Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentace U16 vybojovala letos v červenci na Světovém poháru bronz.
Reprezentace U16 vybojovala letos v červenci na Světovém poháru bronz. (autor: Jiří Zaňát (juniorworldcup.cz))

Šestnáctka startuje přípravu na Světový pohár! Hráči se sejdou v Dobřanech

Datum: 12. 12. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentace hráčů do 16 let nemá mnoho času na přípravu, protože se další Světový pohár uskuteční již příští rok podle všeho na přelomu června a července, takže stejně jako v letošním roce. Destinací budou východočeská města v podobě České Třebové a Litomyšle. Hlavní kouč šestnáctky Jiří Christ pozval se svým realizačním týmem na první soustředění nového cyklu přes 30 hráčů, kteří ukáží svůj um na dvoudenním soustředění v Dobřanech, jež se uskuteční již tento víkend 15. – 16.12. „V průběhu soustředění máme v plánu se zaměřit hlavně na to, jak jsou jednotliví adepti vyspělí v herních činnostech a taky jaká je jejich fyzická kondice,“ prozrazuje v rozhovoru Christ.

V mládeži je zapojeno velké množství kvalitních hokejbalistů


Již tento víkend se nově tvořící reprezentační družina hráčů do 16 let sejde k prvnímu soustředění nového reprezentačního cyklu před blížícím se Světovým pohárem. Trenéři na první kemp pozvali celkem 36 hráčů včetně gólmanů.„Světový pohár klepe na dveře a v podstatě za půl roku se zase máme na co těšit! Po zkušenostech s předchozím ročníkem, kdy jsme taky vybírali z velkého počtu hráčů, se nyní chceme ubírat podobným směrem,“ vysvětluje hlavní kouč šestnáctky Jiří Christ. „V našich mládežnických soutěžích je zapojeno velké množství hokejbalistů, a protože se ve většině klubů pracuje velmi kvalitně, musíme se vynasnažit vybrat ty nejlepší,“ dodává zkušený kouč z Opavy.  

Na co všechno se realizační tým reprezentační šestnáctky společně se svými potencionálními adepty na národní dres budou v rámci kempu asi zaměřovat? „V průběhu soustředění máme v plánu se zaměřit hlavně na to, jak jsou jednotliví adepti vyspělí v herních činnostech a taky jaká je jejich fyzická kondice,“ prozrazuje Jiří Christ. „Taky nám půjde o to, seznámit se s každým zvlášť při individuálních pohovorech. Poslední tréninková jednotka bude modelové utkání,“ pokračuje ve svém výčtu aspektů víkendového soustředění lodivod národního týmu hráčů do 16 let.

Rozhodovat bude momentální výkonnost


V širší nominaci chybí několik kvalitních hráčů spadajících do této věkové kategorie, kteří se v létě letošního roku představili v dresu reprezentace U15 na Světovém poháru v Přerově a Zlíně. „V této nominaci není celá řada hráčů z bývalé U15, ale chybí i hráči z U16, kteří věkově patří do této věkové kategorie i nyní. Určitě s nimi počítáme a dostanou příležitost na dalších kempech,“ upozorňuje Christ. „Důvodem je dát možnost dalším hráčům z této věkové kategorie,“ vysvětluje hlavní kouč reprezentační šestnáctky.

Další Světový pohár se opět uskuteční již na přelomu června a července příštího roku v České republice, a to v České Třebové a Litomyšli. Mnoho času na přípravu tak nezbývá. „Na prvních dvou přípravných kempech budeme pracovat určitě se širším kádrem. Taky budeme hráče sledovat v soutěžních utkáních během jarní části,“ zamýšlí se Jiří Christ. „Rozhodovat bude jejich momentální výkonnost, jejich fyzická a psychická kondice,“ zdůrazňuje.

Zápasy se zámořskými týmy budou velkým lákadlem


Co hlavní kouč reprezentace hráčů do 16 let říká na destinace dalšího Světového poháru? Určitě je dobře, že se takto významná vrcholná světová akce opět koná v České republice a ve východních Čechách, kde je o hokejbal hodně velký zájem. „Pro mě osobně mi tato destinace vyhovuje, protože to mám blízko. Věřím, že zájem tohoto regionu přiláká velké množství diváků, a především utkání se zámořskými týmy budou v tomto regionu velkým lákadlem,“ je přesvědčen Jiří Christ.

Realizační tým reprezentace U16 se oproti předchozímu Světovému poháru rozšířil o jména asistentů hlavního trenéra v podobě Jana Falaře a Michala Edla, či technického vedoucího mužstva Adama Kovaříka. Vojtěch Palcer pak zůstává v roli vedoucího týmu. „Realizační tým se rozšířil a je to hlavně proto, že je možná účast i reprezentace U15,“ upozorňuje Christ. „Myslím si, že podobně jako v letošním roce vytvoříme i nyní nejen dobře fungující realizační tým, ale hlavně tým, který půjde ve stopách svých předchůdců,“ má jasno hlavní kouč šestnáctky Jiří Christ.

POZOR! SOUSTŘEDĚNÍ SE USKUTEČNÍ V DOBŘANECH!
Partneři českého hokejbalu