Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lukáš Vlasák zvedá nad hlavu pohár za třetí místo!
Lukáš Vlasák zvedá nad hlavu pohár za třetí místo! (autor: Andrea Jirásková - pardubice2017.com)

Špatný došlap a konec. Na střídačce to byly strašné nervy, přiznává Vlasák

Datum: 17. 06. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Necelé tři zápasy stihl odehrát pro něho doslova na domácím šampionátu urostlý bek Lukáš Vlasák. Právě on totiž patří mezi hráče z regionu, ba dokonce z Pardubic a mistrovství světa v Tipsport aréně tak pro něho mělo o to větší váhu. Jeho podstatné účinkování v desetidenním hokejbalovém maratonu však skončilo po pár zápasech nešťastným došlapem, k českému úspěchu i tak ale dokázal přispět alespoň dvěma asistencemi a zaslouženě mu tudíž také patří bronzový kov!  

Chtěl jsem stále žít s týmem

Lukáši, už ve skupině jste si zvrtl kotník a šampionát pro vás tak skončil. Bronzové medaile jste však získali společně, takže i tak určitě spokojenost, že?
Jsem vůbec rád, že jsem se dostal do toho finálního výběru. Bohužel jak říkáte, už ve třetím zápase jsem si udělal výron kotníku a už s tím nešlo hrát. Člověka to mrzí, ale ve finále je z toho bronzová placka a já jsem za ni hlavně kvůli divákům strašně rád! Fanoušci tady vytvořili neuvěřitelnou atmosféru, především na semifinále se Slovenskem. Nikdy jsem nic podobného nezažil, fantastické!

I tak jste ale chodil „připravený“ na střídačku, bylo to jenom kvůli tomu, abyste žil s týmem nebo jste reálně ještě do hry mohl zasáhnout?
Jen, abych byl s mančaftem. (smutně pronese) Kotník nebyl stoprocentní, bavil jsem se o tom s trenéry a člověk do hry ani nechce jít, když není jednoznačně připravený, aby to klukům nezkazil. Chodil jsem tak alespoň ustrojený na střídačku, abych žil s týmem.

Rozumím, muselo to pro vás možná být ještě větší zklamání, než kdybyste nebyl nominovaný. Dají se nějak popsat pocity, které jste prožíval, když jste nemohl vstoupit na hřiště?
Bylo to něco hrozného! Kdo to nezažil, tak neví. Člověk je ještě víc nervózní, než když je nebo vstupuje na hřiště. Na střídačce to prožíváte úplně jinak. Na psychiku to tak bylo něco neuvěřitelného.

Strašně těžký turnaj, placka je pro nás všechny vysněná!

I přes to všechno jste se zapsal pod bronzový úspěch a vzpomínat budete jistě v dobrém, že?
Jenom pozitivně! V semifinále vyhrál šťastnější tým, protože jsme podle mého byli jednoznačně lepší. Celkově však byl šampionát skvělý, pořadatelé odvedli náramnou práci a fanoušci, zázemí, to bylo také neuvěřitelné! I hokejbal se hrál na hodně vysoké úrovni. Není k tomu co dodat, chybělo asi jen navázání na zlatý úspěch holek a tedy zlatou tečku i u nás.

Trochu naváži, protože vy jste ten rozhodující zápas českých holek sledovali při rozcvičce. Nerozhodilo vás to do zápasu o bronz?
Vůbec ne, chtěli jsme placku, zaprvé kvůli divákům a pak samozřejmě také kvůli nám. Je jenom dobře, že holky vyhrály a alespoň z půlky se tak splnil slogan vraťme zlato domů! I naše placka je ale vysněná, teď nezáleží, že není zlatá, protože to byl strašně těžký turnaj.

Bude tak nadcházející odpočinek sladký?
(zasměje se) Jak se to vezme, hned v pondělí jsem totiž musel do práce a neprožívám zrovna lehký pracovní týden. Odpočinek tak asi moc sladký nebude. (usmívá se)

Partneři českého hokejbalu