Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na začátku utkání hráli Britové houževnatě, ale nakonec Čechům podlehli.
Na začátku utkání hráli Britové houževnatě, ale nakonec Čechům podlehli. (autor: Pavel Schröfel)

Šestnáctka vstoupila do turnaje s Brity pravou nohou a slaví vítězství 15:0

Datum: 06. 07. 2016
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nejmladší juniorská reprezentace si na úvod světového šampionátu hravě poradila s domácím souborem Velké Británie, jemuž uštědřila vysoký debakl přesahující hranici deseti branek. Trochu nervózní začátek utkání čeští reprezentanti rychle překonali a pustili se do neustálého obstřelování britské svatyně. V zápase se hattrickem blýskl benjamínek šestnáctky Jan Čejka a gólman Lukáš Novotný si připsal čisté konto.

Česká republika U16 vs. Velká Británie U16 15:0 (3:0, 7:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 7. Bucek (Kaňák), 10. Novotný (Laurinc, Procházka), 15. Malecha (Bucek), 17. Bucek (Pichler, Novotný), 20. Čejka (Procházka, Kamenář), 21. Čejka (Votípka), 22. Tobiáš (Zdrůbecký), 24. Šilhán (Kamenář), 24. Čejka (Votípka), 30. Novotný (Bucek, Malecha), 34. Malecha (Jun), 38. Kamenář (Procházka, Adámek), 38. Čejka, 41. Jun (Toman, Čejka), 42. Tobiáš (Zeman).

Čeští hokejbalisté vstoupili do utkání velice aktivně, avšak brzy se začalo vylučovat a to na jejich straně. Hokejbalisté ze Spojeného království si dokonce zahráli ve dvojnásobné početní převaze, ale hráči se lvíčkem na prsou se v poklidu ubránili a ještě se snažili hrozit z brejků. Přísný metr mužů v pruhovaném pak poslal i britského reprezentanta za katr a čeští mladíci se mohli soustředit na akce v přední linii. Při početní převaze se Jiří Bucek dostal do samostatného úniku, z něhož se nemýlil a poslal Českou republiku do vedení - 1:0. Záhy se prosadil další český forvard zpředbrankového prostoru Vojtěch Novotný – 2:0, jenž využil krásného pasu Laurince.

Před brankou britského strážce svatyně se náhle rozjel pořádný kolotoč a čeští hráči vysílali na jeho klec jednu střelu za druhou. Do konce úvodní patnáctiminutovky se ještě v další přesilové hře prosadil Matyáš Malecha, jenž po bleskově zahraném vhazování mířící na jeho hůl propálil britského gólmana – 3:0. Britové odehráli celou první třetině nesmírně houževnatě a čeští reprezentanti se často setkali s tvrdou hrou na hranici únosnosti.

Český výběr rozjel parní válec a radoval se z mnoha gólů

Hned zkraje druhé části se před branku Velké Británie natlačil technický mág Jaroslav Procházka, jenž předvedl ukázkovou kličku do bekhendu a poslal Čechy do čtyřbrankového trháku – 4:0. Hráči se lvíčkem na prsou se neustále tlačili do útočné třetiny, v níž se neustále pokoušeli přelstít statečně chytajícího muže v masce střežící britskou branku. Nakonec se dvěma slepenými góly prosadil benjamínek v české sestavě Jan Čejka a poslal svůj tým do vedení 6:0. Enormní tlak českého mančaftu vyústil v další branku Ondřeje Tobiáše, jenž protlačil míček za záda britského gólmana – 7:0.

Střelecké hody pokračovaly a pumelicí od modré čáry se nemýlil Adam Šilhán zvyšující na 8:0. Reprezentanti výběru do 16 let se uvolnili a prakticky byli u míčku jenom oni. Chvilku po osmém gólu se mezi kruhy protáhl Jan Čejka, jenž přesnou střelou k tyči britské kasy zkompletoval svůj hattrick – 9:0! České kombinace i nadále lahodily oku diváka a po přihrávce do brankoviště našeho oponenta si nejdůrazněji počínal střelec jubilejní desáté branky Vojtěch Novotný – 10:0.

V závěrečné části se hra českého národního týmu hráčů do 16 let už mírně uklidnila a svěřenci kouče Martina Davídka si v poklidu hlídali desetibrankové vedení a pokoušeli se o nápadité kombinace. Z jedné z nich se prosadil Matyáš Malecha a hned po něm dalekonosnou střelou Vít Kamenář – 12:0. Svůj čtvrtý gól v tomto na góly plodném utkání přidal Jan Čejka, jenž se počítal těsně před klecí českého oponenta nejzdatněji a poslal český výběr do třináctigólového vedení. Do konce utkání přidali další dvě branky Jaroslav Jun a Ondřej Tobiáš upravující na konečných 15:0 pro Českou republiku.

Ohlas trenéra české reprezentace (Martin Davídek): „Začátek byl strašně nervózní. Hned v prvních minutách jsme měli dva vyloučené hráče i přesto, že jsme je na to upozorňovali. Chyběla nám souhra, ale nedivím se. Kluci mají za sebou první zápas na mistrovství světa. Po přestávce jsme si řekli, co od toho utkání očekáváme, aby se zklidnili a utkání si především užili. Pak už to trošku vypadalo. Spokojený ale nejsem i přes vysoký výsledek 15:0, který neodpovídá hře, jaká byla předvedena. Zítra hrajeme s Kanadou a s tímto bychom šanci na úspěch neměli.“

Sestava ČR U16: Novotný (Šunhaj) – Laurinc, Toman, Kaňák, Adámek, Šilhan, Zeman, Geisler, Deml – Procházka, Kamenář, Bucek, Šimek, Malecha, Čejka, Pichler, Tobiáš, Šmídl, Votípka, Zdrubecký, Novotný, Jun.

Partneři českého hokejbalu