Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Šimon Moravec stíhá jak finále CROSSDOCK Extraligy, tak i finále Extraligy staršího dorostu!
Šimon Moravec stíhá jak finále CROSSDOCK Extraligy, tak i finále Extraligy staršího dorostu! (autor: alfa-pripravka.rajce.idnes.cz)

Neznáme sílu soupeře, pro úspěch v Kanadě ale uděláme vše! hlásí Šimon Moravec

Datum: 06. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Talentovaný dorostenec pardubického Autoskla Šimon Moravec (18 let) aktuálně zápolí se svými souputníky ve finále CROSSDOCK Extraligy proti pražskému Kert Parku. Člen reprezentační dvacítky připravující se na červencové mistrovství světa v Kanadě si svými perfektními výkony vybojoval stabilní místo v kádru Jiřího Mašíka a napomáhá více než trápit velkého favorita na titul v podobě obhájců z Lužin. „Když budeme dodržovat taktiku, můžeme uspět,“ pevně věří vytáhlý bojovný útočník Autoskla Šimon Moravec.

V polovině června 16. – 17.6. se na zimním stadionu v Kladně uskuteční první z finálových přípravných kempů reprezentace hráčů do 20 let, která se 4. – 8.7. představí v silné konkurenci na mistrovství světa v Kanadě. Na kempu doladíme přípravu a mistrovství světa bude vyvrcholením celé sezony,“ zdůrazňuje pardubický útočník Šimon Moravec. „Je to nová zkušenost a velmi se všichni těšíme a jsme plní očekávání,“ nemůže se dočkat vrcholné akce talentovaný hokejbalista z východních Čech.

Dvacítku nečeká v St. Johns nic jednoduchého. Hned na úvod se střetne s výběrem USA a druhý den s Velkou Británií a favorizovanou Kanadou. Na šampionátu se nakonec představí jen 5 týmů, takže není moc prostor na zaváhání. Bude mít národní družina juniorů na to, aby konečně dokázala porazit v posledních letech dominující Kanadu a Slovensko? „V týmu se známe z mladších kategorií a myslím si, že budeme silný tým,“ nepochybuje Moravec. „Neznáme sílu soupeře, ale věřím, že uděláme vše pro úspěch,“ hlásí útočník reprezentace U20.

Sbírám zkušenosti a snažím se být platným hráčem pro tým


Poslední dva juniorské šampionáty ovládl tým Slovenska, který tak v Kanadě bude útočit na zlatý hattrick. Čeští junioři poprvé a naposledy vyhráli světový šampionát v roce 2002 a v posledních letech přede všemi ční právě výběry Slovenska a Kanady. „Je to těžká otázka proč tomu tak je, proti těm týmům jsem nehrál, takže opravdu nevím, proč tak dominují,“ nechce se pouštět do rozborů skromný hokejbalista z Pardubic Šimon Moravec.

Jemu osobně by v Kanadě mohly pomoci zkušenosti z nejvyšší mužského soutěže CROSSDOCK Extraligy. Moravec dostává od trenéra Jiřího Mašíka v play off a ve finále proti Kert Parku hodně prostoru. „Za důvěru jsem samozřejmě velmi rád. Sbírám zkušenosti a snažím se být platným hráčem pro tým,“ prozrazuje Šimon Moravec. „Mužská extraliga je proti dorostenecké více o taktice a o síle,“ zamýšlí se nad hlavními rozdíly mezi jeho kategorií a tou seniorskou.

Zkušení hráči nás mladé berou a posouvají nás dál


Šimon Moravec nastupuje v mužské družině pardubického Autoskla většinou ve třetím útoku, kde musí spíše bránit než útočit. „Je to tak,“ nezastírá. „Máme přesně zadané úkoly, které musíme plnit,“ dodává. V semifinále play off proti Letohradu si Moravec připsal svoji premiérovou branku ve vyřazovacích bojích CROSSDOCK Extraligy! Jasně tak ukázal, že na nejvyšší mužskou soutěž s přehledem má, i když věkem stále patříte mezi starší dorostence.„Jsem rád, že mi to tam spadlo, dost toho spálím. Hlavně chci být pro tým platný,“zdůrazňuje Moravec.

Pardubického Autosklo se v úvodních duelech finálové série v Praze na Lužinách prezentovalo výtečnými výkony a stav série je tak nerozhodný 1:1. S čím asi Autoskláři půjdou do domácích duelů a mají schopnosti na to, vysoce favorizovaný Kert Park porazit? „Šance je vždycky a myslím si, že když budeme dodržovat taktiku, můžeme uspět,“ myslí si Šimon Moravec, mezi jehož devízy patří rychlost, bojovnost a výtečná práce s holí.

Moravec nastupuje v týmu Pardubic po boku takových hvězd, jako je nejlepší hráč play off CROSSDOCK Extraligy a reprezentant Jan Bílý, Petr Filip, Ondřej Březina či Lukáš Vlasák. Od těchto zkušených plejerů se tak dá zajisté okoukat spousta věcí.„Jsou to skvělí hráči. Jsem rád, že s nimi mohu nastupovat v jednom týmu,“ má radost pardubický benjamínek. „Od každého si mám co vzít. Je to pro mě super škola. Kluci nás mladé berou a dávají nám rady a posouvají nás,“ upozorňuje Šimon Moravec.

Partneři českého hokejbalu