Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jádro týmu se pro červencové mistrovství světa v Kanadě rýsuje.
Jádro týmu se pro červencové mistrovství světa v Kanadě rýsuje. (autor: Jiří Duchoň)

Odehráli jsme herně dobrý turnaj, těší lodivoda dvacítky Milana Maršnera

Datum: 25. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

O víkendu 19. – 20. srpna se v Novém Strašecí uskutečnil silně obsazený seniorský turnaj O Pohár města Nového Strašecí. Na něm se představila i nejstarší juniorská reprezentace pod vedením hlavního kouče Milana Maršnera. Ten nominoval dvaadvacítku hráčů, kteří si například připsali skalp silného extraligového pardubického Autoskla. „V utkáních jsme našli jak pozitiva i negativa. Přesto mohu říci, že převládají pozitiva,“ těšilo trenéra.

Nejstarší juniorská reprezentace má za sebou silně obsazený turnaj v Novém Strašecí, na němž se umístila na konečném 5. místě před silným pardubickým Autosklem a domácí prvoligovou družinou. „Nemohu říci, že jsme nespokojeni. V utkáních jsme našli jak pozitiva i negativa. Přesto mohu říci, že převládají pozitiva,“ přiznává lodivod dvacítky Milan Maršner. „Odehráli jsme herně dobrý turnaj proti kvalitním soupeřům. S žádným soupeřem jsme výrazně herně nepropadli. Nejdůležitější je pro nás zpětná vazba, víme, na čem na dalších akcích pracovat a jak se posunout zase o kousek dál,“ těší Maršnera.

Nový ročník už netrpělivě klepe na dveře a přípravy jednotlivých týmů tak vrcholí. Jsou tak nadějní reprezentanti plně připraveni na nadcházející sezónu? „Doufám že ano, záleží na každém hráči. V rámci družstva se vesměs všichni prezentovali připraveni,“ zamýšlí se hlavní kouč reprezentace hráčů do 20 let Milan Maršner.

Dvacítka se za necelý rok představí na světovém šampionátu v Kanadě. Výsledky a herní obraz v Novém Strašecí může být příslibem pro příští měsíce. „Potěšilo nás nasazení, bojovnost, ty nám na předešlých akcích, u některých hráčů chyběly,“ přiznává Maršner. Hráči dokázali poměrně kvalitně dodržovat herní systém, naopak hodně práce nás čeká ještě na herních kombinacích, kde jsou v součinnosti útočníci a obránci,“ je si vědom lodivod juniorské reprezentace.

O kostře týmu máme představu, ale i ta se může změnit

Na předsezónním turnaji v Novém Strašecí se představilo celkem 22 hráčů. Sestava však nevypovídá o tom, že by se stejné složení mělo představit za rok v červenci v Kanadě. „Nezvolili jsme 22 nejsilnějších, pozváni byli hráči, které jsme chtěli prověřit na této akci. Na další pozveme hráče, kteří byli v Novém Strašecí a další, které máme v širší nominaci a které sledujeme,“ vysvětluje Milan Maršner. „Nic není uzavřené, a naopak na základě dobré výkonnosti rádi pozveme další hráče,“ upozorňuje.

Jak už bylo několikrát zmiňováno, tak se mistrovství světa uskuteční již za necelý rok v kanadském St. Joh`s. Tato destinace je pro hráče jistě více než lákavá. „Pro mne osobně je jedno, jestli hrajeme v Kanadě nebo jinde. Motivace by měla být pro všechny stejná a tou je účast na MS a co nejlépe reprezentovat,“ zdůrazňuje Maršner. „Pro nás bude tento šampionát složitější s ohledem na dopravu. Pro nás jako celý tým je hlavní motivací uspět na MS jak herně, tak výsledkově. Všichni pro to uděláme vše,“ nepochybuje zkušený mládežnický kouč.

Příprava reprezentační dvacítky turnajem v Novém Strašecí rozhodně nekončí. Junioři chtějí být na vrchol blížícího se ročníku co nejlépe připraveni. „Plán je daný, nejbližší akcí bude soustředění po podzimní části v prosinci. Chceme, aby soustředění mělo opět herní charakter. V současné době řešíme program,“ prozrazuje Maršner.

Podoba finální nominace na světový šampionát je ještě hodně daleko, ale osa týmu musí být známa co nejdříve. „O kostře týmu máme představu, ale i ta se může změnit,“ upozorňuje však hlavní kouč reprezentace U20 Milan Maršner. „Záleží nám na aktuální formě a připravenosti pozvaných hráčů. Všechny hráče pravidelně sledujeme a informujeme se o nich,“ dodává lodivod dvacítky.

Výsledky reprezentace U20 na turnaji v Novém Strašecí:

Základní skupina A:
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. Reprezentace U20 3:2
Leaders Ružinov Bratislava vs. Reprezentace U20 2:0
Reprezentace U20 vs. HBC Nové Strašecí 4:0

Play-off:

Čtvrtfinále:
HBC ALPIQ Kladno vs. Reprezentace U20 4:2

Skupina o 5. – 7. místo:
Reprezentace U20 vs. HBC Nové Srašecí 3:0
Reprezentace U20 vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:0

Nominace reprezentace U20 na turnaji v Novém Strašecí:

Brankáři: Janák Filip (TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec), Novák Michal (SK Hokejbal Letohrad).

Hráči: Šimůnek Josef (HBC Hradec Králové 1988), Majer Tomáš, Vodruba Jakub (oba HBC Plzeň), Sýkora Milan ml. (HBC Rakovník), Doležal Jan (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Prokop Jan, Kubík Adam (oba HBC ALPIQ Kladno), Fraňo Matěj (HBK Kyjov), Hrabár Jiří (SK Kelti 2008), Frojda Matyáš, Kalus Martin (oba HbK Karviná), Geba Karel, Štefka Matěj, Holec Jaroslav (všichni SK Kometa Polička), Sloup Pavel, Truchlý Tomáš (oba TJ Snack Dobřany), Kvapil Jakub, Moravec Šimon, Zajíček Tomáš, Kubišta Dominik (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice).

Partneři českého hokejbalu