Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

To je úleva! Češi slaví
To je úleva! Češi slaví (autor: Jiří Zaňát (juniorworldcup.cz))

Smutek česká šestnáctka hodila za hlavu. Ze Zlína si tak nakonec odváží zasloužený zisk!

Datum: 02. 07. 2018
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Světový pohár přinesl v neděli odpoledne vyvrcholení celého čtyřdenního programu. Do hry se tak dostal opět i celek pod vedením kouče Jiřího Christa. Ten společně se svými kolegy neměl lehký úkol, hráče totiž musel naladit zpět na vítěznou vlnu a hlavně nechat zapomenout na sobotní nezdar. Naši borci však na sobě nenechali nic znát a celek Ameriky Red nakonec, kromě zbytečné závěrečné zápletky, přehráli. Skvělým výkonem přispěl k bronzu brankář Halouzka, který v poslední vteřině chytl stoprocentní šanci USA!

Čechům vyšla první třetina

Začátek zápasu přinesl ofenzivní hru především ze strany našeho výběru. Ten už v prvních minutách zápasu dával jasně najevo, že chce ukořistit alespoň bronzové medaile. Češi byli vidět jak v individuálních akcích, tak také v kombinacích. První minuty se dopředu tlačil hodně také Jágr, který na začátku desáté minuty nastřelil tyčku, naštěstí s odrazem na Macháčka, jenž už otevřel gólový účet střetnutí. A zanedlouho bylo ještě veseleji, Stromko z levé strany nahrával před branku, kde si nešťastně jeden z amerických plejerů srazil míček do vlastní sítě a bylo to o dva góly! Do kabin se tak odcházelo za výrazně lepšího stavu pro Čechy, už v první části zápasu však v naší brance musel předvést několik skvělých zákroků brankář Halouzka, který jednoznačně podržel tým.

Amerika chtěla, naši naštěstí zabrali

Druhá perioda se už hráčům USA začala dařit lépe, jenomže opět byl vždy připravený náš brankář, až přišla jedna z rozhodujících fází zápasů. Po vhazování na vlastní polovině překličkoval celé hřiště Čejka a bezpečně zavěsil do branky. Češi tak vedli o tři branky a touha za snížením ze strany Ameriky vyprchala. Ale jen pro tuto chvíli! Z přesilové hry pak totiž udeřil Malloy, který na naši klec sice nevystřelil podle představ, se štěstím ale snížil zpět na rozdíl dvou branek.

Český výpadek a skvělý Halouzka!

Třetí část nejprve nepřinášela nic podstatného, až nakonec najednou udeřil náš výběr a z branky se radoval Bečka, který využil nepřehlednou situaci před klecí USA. Paradoxně ale tato situace nastartovala hosty, nejprve svůj další ze skvělých zákroků předvedl český brankář, který byl ale i tak záhy překonán, a to díky střele Cunninghama. A když si zanedlouho od levé strany mantinelu naběhl s míčkem před branku Leonard a zavěsil k přední tyči, drama bylo po krátkém českém výpadku na světě! Amerika tlačila a chtěla vyrovnání, jenž měl vteřinu před poslední sirénou na hokejce Migliozzi, Halouzka však předvedl fantastický zákrok a obrovská radost českých borců tak pak patřila především jemu. Česká U16 tudíž skončila na Světovém poháru 2018 na ceněném třetím místě!

-------------------

Česko U16 vs. USA Red 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Macháček (Jágr), 12. Stromko (Čejka), 23. Čejka, 35. Bečka (Macháček) – 25. Malloy (Melillo, Migliozzi), 38. Cunningham, 38. Leonard (Migliozzi)

Česko U16: Halouzka (Šídlo) – Kopřiva, Brtník, Bečka, Macháček, Hubálek, Čejka, Školoudík, Kucharčík, Novák, Pavlík, Stromko, Mašek, Srp (C), Skorčík, Vaniš, Fic, Krbec, Svoboda, Sedláček, Jágr

USA Red: OConell, Welsh, Henry, Danenhower, Gallen, Kelly, Hargenrader, Devine, Leonard, Nolan, Malloy, Melillo (C), Bahnak, Blair, Barrera, Litty, Chernetskiy, Takakjy, Rennebeck, Marchese, Cunningham, Migliozzi

Partneři českého hokejbalu