Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Budou se hráči reprezentace do 15 let radovat v Přerově z úspěchu?
Budou se hráči reprezentace do 15 let radovat v Přerově z úspěchu? (autor: Pavel Schröfel)

Reprezentace hráčů do 15 let zná složení pro Světový pohár!

Datum: 12. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Světový pohár v Přerově a ve Zlíně se nezadržitelně blíží. Vrcholná světová akce se uskuteční 28.6 – 1.7. a do boje se ve velmi silné konkurenci vrhne i národní tým hráčů do 15 let. Trenéři Falař s Vychytilem vsadili na osvědčené hráče, kteří prošli reprezentační čtrnáctkou a věří, že mohou překvapit nejednoho favorita. „Věk je jenom číslo, pokud budeme správně dodržovat taktické pokyny, jsem přesvědčen, že můžeme potrápit nejednoho soupeře,“ pevně věří hlavní kouč reprezentační patnáctky Jan Falař.

Trenéři reprezentace U15 vsadili na klasické složení týmu se třemi brankáři, osmi obránci a dvanácti útočníky. Patnáctka narazí na starší výběry Slovenska, východního výběru Kanady, „červeného“ celku USA a síly poměří také s Velkou Británií. „Věk je jenom číslo, pokud budeme správně dodržovat taktické pokyny, jsem přesvědčen, že můžeme potrápit nejednoho soupeře. Věřím, že rozdíl ve stáří a v neposlední řadě stavbě těla hráčů, dokážeme nahradit tou pověstnou českou chytrostí, obětavostí a srdíčkem,“ pěvně věří jeden z trenérů Jan Falař.

Formát turnaje je neúprosný. Do finále se probojují pouze vítězové základních skupin, o bronz si zahrají celky, jež se umístí na druhých místech. Na ostatní týmy čekají duely o konečná umístění. „Každý zápas začíná za stavu 0:0 a do každého půjdeme s úkolem poprat se o úspěch. Rozhodně nebudeme řešit, jestli proti nám stojí Kanada či Velká Británie. Maximálně se bude lehce měnit herní styl, to je jediné,“ upozorňuje Falař.

Konečná nominace reprezentační patnáctky se tvořila ve velké časové tísni. Spousta hráčů už ale nastupuje ve vyšších kategorií, než do kterých patří. „Co se týče nominace, nebylo mnoho času na vymýšlení, v podstatě jsme hráče viděli na jednom jednodenním kempu a v pár klubových zápasech jejich kategorií. Proto spoléháme na kluky, kteří již prošli výběrem U14, jsou spolu delší čas, znají se, mají vštípené návyky a z důvodu koncepční práce znají herní styl,“ prozrazuje lodivod reprezentace U15 Jan Falař.

Čeští talentovaní mladíci se hokejbalu věnují jako praví nefalšovaní profesionálové, stejně tak se v České republice pořádají i vrcholné světové akce. „Mládežnický hokejbal se u nás dělá velice kvalitně, stejně tak pořadatelství podobných akcí, proto každý, kdo navštíví Světový pohár, si přijde na své,“ má jasno Falař. „V této mládežnické kategorii je ještě na prvním místě radost ze hry, a to je to nejhezčí, co může člověk vidět,“ dodává hlavní kouč výběru do 15 let Jan Falař.

Proti zámořským celkům a Slovensku bude nezbytně nutné dodržovat taktiku


Na střídačce reprezentace hráčů do 15 let se bude o úspěch svých svěřenců snažit i trenér letohradských mladších dorostenců Petr Vychytil, který s Jeleny získal v posledních dvou sezonách dvakrát extraligový titul, a navíc se dlouhodobě pohybuje v reprezentaci do 14 let. „Tento ročník znám prakticky už dva roky a vím, čeho jsou ti hráči schopní. Dle mého se jedná o velice nadaný ročník a pokud se všechno sejde tak, jak má, určitě nebudeme pouze do počtu,“ pěvně věří Vychytil.

Od patnáctiletých hráčů se na Světovém poháru starší kategorie mnoho neočekává, otázkou tak může být, zdali bude důležité uzpůsobovat herní systém jednotlivým soupeřům? „Reprezentace vyznává nějaký herní systém a je nutné pracovat koncepčně, tak aby ti hráči, až se posunou zase o kousíček dál, nemuseli nic měnit a učit se zbytečně narychlo něco úplně odlišného,“ upozorňuje Petr Vychytil. „Především proti zámořským celkům a nepříjemným Slovákům bude ale nezbytně nutné dodržovat vše, co si řekneme a rvát se o každý centimetr plochy,“ je si vědom trenér reprezentace U15 Vychytil.

Světový pohár nabídne jistě tu nejkvalitnější mládežnickou hokejbalovou podívanou a pro mnohé se bude jednat o naprostý vrchol! „Já osobně se na to moc těším, všechny zápasy se budou hrát ve strhujícím tempu. Schopnosti a dovednosti hráčů jsou už i v této kategorii na hodně vysoké úrovni, takže rozhodně nebude nouze o krásné góly, skvělé akce či emoce,“ nepochybuje Vychytil. „Věřím, že diváků dorazí co nejvíc, a že vytvoří skvělou atmosféru, která by nám určitě hodně pomohla v cestě za úspěchem,“ nepochybuje Petr Vychytil.

Nominace reprezentace U15 na Světový pohár:


Brankáři:
Kuryviál Jan (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Nistor Miroslav (HBC Rakovník), Bauš Ondřej (SK Pedagog České Budějovice).

Obránci:
Hálek Miroslav, Tichý Dominik (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Hroch Marek (HBC Hostivař), Hemžský Marek (HBC JTKET Svítkov Stars Pardubice), DeFin Nicolas (HBC Nové Strašecí), Horažďovský Dan (HBC Plzeň), Jizba Matyáš (HC Kert Park Praha), Hnyk Šimon (SK Suchdol nad Lužnicí).

Útočníci:
Kábrt Matěj (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Šťastný Adam (HBC Hostivař), Novotný Lukáš, Rakovský Jakub (oba HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Zíka Radek (HBC Plzeň), Kubica Radek, Pohl Miroslav, Lhota Tomáš (všichni HBC Tygři Mladá Boleslav), Vohralík Vít (Ježci Heřmanův Městec), Taufer Matěj (SK Kelti 2008), Kovařík Václav (SK Pedagog České Budějovice), Dostál Radim (TJ Sokol Poruba).

Náhradníci: Křemeňák Antonín, Gutwald Petr (oba HBC ALPIQ Kladno).

Partneři českého hokejbalu