Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Výběr talentovaných hokejbalistů do 14 let nestačil na Slováky, ale špatné výkony nepředvedl!
Výběr talentovaných hokejbalistů do 14 let nestačil na Slováky, ale špatné výkony nepředvedl! (autor: Jiří Zaňát)

Talentovaní hokejbalisté do 14 let se dvakrát střetli se Slovenskem! To vždy uspělo

Datum: 01. 07. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V rámci organizačně i zápasově velmi povedeného Světového poháru v České Třebové a Litomyšli se do akce vrhli ve dvou přátelských duelech také hokejbalisté do 14 let. Výběr těch nejlepších hráčů v České republice se v neděli 30.6. střetl dvakrát na zimním stadionu v Litomyšli se stejně starými Slováky. Ti v prvním i ve druhém klání uspěli rozdílem více gólů, ale pro talentované hráče a budoucí reprezentanty to byla zajisté dobrá zkušenost. Především druhé klání bylo více než vyrovnané a mladíci se natahovali po úspěchu. 

V prvním klání rozhodl povedený start Slovenska


Český národní tým do čtrnácti let v prvním klání dvojzápasu se Slovenskem brzo inkasoval a nedařilo se mu dotáhnout na dostřel. Naši mladíci dvěma góly alespoň korigovali výsledek utkání, ten pro ně skončil nepříznivě 2:5. „První zápas byl z naší strany takový, že jsme příliš nevěděli, co od něj očekávat, jelikož jsme se znovu sešli po nějaké době. Poměrně překvapivě jsme začali velice dobře, dostali jsme se do vedení, povedlo se nám vstřelit rychle po sobě jdoucí góly,“ těšilo slovenského kouče Jaroslava Mihala. „Dá se říct, že se ten zápas už trochu dohrával. Trochu nás mrzela třetí třetina, kdy jsme dovolili domácím se dostat na koně a udělali nám ten zápas ještě těžkým a bylo to do konce drama!“ upozorňuje kouč slovenské čtrnáctky.

Česko: Nevřivý (15. Ježek, Drahoš) – Drechsler, Hnyk, Pavlíček, Kantor, Lálik, Ježek, Slabý, Vela, Juřík, Běloušek, Hamzík, Kučera, Beneš, Eichler, Němčák, Hruška, Musílek, Frolík, Macháček, Lehner, Krbec, Kukla.

Slovensko: Kanas (Janouš) – Tisovčík, Novajovský, Zamborský, Valent, Kupec, Feranec, Moringa, Baculák, Janík, Franek, Semančík, Priščák, Porubský, Fügersy, Zajac, Šatka, Vaverčák, Eperješi, Pagáč.

Druhé měření sil bylo vyrovnané, Čechům se ale nevydařila koncovka


Čeští reprezentanti do čtrnácti let nevyužili odvetné utkání se Slovenskem k napravení dopolední porážky. Také ve druhém duelu museli v podstatě od začátku dotahovat, povedlo se jim srovnat na 1:1, poté už ale opět nestačili a znovu inkasovali pět branek.Do druhého zápasu jsme museli hlavně kluky uklidnit, aby nepřemýšleli nad tím, že to bude tak jednoduché utkání jako to první, což se i potvrdilo,“ prozrazuje hlavní kouč Slovenska Jaroslav Mihal. „České mužstvo začalo velmi aktivně, nedalo nám prostor, naštěstí nás podržel brankář,“ oddechl si po velkém českém tlaku a zlepšené hře. „Jsem velice rád, že se nám nakonec podařilo naklonit misky vah na naši stranu,“ potěšilo ale slovenského trenéra Mihala.

Česko: Drahoš (Nevřivý, Ježek) – Drechsler, Hnyk, Pavlíček, Kantor, Lálik, Ježek, Slabý, Vela, Juřík, Běloušek, Hamzík, Kučera, Beneš, Eichler, Němčák, Hruška, Musílek, Frolík, Macháček, Lehner, Krbec, Kukla.

Slovensko: Janouš (Kanas) – Tisovčík, Novajovský, Zamborský, Valent, Kupec, Feranec, Moringa, Baculák, Janík, Franek, Semančík, Priščák, Porubský, Fügersy, Zajac, Šatka, Vaverčák, Eperješi, Pagáč.


Čeští mladíci proti Slovensku dvakrát neuspěli, ale nasbírali cenné zkušenosti! (Autor fotky: Jiří Zaňát)


Hokejbalisté ze Slovenska v Litomyšli střelecky nad českými hráči dominovali! (Autor fotky: Jiří Zaňát)

Partneři českého hokejbalu