Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentační družina hráčů do 16 let bude svoji přípravu pomalu ale jistě vrcholit.
Reprezentační družina hráčů do 16 let bude svoji přípravu pomalu ale jistě vrcholit. (autor: archiv )

Světový pohár se blíží! Musíme zvýšit tempo, upozorňuje lodivod šestnáctky Jiří Christ

Datum: 16. 04. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Premiérový Světový pohár hráčů do 16 let a juniorek U20 v Přerově a Zlíně vypukne již na přelomu června a července. Mnoho času na přípravu národních týmů tak nezbývá a reprezentace U16 se na konci dubna sejde na zimním stadionu v Poličce ke svému dalšímu přípravnému soustředění, kde doje i k zápasu s dalším účastníkem vrcholné mládežnické akce. „Musíme pracovat na tvorbě sestavy a jednotlivých formací. Jak všichni jistě víme, nečeká nás nic lehkého,“ uvědomuje si hlavní kouč národní družiny hráčů do 16 let Jiří Christ.

Trenéři reprezentační šestnáctky pozvali na dvoudenní kemp do Poličky čtyři gólmany, jedenáct obránců, mezi nimiž má největší zastoupení Hostivař a šestnáct útočníků. V přední linii najdeme například i velké talenty Jana Čejkuz Hostivaře a Michala Macháčkaz Letohradu. Oba v patnácti letech válí v seniorské nejvyšší soutěži CROSSDOCK Extralize a na Světovém poháru by měli patřit mezi největší tahouny. Z 27 hráčů do pole se na vrchol letošního ročníku může podívat jen 20 plejerů a ze čtyř gólmanů dostanou šanci tři. Souboj o finální nominaci tak může naplno pokračovat.

Týmu musíme vdechnout systém a herní řád

Na soustředění do Poličky jste pozvali celkem 31 hráčů včetně čtyř gólmanů. Vypadá to, že je výběr značně zúžený a budete se pilně připravovat na různé systémové věci pro Světový pohár, který vypukne již za necelé tři měsíce?
Logicky vzato nám už nezbývá mnoho času. Termín Světového poháru se neúprosně blíží a my musíme zvýšit tempo. Kádr sice vypadá jako zúžený, ale máme ještě některé hráčské akvizice v rezervě. Musíme ovšem pracovat na tvorbě sestavy a jednotlivých formací. Jak všichni jistě víme, nečeká nás nic lehkého. Zámořské týmy a samozřejmě i Slovensko, přivezou celou řadu kvalitních hráčů a zřejmě také hokejistů. My musíme vdechnout týmu systém a herní řád. Hráči se spolu znají ze soutěží, ale všude se hraje nějakým stylem, ne vždy pro nás vyhovujícím.

Proč jste zvolili právě tuto destinaci pro soustředění a budete se zaměřovat i na speciální tréninky či cvičení pro gólmany?
V Poličce jsme už absolvovali jeden kemp k naší velké spokojenosti. Mimo jiné je tato destinace pro všechny dobře dostupná, a navíc tam žije a působí můj asistent pan Štefka, který nám zajistí potřebné zázemí. Na zimním stadionu mají podobný povrch. Na brankáře se chceme maximálně zaměřit a budeme se jim velmi věnovat. V závěru soustředění si zahrajeme utkání s dalším účastníkem Světového poháru, naší reprezentací U15.

Rozhodující bude herní kázeň a odhodlání k maximálnímu nasazení

Bude se po kempu v Poličce kádr opět nějak zužovat, nebo s těmito hráči budete pracovat déle?
Na podobě konečného kádru budeme pracovat. Na Světovém poháru může být na soupisce 20 hráčů a 3 brankáři. Do tohoto počtu se musíme dostat a my chceme vybrat to nejlepší co je u nás k dispozici. Rozhodovat bude momentální forma, která se v této věkové kategorii hodně mění vzhledem k fyzickým dispozicím a mentální vyspělosti. Chceme mít tým po všech stránkách silný. Rozhodující bude herní kázeň a odhodlání k maximálnímu nasazení a chuť reprezentovat. Na tomto kempu chceme taky s hráči hodně individuálně hovořit. Musíme znát jejich názory a také třeba zdravotní stav po náročné sezoně.

Vyrazíte na konci sezony na semifinálové a finálové turnaje Extraligy mladšího dorostu, v níž hraje spousta adeptů na národní dres?
Samozřejmě se pokusíme vidět co možná nejvíce ze závěru sezony. Mě osobně jak jistě víte, sezona předčasně skončila vyřazením mého týmu (SHC Opava vypadla ve čtvrtfinále play-off 1. Ligy s Poličkou pozn. red.), takže si udělám čas. Mimo jiné máme na různých místech informátory.     

Nominace reprezentace U16 na soustředění v Poličce 30.4 – 1.5.2018:

Brankáři: Šídlo Vladimír (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Günther Jakub (SK Kelti 2008), Bauš Ondřej (TJ Blatná Datels), Halouzka Matěj (HbK Karviná).

Obránci:Vaniš Daniel, Sedláček Otokar, Fic Tomáš (všichni HBC Hostivař), Kopřiva Vojtěch, Školoudík Václav (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Pavlík Luděk (HBC Plzeň), Skorčík Jan (HC Kert Park Praha), Brtník Jan, Matoušek Jan (oba TJ Snack Dobřany), Dlouhý Nikolas (HBC Hradec Králové 1988), Bečka Jan (SK Hokejbal Letohrad).

Útočníci:Čejka Jan, Srp David, Mašek Pavel, Kucharčík Samuel (všichni HBC Hostivař), Svoboda Jaroslav (TJ Tatran Třemošná), Miksan Jan (HBC Plzeň), Jágr Vojtěch (HC Kert Park Praha), Hubálek Ondřej, Macháček Michal (oba SK Hokejbal Letohrad), Krbec Marek, Patera Antonín (oba SK Kelti 2008), Novák Filip (HBC Hradec Králové 1988), Moravec Vojtěch (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Lhota Tomáš (HBC Tygři Mladá Boleslav), Stromko Jan (HbK Karviná), Ilich Jakub (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice).

Partneři českého hokejbalu