Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tereza Ištoková v bílé helmě patří mezi nejmladší členky ženské reprezentace.
Tereza Ištoková v bílé helmě patří mezi nejmladší členky ženské reprezentace. (autor: Jana Nekolová)

Nominace na jakoukoliv reprezentační akci vždy potěší, zdůrazňuje Tereza Ištoková

Datum: 04. 02. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Na talentovanou hokejbalistku z Kyjova, která táhne jihomoravské celky starších žáků, extraligových dorostenců i ten ženský, čeká nabitý únorový program. 17. února se v dresu reprezentačního celku juniorek do 18 let představí na turnaji starších žáků v Praze na Palmovce. O 5 dní později se vrhne do tvrdé dřiny reprezentace žen, jež se pilně připravuje na červnové mistrovství světa v Košicích. Letos tak může zažít dvě vrcholné světové akce! „Dostat se na seniorské mistrovství světa je mým velkým snem,“ nezastírá produktivní útočnice Tereza Ištoková.

Motivaci neztrácím, je čest reprezentovat v jakékoliv kategorii!


V polovině února se uskuteční přípravný turnaj na Světový pohár v Praze na Palmovce v podobě Pražského míčku. Součástí chlapeckého turnaje starších žáků bude i reprezentace juniorek do 18 let! Pozvánku na další část přípravy obdržela i talentovaná útočnice Tereza Ištoková z Kyjova. „Nominace na jakoukoliv reprezentační akci vždy potěší. Minulý rok jsem tento turnaj absolvovala s Kyjovem, takže zhruba vím, co mohu čekat,“ prozrazuje. „Bude se hrát kvalitní hokejbal, myslím si, že když budeme bojovat a hrát jako tým, můžeme na turnaji uhrát kvalitní výsledek!“ hlásí odhodlaně juniorská mistryně světa kategorie U20 Ištoková.

Tahounka kyjovských starších žáků, extraligových dorostenců i ženského celku zažila již loňský premiérový Světový pohár pro dívčí kategorii U20. České hokejbalistky celý šampionát v červnu loňského roku ovládly a staly se mistryněmi světa. Na tuto výtečnou akci se nedá jen tak zapomenout. „Světový pohár byl skvělý zážitek se zlatou tečkou. Měli jsme skvělou partu, šli jsme si za svým cílem, kterým byl titul. O to více potěší, že jsme ani jednou neprohráli,“ zdůrazňuje Tereza Ištoková.

Ta věkem stále patří do mladší kategorie U18. Na místě je otázka, zdali technicky na vysoké úrovni vybavená hokejbalistka neztrácí trochu motivaci při přesunu o „stupínek níže“. Každý zápas v národním dresu, ať už je to za jakoukoliv kategorii však musí být nesmírně euforický a čest pro danou hráčku. „Motivaci určitě neztrácím, pro mě je velká čest reprezentovat v jakékoliv kategorii ať už je to U18, ženy nebo ještě loni U16,“ upozorňuje Ištoková.

Baví mě hra v útočném pásmu, na defenzivě tvrdě pracuji


Tereza Ištková by měla v nově se budující národní družině juniorek do 18 let patřit k těm největším a nejzkušenějším tahounkám. „Myslím si, že nejdůležitější je týmový výkon, bez toho se daleko nedostane nikdo,“ má jasno sympatická hokejbalistka z Kyjova.V sezoně sbírá největší porci zápasů v chlapecké Extralize dorostu. V divizi Východ se ale s kyjovským týmem nachází na posledním 10. místě. Porážka za porážkou musí být ubíjející, zápasy ale notnou dávku zkušeností přinášejí. „Určitě není příjemné prohrávat. Většina našeho dorosteneckého týmu jsou věkem ještě starší žáci nebo ženy a do sezony jsme šli hlavně s cílem sbírat jak týmové, tak i individuální zkušenosti,“ upozorňuje Ištoková.

Velmi progresivní hráčka z jihomoravské části republiky zaslouží nemalý obdiv, protože se v chlapeckém týmu nachází na 2. místě kanadského bodování, když se 6 asistencemi podílela téměř na polovině všech gólů, které Kyjov v podzimní části nastřílel! „Spokojena zdaleka nejsem, snažím se na sobě stále pracovat, protože vždy je co zlepšovat,“ uvědomuje si Ištoková, která si velmi dobře vede i v Lize starších žáků, v níž na Moravě opět nastupujete v dresu Kyjova. V 11 podzimních zápasech posbírala 14 kanadských bodů za 6 gólů a 8 asistencí! „Nejvíce mě baví hra v útočném pásmu, snažit se vymýšlet různé kombinace, připravovat i střílet góly,“ popisuje svoji hokejbalovou osobnost. „S defenzivou je to o něco horší, je to právě jedna z věcí, na které pracuji,“ dodává.

Holky perfektně makají, patří jim velké díky


V Lize žen se Ištokové také nedaří vůbec zle. Před jarním pokračováním soutěže se Kyjov usadil na skvělém 3. místě. Ištoková navíc v bodování figuruje v elitní pětici všech hokejbalistek se 7 body z 6 zápasů. „Už minulou sezonu jsme pomýšleli na vyšší příčky, než na které jsme skončili. Letošní ligu jsme zahájili podle našich představ, třetí místo je pro nás skvělé, doufáme, že sezona bude pokračovat takto úspěšně až do finálového turnaje,“ hlásí odhodlaně. „Chtěla bych hlavně poděkovat holkám za odmakané tréninky a zápasy, díky kterým jsme teď tam, kde jsme,“ chrlí ze sebe slova díků a chvály.

Talentovaná hokejbalistka současně podstupuje i přípravu na mistrovství světa v Košicích, kde se ženský celek bude pokoušet o obhajobu titulu mistryň světa z posledního šampionátu v Pardubicích. Musí být velkým snem probojovat se na seniorský silně obsazený turnaj. „Je to mým velkým snem dostat se na seniorské mistrovství světa!“ přitakává Ištoková. „V české republice je hodně kvalitních hraček, které na to mají. Určitě to nebude nic jednoduchého, musím na sobě neustále pracovat a třeba se mi tento sen splní,“ doufá Tereza Ištoková, která na seniorský hokejbal už rozhodně má.

Tereza Ištoková třetí zleva se účastní přípravy ženské reprezentace na MS v Košicích.

Partneři českého hokejbalu