Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V širší nominaci národního týmu nechybí ani nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup uprostřed.
V širší nominaci národního týmu nechybí ani nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup uprostřed. (autor: Daniel Souček)

Reprezentace mužů zná nominaci na další soustředění! Po něm se kádr rapidně zúží

Datum: 15. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Česká hokejbalová reprezentace se okamžitě po konci letošního ročníku vrhne do přípravy na mistrovství světa, jež v roce 2019 vypukne na Slovensku v Košicích. Na další kemp byla pozvána čtyřicítka hráčů, mezi níž nechybí zkušení harcovníci ošlehaní mnoha zápasy na světových šampionátech, ale ani nadaní benjamínci klidně i z nižších soutěží. „Chceme už hráčům vštěpovat naši představu o herním projevu a dalších vizích,“ prozrazuje například v rozhovoru hlavní kouč národního týmu Jiří Mašík.

Po konci soutěží se 23. – 24.6. vrhnete na další soustředění národního týmu. Proč jste jako destinaci zvolili kladenský zimní stadion?
Kladno jsme zvolili z důvodu spolupráce s reprezentací U20. Ta se tam bude připravovat na mistrovství světa v Kanadě a my ji v jednom přípravném zápase prověříme. Na Kladně fungují obě haly, takže se tam v pohodě vejdeme i s tréninky a další přípravou.

Na kemp jste pozvali 40 hráčů a 4 gólmany. Proč tak vysoké číslo a z čeho jste pro výběr nominovaných vycházeli? V ní totiž chybí několik hráčů z loňského mistrovství světa v Pardubicích…
Ještě na tento kemp jsme vzali tak vysoké číslo z důvodu návaznosti na kemp z února. Tam se nám několik hráčů omluvilo a ještě jsme si vytipovali další hráče pro reprezentaci. Chceme ty kluky vidět na velkém hřišti i v konfrontaci s těmi nejlepšími hráči v republice. Někteří hráči z loňského MS chybí, ale samozřejmě ještě zavřené dveře nemají. Momentálně jsme vybrali tento širší kádr. A někteří hráči se nám omluvili už v únoru na kempu, že v tomto termínu budou mimo.

Věříme, že hráči přijedou dobře připraveni


Na co vše se budete v rámci soustředění zaměřovat? Dojde po sezoně na nějaké kondiční věci, nebo půjde hlavně o herní záležitosti?
Nebude to kondiční soustředění. Tým bude rozdělen na dvě části. Každá absolvuje tréninkové jednotky a v sobotu navečer ta mladší půlka odehraje zmiňovaný zápas s U20. V neděli opět každá půlka bude mít trénink, a nakonec se utkají v kratším modelovém utkání. Chceme už hráčům vštěpovat naši představu o herním projevu a dalších vizích. Bude už po sezoně, ale věříme, že hráči přijedou dobře připraveni. Poté se už rozjedou na dovolené a k odpočinku. 

V nominaci můžeme vidět i několik prvoligových hokejbalistů s extraligovými zkušenostmi. Je tedy vidět, že máme dostatek kvalitních hráčů světové úrovně?
Myslím si, že máme dostatek kvalitních hráčů. Hlavně na postu brankářů a útočníků. Když se podíváte na ty jména a ještě kolik kvalitních hráčů tam není, tak je z čeho vybírat. Ty hráči z první ligy většinou hrají na střídavé starty v extralize. I právě je chceme vidět, jak se popasují s vyšší rychlostí a důrazem.

Budeme spolupracovat i s výživovou poradkyní


Na kemp jste pozvali i kometu jarní části CROSSDOCK Extraligy v podobě Zdeňka Krále, který hraje profesionálně hokej. Co si od něj slibujete?
Se Zdeňkem jsem byl v kontaktu, zajímalo mě hlavně, jak to vidí s hokejbalem dál. Řekl mi, že hokejbal chce hrát i nadále, jak mu to hokej dovolí a rád se popere o místo pro MS. Proto ho vyzkoušíme už v této fázi a uvidíme jak dál. Zdeněk je silný na míčku i v souboji jeden na jednoho. Dokáže vzít na sebe rozhodující momenty a je to i střelec. Samozřejmě to musí prokázat na velkém hřišti a v reprezentaci.

Jak bude vypadat příprava po soustředění v Kladně? Dojde k zužování kádru, nebo je na to ještě příliš brzy?
V srpnu nás čeká pětidenní soustředění v Jičíně, kam vezmeme 25 hráčů a 3 brankáře. Klukům jsme to řekli už v únoru, jestli by byli ochotni obětovat dva dny dovolené. Pravděpodobně ihned po soustředění na Kladně tu nominaci oznámíme, aby s tím vybraní hráči počítali a mohli si zařídit volno z práce atd. Máme tam připravený program pěti zápasů (soupeři budou Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem a dvakrát Letohrad – jednou jako exhibice v rámci oslav 30 let klubu), ale i několik doplňkových věcí, jako spolupráci s mentálním koučem, s kondičním koučem a výživovou poradkyní (to bylo přání hráčů v únoru na kempu). Ještě to samozřejmě nebude konečná nominace, ale takhle široký kádr jako na Kladně už brát nebudeme.

Partneři českého hokejbalu