Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Talentovaní hokejbalisté kategorie U14 se pravidelně účastní rozvojových kempů.
Talentovaní hokejbalisté kategorie U14 se pravidelně účastní rozvojových kempů. (autor: Mládežnický hokejbal.)

Talentovaní hokejbalisté do 14 let se těší na první soustředění letošní sezony

Datum: 23. 11. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V neděli 25. listopadu se téměř po konci všech soutěží v podzimní části uskuteční první přípravný kemp reprezentace hráčů do 14 let. Nadaní hokejbalisté zavítají do Svítkova, kde se o zhruba devadesátku hráčů bude starat široký realizační tým včetně asistenta hlavního trenéra Jakub Třináctý. „Jedním z cílů těchto úvodních kempů je seznámit se s co možná nejvyšším počtem mladých talentovaných hráčů,“ prozrazuje stále aktivní gólman pardubického Autoskla a trenér extraligových dorostenců.

Na velký počet hráčů jsme připraveni, všichni budou vytíženi


Realizační tým talentované mládeže hráčů do 14 let se s nadanými adepty pro reprezentační dres chystá na první soustředění letošní sezony. „Ve Svitkové se bude konat první kemp talentované mládeže do čtrnácti let v letošní sezoně. Již tradičně se na prvním kempu v sezoně zaměřujeme na herní činnosti jednotlivce, a tak tomu bude i nyní,“ prozrazuje jeden z asistentů hlavního trenéra reprezentace hráčů do 14 let Jakub Třináctý.

Trenéři kategorie U14 pozvali na kemp do Svítkova v Pardubicích velké množství hráčů. Nominovali jich téměř 100! „K pozvání tak velkého množství hráčů jsme přistoupili z toho důvodu, že jsme byli letos nuceni pozměnit plán přípravy talentované mládeže do čtrnácti let,“ vysvětluje Třináctý. „Oproti minulým letům začínáme s přípravou později a na úvod pořádáme pouze dva kempy místo tří,“ upozorňuje asistent hlavního kouče. „Jsme připraveni na velký počet hráčů, kteří se rozhodně nemusí obávat toho, že by nebyli dostatečně vytíženi,“ nepochybuje Jakub Třináctý.

Výsadou českého hokejbalového svazu je to, že se od útlého věku hráčů zaměřují na jejich bohatý rozvoj. Velmi brzy se tak formují adepti na mládežnické a později i seniorské reprezentační dresy. „Jedním z cílů těchto úvodních kempů je seznámit se s co možná nejvyšším počtem mladých talentovaných hráčů,“ zdůvodňuje hlavní cíle reprezentační čtrnáctky Jakub Třináctý. „Každopádně se skupina hráčů, se kterými budeme nadále pracovat, bude postupně zužovat,“ nezastírá jeden z trenérů talentované mládeže do 14 let.

Partneři českého hokejbalu