Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Čeští hokejbalisté budou v Košicích mířit na překonání třetího místa z Pardubic 2017!
Čeští hokejbalisté budou v Košicích mířit na překonání třetího místa z Pardubic 2017! (autor: Daniel Souček)

Nominace na přípravný kemp mužské reprezentace nabízí stálice i nečekaná jména!

Datum: 03. 05. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Česká hokejbalová reprezentace se před blížícím se mistrovstvím světa sejde poprvé od února na konci května. Na východě Čech ji bude čekat první ze série přípravných kempů, kam trenérský štáb v čele s Jiřím Mašíkem nominoval standardní členy, u kterých se s velkou pravděpodobností počítá s konečnou nominací, ale také některá nečekaná jména! Do hry o Košice se vrací jak hráči, kteří už dres s lvíčkem na prsou oblékli, ale také v mužském týmu úplní premianti!

Novicové v každé řadě! Může dojít ještě na zásadní změny?


Přípravný kemp proběhne o posledním květnovém víkendu v Chrudimi. Momentální nominace poodkrývá především rodící se složení brankářů, kam se počítá s Janem Šimarou, Davidem Stárkem, ale šanci porvat se o finální pozvánku dostali i kladenský Jan Jirotka a Petr Mikl z Kert Parku, tedy zároveň dvojice, která má zatím nejvíce před tímto víkendem našlápnuto, že se kromě chrudimského zimního stadionu, bude potkávat v květnu také ve finálovém rozuzlení CROSSDOCK Extraligy!

Do pole pak realizační tým nominoval stálice českého mužského výběru, se kterými se s největší pravděpodobností počítá i na letošní mistrovství světa. Do hry o finální nominaci se ale vrací, trochu nečekaně, i mladík Matěj Fraňo, jenž zazářil v letošní sezoně za extraligové Sudoměřice, nebo profesionální hokejisté Zdeněk Král, nastupující za extraligový Letohrad a Ladislav Havlík, v play off zářící za prvoligovou Poličku. „S asistenty samozřejmě sledujeme celé jaro výkony hráčů. Byli jsme se podívat na zápasech play off a teď v neděli jsme byli všichni společně na obou semifinálových zápasech na Kladně a na Kert Parku. Poté jsme se dohodli na této podobě širší nominace,“ prozrazuje trenér Jiří Mašík.

Naživo tak realizační tým viděl více jak desítku nominovaných hráčů, včetně dalšího nováčka, který si svými výkony říká i o své místo na slovenském šampionátu. „V nominace se na postu obránce objevuje František Pliml, který se po zranění vrací do výborné formy a nově i Ladislav Havlík. Je to urostlý obránce, který je konstruktivní, má dobrou střelu a může hrát i v útoku,“ vypichuje přednosti hráče se skoro 150 starty v hokejové extralize za pardubické Dynamo. „V útoku se znovu objevuje Josef Česák, od kterého očekáváme přínos rychlosti a dravého mládí. Nominace samozřejmě uzavřena není, máme tam i nějaké zdravotní otazníky a hlavně se ještě hraje semifinále a finále, takže stát se může cokoliv. Chceme mít připravené záložní varianty a mít připravené hráče v případě zranění nebo čehokoliv dalšího,“ dodává vzápětí trenér české reprezentace.   

Chrudimský kemp bude pokračovat v nastavené koncepci


Jeden a půl denní kemp ve východních Čechách bude hostit chrudimský zimní stadion. Hokejbalisté na něm budou pokračovat v práci, kterou započali už na začátku celého dvouletého cyklu. „Budeme se zaměřovat na přesilovky, oslabení, vhazování a také budeme hrát modelová utkání mezi sebou. Na tyhle situace se zaměřujeme celou přípravu a věříme, že to bude důležité plus pro naši hru. Připravujeme sestřihy ze zápasů z mistrovství světa v Pardubicích i z našich zápasů v přípravě a budeme to s kluky rozebírat. Věříme, že se všichni hráči, co už nehrají, dobře připraví, ale i zregenerují. To je totiž velmi podceňovaná část přípravy a pak dochází ke zranění přetíženého organismu,“ nezapomíná trenér Mašík vyjmenovat všechny důležité aspekty k tomu, aby si hráči svoji formu udrželi a načasovali její gradování na košickém šampionátu.

Je však možné, že podstatná část hráčů do Chrudimi vůbec nebude moct dorazit! Ve stejném termínu, jako se kvůli časovému pressu před mistrovstvím uskuteční část východočeského kempu, totiž může pátým zápasem vrcholit finále hokejbalové extraligy! „Samozřejmě o téhle kolizi víme. Věříme ale, že k ní nedojde. A pokud by k ní došlo, budeme to řešit. Nějaké varianty máme připravené, ale riskli jsme to, protože času na přípravu moc není,“ uzavírá trenér Mašík.   

Partneři českého hokejbalu