Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentace žen prověří svoji připravenost proti Slovenkám.
Reprezentace žen prověří svoji připravenost proti Slovenkám. (autor: Jana Nekolová)

Reprezentantky odehrají dvě přípravná utkání na Slovensku

Datum: 03. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Do Mistrovství světa zbývá poslední měsíc a hokejbalistky čekají 8. května přípravná utkání proti Slovensku. Do Žiliny odcestují dvě brankářky a dvacet hráček do pole. Jak upozornil Karel Manhart, konečná nominace stále není jasná a hráčky mají o co bojovat. Jádro týmu už je dané, ale o pět míst bude ještě velký boj. Zkušená obránkyně Lucie Rejlová očekává, že si jako spoluhráčky zase více sednou a lépe se sehrají.

Jádro týmu je jasné, upozornil Manhart


Čekají vás přípravná utkání na Slovensku, budete se už snažit skládat lajny podle toho, jak byste je rád viděl na MS?
Do Žiliny nejedeme kompletní, některé zkušené hráčky nám dorazí ze zahraničí až koncem května. V obou utkání máme však představu, jak chceme poskládat obranné dvojice a útočné trojice a pak to k sobě složit. Pořád je to jen příprava a myslím si, že v sestavě bude hodně pohybů, než si to sedne. Popsaných papírů máme hodně, vycházíme z toho, jak si holky vyhoví, ale od Pardubic jsou to dva roky, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Nominace ještě není finální, ale i tak vám určitě utkání se Slovenskem můžou ukázat, jak jste na MS připraveni, je to tak?
To asi ano, uvidíme, co Sloveny postaví. Před Pardubicemi to nebylo úplně nejlepší, měly tam béčko. Jak jsem říkal, je to příprava a jedeme tam se širším výběrem a věřím, že nasazení z naší strany bude maximální a holky nám ještě zamotají hlavu, koho do Košic vzít. Pořád je to otevřené, pracujeme se třiceti jmény.

Berete s sebou dvě gólmanky a dvacet hráček do pole, dá se tedy očekávat, že moc se toho už v konečné nominaci měnit nebude…
To je právě to, co ještě nevíme. Rozhodneme se na závěrečném kempu v Příbrami, kde sehrajeme mimo TJ ještě utkání s juniorkou Kert Parku. Samozřejmě určitou představu máme, jádro je jasné, jsou tam ohromné zkušenosti, ale chceme dát šanci i holkám z U18 a U20, a tak mít družstvo dobře vyvážené. Zkušenost a dravost a z toho udělat dobrou fungující partu. Abych byl upřímný, ve hře je deset jmen na pět míst.

Budou utkání sloužit k prověření přesilových her, oslabení, založení útoku, nebo to jsou věci, na které jste se ještě nezaměřili a budou součástí až konečné přípravy?
Naši hru měnit nechceme. Máme to zažité a myslím, že nám to vychází. Na čem budeme dělat, jsou hlavně přesilové hry. Některé hráčky z minulého MS z reprezentace odešly, tak je musíme nahradit a změnit některé přesilovkové vzorce. Na závěrečném kempu bude hlavní náplň souhra jednotlivých formací, jak v útočném pásmu, tak v defenzivě a budeme pilovat detaily.

Očekávám vyrovnaný zápas, říká Rejlová


Čekají vás utkání na Slovensku, což je určitě pro vás dobré, že můžete změřit síly s jedním z týmů, který vás čeká na MS. Co od utkání očekáváte?

To popravdě vůbec nevím, Slovenky sice známe z předchozích MS, ale uvidíme, s jakou sestavou na nás nastoupí v Žilině. Jinak očekávám vyrovnaný zápas ve vysokém tempu. A od nás, že si jako spoluhráčky sedneme a lépe se sehrajeme.

Co jsou podle vás zatím vaše největší slabiny, na kterých musíte ještě zapracovat?
Řekla bych, že souhra, podle mého názoru by mělo být reprezentačních kempů více, ale chápu, že je to asi organizačně náročné.

Do MS zbývá už jen měsíc, přidáváte si navíc nějaké speciální tréninky?
Vzhledem k tomu, že jsem byla studijně v zahraničí, tak od příjezdu hraju, jak jen to jde, abych byla co nejvíce ku prospěchu týmu.

Partneři českého hokejbalu