (trenér Česko U16):
Po sobotním debaklu bylo velmi těžké vrátit hráče do formy, aby vše šlapalo, jak má. Musel jsem vstávat již v brzkých hodinách a připravit veškerou taktiku. Když nadešel čas zápasu, měl jsem trochu obavy, ale hráči zvládli utkání na jedničku. Výsledek? Bronzové medaile.

 

Partneři českého hokejbalu