Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nejlepší sportovci okresu Hodonín zleva Lukáš Toman, Tereza Ištoková a Matěj Fraňo.
Nejlepší sportovci okresu Hodonín zleva Lukáš Toman, Tereza Ištoková a Matěj Fraňo. (autor: Ing. Martin Vaculík)

Třikrát 1. místo: Kyjovští hokejbalisté ovládli ankety Sportovec okresu Hodonín!

Datum: 11. 02. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Kyjovští hokejbaloví odchovanci přidali další tři zlaté kovy do své bohaté sbírky. Tereza Ištoková, Matěj Fraňo a Lukáš Toman byli vyhlášeni nejlepšími sportovci okresu Hodonín. Na slavnostním galavečeru v Kyjově, který moderoval populární český moderátor Jan Smetana, si převzala Tereza Ištoková ocenění za první místo v kategorii Sportovní talent - dívky. V kategorii Sportovní talent – chlapci si pro cenu za první místo přišel Lukáš Toman a Matěj Fraňo se na prvním místě stal Sportovcem okresu v kategorii mužů. Ocenění si zasloužili díky svým obrovským reprezentačním úspěchům. Matěj Fraňo s Terezou Ištokovou výraznou měrou přispěli k světovým titulům, Lukáš Toman se v loňském roce těšil z titulu vicemistra světa hráčů do 18 let.

Kyjovské hokejbalové trio se na konci minulého týdne těšilo z prvenství v anketě Sportovec okresu Hodonín. Matěj Fraňo pomohl české reprezentaci hráčů do 20 let vybojovat zlaté medaile na mistrovství světa v Kanadě, na němž se juniorský národní tým těšil teprve z druhého titulu mistrů světa v historii, který vybojovali po dlouhém šestnáctiletém čekání. Obránce extraligových Sudoměřic Lukáš Toman přispěl reprezentaci hráčů do 18 let k titulu vicemistrů světa taktéž na šampionátu v kanadském St. Johns. Na premiérovém Světovém poháru v Přerově a Zlíně pro kategorii juniorek do 20 let se představila kyjovská hokejbalistka Tereza Ištoková, jež se těšila z prvního světového zlata pro Českou republiku!

Tři kyjovští hráči se tak nesmazatelně zapsali do dějin jihomoravského klubu a hokejbalu vůbec. „Lukáš se stal vicemistrem světa v kategorii do 18 let, Tereza s Matějem dosáhli na stupeň nejvyšší na titul Mistrů světa v ženské a mužské kategorii do 20 let. Česká republika se tak konečně po dlouhých 16 letech dočkala juniorských Mistrů světa a kyjovský hokejbalový klub na tom má svou zásluhu. Všem našim reprezentantům chci poděkovat za prezentaci našeho klubu a našeho královského města na mezinárodní úrovni,“ neskrývá radost vedoucí mládežnického centra HBK Kyjov Ing. Martin Vaculík.

Fotografie z vyhlášení


Videa z vyhlášení

Partneři českého hokejbalu